Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szabadon lehet védőnőt választ...

Szabadon lehet védőnőt választani?

Figyelt kérdés
Ha valaki terhes lesz, fel kell keresnie a lakóhelyén a védőnőt. Ha viszont más védőnőt szeretne az ember, akkor választhat másikat?

2015. aug. 5. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Nincs védőnő választás. Csak a körzetihez lehet menni, vagy lemondani teljesen a szolgáltatást.
2015. aug. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem
2015. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nem. de hogy is lenne választás, hisz nem a tiéd a védőnő, hanem a gyereké! ő védelméért van, nem érted :)

neki az a feladata, hogy kiszűrje ha veszélyeztetve van a gyerek, verve van, éheztetve, nincs vele foglalkozva, stb.

így nem cél, hogy neked szimpatikus legyen vagy szeresd ;)

más kérdés, hogy ha jót dob a gép akkor nagyon hasznos lehet, mikor megszületik a pici is meg a hozzátáplálásnál... :)

2015. aug. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nem,területileg kötött,pedig nagyon jó lenne :-(
2015. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Elsősorban nem az a dolga, hogy kiszűrje, hogy verik-e a gyereket. Az a dolga, hogy végigkísérje a nőt a terhessége alatt, vizsgálatokat végez (testsúlymeres, stb.), a gyerek születése után pedig a kicsi testi és szellemi fejlődését ellenőrzi. Na meg tanácsokat ad pl. az oltásokkal, hozzátaplalassal, stb.-vel kapcsolatban. Szerintem nagyon jó és nagyon fontos az egész rendszer működése. Csak én korábban együtt dolgoztam a mi védőnőnkkel, aki nagyon kedves és aranyos, de sokmindenben nem értek vele egyet. Ő nem hisz az oltásokban és a gyógyszerekben. Állandóan a homeopátiás dolgokkal jön és a természetgyógyászattal, ami engem nem érdekel. Tiszteletben tartom a véleményét, csak ne erőltesse rám.
2015. aug. 5. 13:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem lehet.


OFF:

Ausztriában egyáltalán nincs védőnő, a nőgyógyász, a születés után pár napig a kórházi személyzet, majd a gyermekorvos az, aki ellátja részben azokat a feladatokat, amiket otthon a védőnő, de ezeket nem teljes mértékben.


Németországban védőnő választás van, nincs ilyen, hogy helyileg valaki valahova tartozik, de itt csak a terhesség 20-30. hete között szokták felkeresni, itt a kiskönyvet is a nőgyógyász adja, és az addigi fontos vizsgálatokat is ő végzi. Itt a védőnők sokszor terhestornát, szülésfelkészítő kurzust is vezetnek. Szerintem tök jó, hogy lehet választani, és kár, hogy ez Magyarországon nem így van, de gondolom, ott gíy tudják megoldani, vagy nem tudom.

2015. aug. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sajnos nem, pedig én is örülnék neki. Terhesség alatt költöztünk egyik városból a másikba. Eleinte egy nagyon aranyos, kedves és felkészült védőnő volt a területileg illetékes, nagyon szerettem hozzá járni! A 7. Hónap körül kellett váltanom a költözés miatt és valami borzalmas az új védőnő. Kezdjük azzal, hogy vasárnap délután 4-kor jöttem ki a kórházból, másnap reggel már itt toporzékolt. Belekötött, hogy a gyerekszobában fél Celsius fokkal kevesebb van, mint amennyi szükséges; megkérdezte, hogy hol szoktuk altatni a kicsit? Nem volt képes felfogni, hogy alig több mint 12 órája jöttünk ki a kórházból, még nem volt idő szokásokat kialakítani. Majd mondja nekünk, hogy ő már kérte, hogy a gyerekágyat vigyük át a szülői szobába, de nem tettük. Nem hitte el nekem, hogy egy 100 cm széles ágy nem fér be egy 40 cm széles helyre. (Arra nem vette a fáradtságot, hogy megnézze a mi szobánkat). De még ha lett is volna annyi hely, mi már szó szerint nem tudunk bemenni a saját szobánkba. Aznap, mikor kijöttünk a kórházból a baba velünk aludt az ágy közepén, mi kicsit lentebb csúsztunk a biztonság kedvéért, így a szemünk a baba lábával volt egy vonalban. Erre a véleménye, hogy Úristen! Azt nem szabad! Ráfekszünk a gyerekre! Ha már nem hozzuk át a gyerekágyat a szülői szobába, aludjon a baba a saját ágyában, esetleg aludjak mellette a földön - így ha baj van rögtön meghallom. Szülés után néhány nappal pont erre vágyna bárki :D (A két szoba egymással egyébként szomszédos, és csak egy vékony fal választja el őket egymástól, tehát ha baj lenne, azt az ágyban fekve is meghallanám). Ilyen a mi védőnőnk. Zárásként, amikor még terhes voltam megkérdeztem, hogy kötelező-e a légzés figyelő használata és hogy lehet-e nála ilyet kölcsönözni. Ő nem tudja, nem is tud adni, de guglizzak rá, hátha van itt valahol a környéken.


Szeretném lecserélni, de sajnos a szabály az szabály. Nem lehet. Majdnem szélütést kaptam, mikor megtudtam hogy 6 évig kell hozzá járni. :D

Hátha addig változtatnak ezen. Drukkoljunk!

2021. okt. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!