Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás

A kérdés

Szabadon lehet védőnőt választani?

Ha valaki terhes lesz, fel kell keresnie a lakóhelyén a védőnőt. Ha viszont más védőnőt szeretne az ember, akkor választhat másikat?

Keress kérdéseket hasonló témákban: védőnő, választás

2015. aug. 5. 11:34  Privát üzenet  

A válaszok
Nem. Nincs védőnő választás. Csak a körzetihez lehet menni, vagy lemondani teljesen a szolgáltatást.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont 2015. aug. 5. 11:36 Privát üzenet
Nem

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont 2015. aug. 5. 11:52 Privát üzenet

nem. de hogy is lenne választás, hisz nem a tiéd a védőnő, hanem a gyereké! ő védelméért van, nem érted :)

neki az a feladata, hogy kiszűrje ha veszélyeztetve van a gyerek, verve van, éheztetve, nincs vele foglalkozva, stb.

így nem cél, hogy neked szimpatikus legyen vagy szeresd ;)

más kérdés, hogy ha jót dob a gép akkor nagyon hasznos lehet, mikor megszületik a pici is meg a hozzátáplálásnál... :)

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont 2015. aug. 5. 12:20 Privát üzenet
Sajnos nem,területileg kötött,pedig nagyon jó lenne :-(

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont 2015. aug. 5. 13:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Elsősorban nem az a dolga, hogy kiszűrje, hogy verik-e a gyereket. Az a dolga, hogy végigkísérje a nőt a terhessége alatt, vizsgálatokat végez (testsúlymeres, stb.), a gyerek születése után pedig a kicsi testi és szellemi fejlődését ellenőrzi. Na meg tanácsokat ad pl. az oltásokkal, hozzátaplalassal, stb.-vel kapcsolatban. Szerintem nagyon jó és nagyon fontos az egész rendszer működése. Csak én korábban együtt dolgoztam a mi védőnőnkkel, aki nagyon kedves és aranyos, de sokmindenben nem értek vele egyet. Ő nem hisz az oltásokban és a gyógyszerekben. Állandóan a homeopátiás dolgokkal jön és a természetgyógyászattal, ami engem nem érdekel. Tiszteletben tartom a véleményét, csak ne erőltesse rám.

# 5/6Időpont 2015. aug. 5. 13:58 Privát üzenet

Magyarországon nem lehet.

OFF:

Ausztriában egyáltalán nincs védőnő, a nőgyógyász, a születés után pár napig a kórházi személyzet, majd a gyermekorvos az, aki ellátja részben azokat a feladatokat, amiket otthon a védőnő, de ezeket nem teljes mértékben.

Németországban védőnő választás van, nincs ilyen, hogy helyileg valaki valahova tartozik, de itt csak a terhesség 20-30. hete között szokták felkeresni, itt a kiskönyvet is a nőgyógyász adja, és az addigi fontos vizsgálatokat is ő végzi. Itt a védőnők sokszor terhestornát, szülésfelkészítő kurzust is vezetnek. Szerintem tök jó, hogy lehet választani, és kár, hogy ez Magyarországon nem így van, de gondolom, ott gíy tudják megoldani, vagy nem tudom.

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont 2015. aug. 5. 15:42 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Egy optikában szemüvegkeret vásárlásakor mennyire szállnak rá az emberre? Mindenféleképpen ott lihegnek a nyakamban, hogy engednek szabadon választani és próbálgatni?
Mik lehetnek szabadon választható érettségi vizsgatárgyak? Van valami lista hogy mit lehet 5. -nek választani?
Van olyan e-mail fiók ahol szabadon lehet választani/csinálni fiók nevet?
Van olyan e-mail fiók ahol szabadon lehet választani/csinálni fiók nevet?
Egyetemen a szabadon választott tárgyak közül hányat lehet/kell választani?
Gauss módszernél honnan tudom, hogy az egyenletnek 0,1 vagy végtelen megoldása van, illetve, hogy melyiket lehet szabadon választani?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesgondozás rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!