Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált tesztről mi a...

Kombinált tesztről mi a véleményetek, tapasztalatotok? Érdemes megcsináltatni, ha mindenképpen megtartjuk a babát? (30e Ft. ). Ez van az AFP helyett már? Vagy létezik valamilyen más vizsgálat esetleges genetikai rendellenesség kimutatására?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 12:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem került ennyibe...Nem tudod olcsóbban megcsináltatni sehol? Nem az AFP helyett van, azt eltörölték és az kötelező volt, ez pedig csak ajánlott volt régebben is és most is az. Viszont ez még mindig a legolcsóbb megoldás egyébként, mert van egy úgynevezett Prena teszt, ami még drágább ennél is. Azt mi már nem vállaltuk be. A kombi tesztet én nem mertem volna kihagyni.
2015. márc. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
én is megcsináltattam a Kombinált tesztet.9e ft-ot kellett fizetni.pár napon belül megjött az eredmény,ami nagyon jó lett.ennek ellenére az AFP vizsgálatot is javasolta az orvosom,bár azt mondta valószínűleg nem lesz vele baj.De még így is azt mondom,hogy megcsináltatnám,bár tényleg elég drága nálatok..
2015. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nézz utána, mert van ennél olcsóbban is.
2015. márc. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én egyik terhességemnél sem csináltattam meg, viszont nálunk csak 9000 volt. Afp már nincs, de a két vizsgálat nem ugyanaz. Ha indokolt a kombi teszt, akkor nézz szét mert elvégzik ennek töredékéért is.
2015. márc. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is 30.000 volt. Két gyermekemnél is megcsináltattam, pedig akkor még kötelező volt az AFP. Egyáltalán nem bántam meg, mert az AFP mindkétszer fals pozitív eredményt mutatott. Így meg nyugodt lehettem. Az orvosom annak idején azt mondta, érdemes megcsináltatni akkor is, ha mindenképpen megtartom a babát, hogy ha valami rendellenesség, vagy valószínű rendellenesség derül ki, arra is jobb felkészülni.

Úgy tudom, most AFP helyett bizonyos életkor felett az protokollban a magzatvízvétel van benne, aminek sokkal nagyobb a kockázata - viszont ingyenes, és 100%-os eredményt ad. Nővéremet is nagyon akarták rá küldeni, de ő helyette kombináltra ment.

2015. márc. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ahol én fogom most csináltatni,hogy 33 ezer. A fiamnál is ott csináltattam, és nem bántam meg.

Nagyon alapos már az uh is, majdnem 40 percig nézték a babát, a szívét,gyomrát stb. A vér eredmény pedig szinte azonnal meg van.

2015. márc. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Első gyereknél kombinált tesztet csináltattam, akkor még volt afp, de gondoltam, biztos, ami biztos. Akkr 2012-ben 9000 Ft volt. A másodiknál integráltat, ez hasonló, csak több összetevőt néznek, és abból számolnak arányszámot, 30 000 volt.

Az uh kb 40 perc volt, mindent alaposan megnéztek, de tényleg mindent, szerveket, csontozatot, szájpadot, orrcsontot, áramlásokat, főbb artériákat stb. Akkor a szonográfus azt mondta, hogy az alapos uh, azon belül is a szív a fontos, mert sok genetikai betegség pl szívfejlődési rendellenességben is megmutatkozik.

Én nem bántam meg, megnyugtatott.

2015. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem csináltattam meg a kombinált tesztet, én is úgy voltam, hogy nem lenne szívem elvetetni, ha valami baja lenne. Egyáltalán nincs lelkiismeret furdaalásom. Azt a pénzt később inkább 4D-s UH-ra költöttük :) Sokkal nagyobb élmény :)
2015. márc. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolsóval értek egyet.

Nekünk is 30 ezer lett volna, én se csináltattam meg. Mégpedig azért , mert a labor közölte, hogy ugyan 95%os, de ez az jelenti, fogják 100 anya vérét és összehasonlítják, ez nem szűrés csak statisztika, ha pontosat akarok genetikailag, akkor amnió (ami ugye kockázatos). Nálunk nincsennek genetikai betegségek a családba, a lányom is egészséges 2 éves így úgy döntöttem nem csináltatom meg, a 12 hetes genetikai Uhn remek értékeim lettek, én is 4 dre költöm inkább a pénzemet. 15hkm

2015. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha mindenképpen megtartjatok a babát, akkor nem kell. Ezek a vizsgálatok azért vannak, mert sokan nem tartanának meg egy beteg babát.


De ha mégis van egy kis ketsegetek akkor ajánlott. Csak maganrendelesben annyi, kórházban az uh része ingyen van es csak a vérvételre kell fizetni.

2015. márc. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!