Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ez tényleg nagyon sok? :O

Ez tényleg nagyon sok? :O

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegnap voltam a vedőnőnél másodszorra ( bizonyos okok miatt nem tudtam minden hónapba menni..) és meg mértük a súlyom.. 78 kgmal kezdtem a terhességem most vagyok 83 kg.. magyarul durvan 16 hét alatt +5 kgt híztam.. erre a védőnőm nekiállt kiabálni hogy ez rengeteg es hogy ebbol a gyereknek még semmi súlya nincs és hogy úgy fogok kinézni mint egy tehén és szülés után meg sírok hogy dagadt vagyok... mondanom sem kell hogy otthagytam... de tenyleg igaza lenne?:( 20 hetes kismama
2015. jan. 22. 12:53
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
65%
Normális. A védőnőd meg olyan, mint az enyém. Kiégett, érzelmileg szegény, megkeseredett és bunkó.
2015. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
61%

hát az első hónapokban sokan még foogynak is..

lehet van igazság abban amit mondott, csak ugye nem így kellett volna előadnia magát, de a védőnők már csak ilyeneke, engem meg mindig veszélyeztetett, meg koraszülőnek akart elkönyvelni, az orvosom mondta, hogy nem is tehetne ilyen kijelentéseket, csk ő mint orvos.

2015. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
de nem ertem.. 5 kg az miert sok 4 honap alatt? van aki fogy oke a sok hanyastol de en nem voltam rosszul. es van aki hizik 20 kgt terhesseg alatt.. na mindegy akkor visszaveszek a napi 3xori kajalasbol is :/ tobbet ettem terhesseg elott mint most... :(
2015. jan. 22. 12:59
 4/27 anonim ***** válasza:
63%
mert kb középidőtől, vagy az utolsó trimesterben szed fel mindenki 10-et, 20-at, ha már most hízol akkor a végére akárr 30 pluszban is lehetsz és megterheli a szivet,a keringést, magzatnak sem tesz jót
2015. jan. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
Hibát követsz el, ha napi 3x eszel. Napi 5x kell, csak korlátozott szénhidrát mennyiséget és sok folyadékot, zöldséget. Nem keveset kell enni, hanem normálisan, egészségesen kell étkezni. Még a cukorbeteg kismamák is 5x esznek egy nap, ne legyél buta azért, mert megsértett valaki!
2015. jan. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
74%

itt vannak kimutatások :)

Ha terhesség előtt normális testsúlyod volt: 1,4-2,3 kg a terhesség első trimeszterében, majd körülbelül 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.

Ha terhesség előtt sovány voltál: 2,3-2,6 kg vagy több a terhesség első trimeszterében (a táplálkozási szakértő javaslatainak függvényében) és 0,5-0,9 kg hetente a terhesség második és harmadik trimeszterében.

Ha terhesség előtt túlsúlyos voltál (ebben az esetben szintén célszerű dietetikus tanácsát kérni): körülbelül 0,5-0,9 kg a terhesség első trimeszterében és 0,5 kg hetente a terhesség utolsó 6 hónapjában.

2015. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 Vilcsianyuja ***** válasza:
65%

A védőnőd egy bunkó. Semmi köze hozzá, mekkora egy tehén leszel, meg majd sírsz. Nem ez a dolga, hanem ecsetelnie kellett volna a túlsúllyal járó kockázatokat. Magas vérnyomás, toxémia, terhességi cukorbetegség könnyebben kialakulhat. Na ezt kellett volna kultúráltan elmondania, azzal a megjegyzéssel, hogy próbálj meg figyelni a súlyodra. És ha következő alkalommal is többet mutat a mérleg a kelleténél, akkor elmondja, hogyan kellene diétázni.

Szóval tényleg soknak tűnik ez az 5 kg így az elején, mert általában még csak most fog beindulni igazán a hízás. És a 78kg kiindulás is kicsit soknak tűnik (persze csak ha átlag magasságú vagy), szóval tényleg nem árt odafigyelni a súlyodra. Csak az egészségügyi kockázatok miatt. Az, hogy milyen kövér lehetsz, és hogy fogod magad érezni a bőrödben, az csakis a te dolgod, a védőnőé semmiképpen.

2015. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

mármint a linket akartam másolni :)

[link]

2015. jan. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
napi 3x eszek reggelire altalaban tejet es muzlit ebedre fott kajat vacsira meg parolt zoldseget meg ilyeneket.. szenhidratot es cukrot alig eszek sot... napi 2-3 l viet iszom.. direkt azert hogy ne hizzak el de a babanak is jo legyen nem koplalok probalok egeszsegesen enni.. de igyis hiztam .. ennel tobbet mit tehetnek ??? :'(
2015. jan. 22. 13:09
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
18 kilót híztam, pedig nem ettem többet, mint előtte, sőt az elején enni sem tudtam az örökös hányingertől. Ennek a többletnek jó része víz volt, mert szülés után két nappal mínusz 10 kilónál tartottam (baba volt 3100 gramm). Az utolsó grammig lement minden 4 hónap alatt úgy, hogy nem sportoltam. A védőnőd egy tap... intatlan thuskó.
2015. jan. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!