Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hanyadik héten kell fogászati...

Hanyadik héten kell fogászati vizsgálatra menni? Egyáltalán kötelező vagy csak erősen ajánlott?

Figyelt kérdés
12hetes terhes vagyok, még nem kaptam beutalót. Mindenhol mást írnak, kinél hogy volt?

#terhesség #fogorvos #fogászati vizsgálat
2015. febr. 19. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, ajánlott. Mindegy mikor mész. A második terhességem alatt nem mentem, mert nem volt lyukas fogam.
2015. febr. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, mert az első gyerekkel nem voltam, semmi baja nem volt a fogaimnak és nem is lett. Most viszont van valami egy lapos papír, amit ki kell töltetni a nőgyógyásszal, háziorvossal és azon a fogászat is rajta van. Kérdeztem a háziorvost (a nőgyógyász odébb dobta, hogy tud róla, majd kitölti valamikor) és a háziorvos azt mondta, hogy nem tudja most mi van a fogászattal, mert olyat is hallott már, hogy ha nincs minden megcsináltatva, lehet nem adják meg az anyaságit a szülés után? De hogy ez annyira új, hogy ő sem tudja. A papírt a védőnő adta...
2015. febr. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen az a papír, a kiskönyvbe van bele tűzve. Ez a beutalód mindenhova. Tehát nem kell külön beutalót kérni háziorvostól, vagy a nőgyógyásztól vérvételre stb.

Az adott időpontokban elmész és ezt a papírt mutatod oda a beteg felvételin.

Nagyon fontos, hogy a háziorvos töltse ki!!!

Fogászatra nem kötelező menni. Én a terhességem elején voltam. Majd ha ne adj isten, lesz valami baj elmegyek.

Az anyasági támogatás nem attól függ, hogy voltunk e fogászaton vagy nem.

A nőgyógyász-szülész orvosnak kell a terhesség alatt 4x megvizsgálni és az ő pecsétje a mérvadó!

Nekem pl. ezen a beutalós lapomon, nem is pecsételgettek.

2015. febr. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem voltam. Belgyógyàszatin sem. Igen, tudom, kellett volna. De ìgy is megszületett a baba.
2015. febr. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Tanácsolt a várandósság alatt a fogászati szűrővizsgálat, melynek időpontja nincs meghatározva. A védőnő adja a beutalót rá. Nemcsak akkor érdemes elmenni, ha valakinek a foga fáj, mert akkor már csak "tüzet oltani" tud a fogorvos, a kisebb eltérések, szuvasodások nem okoznak feltétlenül panaszt, de ha időben ellátja a fogorvos,akkor a fogállomány nagyobb része megmenthető. A várandósság és a szoptatás alatt magasabb arányban jelentkezik fogszuvasodás, ez tény, ezért javasolják minden Anyukának a vizsgálatot.
2015. febr. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!