Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi a teendő, ha nem tudom a...

Mi a teendő, ha nem tudom a felírt gyógyszert megvenni?

Figyelt kérdés
A gyógyszerész szerint hiánycikk, ne is próbálkozzak máshol sem. Ilyenkor a gyógyszertárban adnak helyettesítő gyógyszert, vagy vissza kell mennem a nőgyógyászhoz? (Nagyon sürgős lenne és a jövő hét elején semmiféleképpen nem lesz időm visszamenni az orvoshoz!!) 24hkm

2015. máj. 29. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

mindegy szerintem

elfogadhatsz helyettesítőt, meg be is ugorhatsz a dokihoz másik receptért, ha visszatérő dologról van szó és van bevált gyógyszered, azt is felírja

2015. máj. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
adnak helyettesítőt, ha a doki nem jelölte be hogy nem tehetik.
2015. máj. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol laksz. Én kisváros, de van vagy 8 gyógyszertár, és sokszor mondják az egyikben, hogy hiánycikk, ne is keressem máshol (csak hogy náluk vedd meg), pedig a másik gyógyszertárban van. Mi már kitapasztaltuk, hogy melyik az a hely, ahol mindig minden van, ha nincs, akkor az tényleg nincs :), de van amikor nem esik útba és máshol vesszük ki a recepteket (vagy próbáljuk kivenni :)) Pl a múlt héten is volt ilyen szitu, mi a babának szoktunk venni cseppeket, mondtam is a páromnak ha megyek vásárolni azt is kell vennem, erre, hogy de a kollégája is akart venni és mondták, hogy hiánycikk, én bementem a megszokott gyógyszertáramba, kérdeztem van-e, a gyógyszerészcsaj közölte, hogy miért nem lenne, mindig van nekik :)

Szóval nézd meg máshol is (vagy legalább telefonálj körbe, hogy van-e), ha nincs és helyettesíthető akkor kérhetsz helyettesítőt. Ha nem vagy biztos benne, hogy más is jó lenne, hívd fel a dokidat és ő megmondja, hogy az jó-e (mert lehet, hogy csak a gyártó miatt más egy kicsit a neve, csak totál ugyanaz van benne :))

2015. jún. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek,aki segített! :) Anyukámnak oda adtam hétvégén a receptet,ha olyan helyen járni nézze már meg. Ő szerencsésebb volt,mint én elsőre sikerült neki kiváltani. :)
2015. jún. 3. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!