Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Terheléses vércukor vizsgálat,...

Terheléses vércukor vizsgálat, mit takar?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy most kell mennem 18 hetesen terheléses vércukor vizsgálatra, ezt értem is még, de a várandós kis könyvembe, úgy van ez írva, hogy: "terheléses vércukor vizsgálat (éhomi és 75 g glukózfogyasztás után 120 perccel)


igazából az utolsó részére lennék kíváncsi, 2 órát ott kell ülni, vagy hogyan műkődik?


Köszönöm a válaszotokat.



2015. nov. 18. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bemész, vesznek vért, megitatnak veled kb 1 deci agyoncukrozott vizet, nagyon tömény ... Majd igen 2 ora mulva ujra vesznek aztan mehetsz haza
2015. nov. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
De lehet h 2 ora alatt egyszer még vettek vért, hirtelen nem emlékszem nekem kb 2 éve volt.
2015. nov. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Igen levesznek vért éhgyomorra és utána meg kell innod a cukros lötyit amit viszel magaddal majd két óra múlva megint vesznek vért. A cukrot a gyógyszertárba tudod megvenni,nekem 2 dl vízben kellett feloldanom. Érdemes otthon bekeverni mert elég lassan oldódott fel nekem. Nálunk engedtek bele citromlevet rakni így kevésbé rossz az íze.
2015. nov. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Vérvétel és utána ott megitatnak veled egy cukros vizet. (Én nem hallottam olyanról, hogy neked kell kiváltani ezt a cukros izét és bekeverni..érdekes)

2 óra múlva ismét vesznek vért.

Én addig hazamentem, nem várakoztam ott.

2015. nov. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Így igaz és a 2órában se enni se inni nem lehet.
2015. nov. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Igen, két órát ott kell ülni. Vigyél magaddal kézimunkát vagy olvasnivalót, mert anélkül hosszú a várakozás.
2015. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ott kell megvárni, nem mászkálhatsz el, mert az fals eredményt csinál.
2015. nov. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Engem senki se ellenőrzött hova megyek a 2 órában, igaz, csak a kórház területén mászkáltam el.

Enni nem lehet 2 órán át, de vizet ihatsz.

Nálunk ők adják a cukros vizet és lehet vinni citromot, citromlevet, úgy elviselhetőbb, max. viszel egy fél citromot és megkérdezed belerakhatod-e.

Azt meg csak mondta volna valaki előre ha Neked kell beszerezned a cukrot, de általában van a kórházakban gyógyszertár, ha mégis úgy kéne.

2015. nov. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én nem a cukros löttyöt ittam. 1 zsemlét ettem 2 dl tejjel. Sajnos ezt nem mindenhol engedélyezik.
2015. nov. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
#9 szerencsére
2015. nov. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!