Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Az lehetséges, hogy valaki...

Az lehetséges, hogy valaki átesett terhesgondozáson és szülésen Budapesten, és mégsem volt életében semmilyen vizsgálaton, ami nemi betegségek meglétére vonatkozott volna?

Figyelt kérdés
Ezt állítja nekem valaki, de szerintem hazudik.

2015. nov. 29. 23:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Terhesgondozás során van hüvely kenetvétel, ill. vérből nézik valamelyik nemi betegséget (erre már nem emlékszem, mi volt). Külön nincs kiemelve, nem mondják, tehát lehet, hogy valakinek fel sem tűnik, hogy ezekre is szűrve van.
2015. nov. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Aha, értem! Akkor is furcsa lenne, hogy valaki ennyire nem egészségtudatos, hogy még csak nem is tud róla, hogy milyen vizsgálatokon esett át. Legalább a megkapott leletből láthatná.

Meg nyilván esik szó is róla.


Egyik barátnőm elmondta, hogy a kórházi szülés legfontosabb feltétele, hogy elkérik ezekről a fertőző betegségekről szóló negatív leleteket, ez van a kórházi felvétel középpontjában.


Meg nem 17 éves cigány kislányról van szó, hanem egy 3diplomás 30-as nőről.

2015. nov. 30. 01:10
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt ertjuk, de neked mi kozod hozza?
2015. nov. 30. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Pl nekem semmi de semmi leletet nem adtak a vérvételekről. Hiv-et meg valamelyik Hep-et nézik talàn HepA HepB. Àltalàban akkor téma,ha pozitìv az eredmény. Különben a doki meg sem emlìti,ahogy a kórhàzi felvételnél sem kérik. Mivel azt emelik ki akinek pozitìv,tehàt akkor arról van papìr és tud a kismama is róla.


Szóval ha azt mondja nem volt,akkor téved és csak azzal nincs tisztàban milyen vérvételre küldték.

Mivel vagy 6 ampulla vért vesznek ilyenkor màr csak kivàncsisàgból is ràkérdeznék,hogy minek ennyi? De ez én vagyok.

2015. nov. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Az új terhesgondozási protokoll.kivette a kötelező vizsgálatok közül a 36. heti kenetvételt, ennek ellenére sok orvos megcsinálja,de nem mind, és általában a streptococcust emelik ki a szűrendő körből. Az elején meg nézik a hepatitis b-t meg a szifiliszt. Tehát teljes körű std szűrés nincs, csak ha valami indokolja. Hiv tesztet is csak a fertőzés gyanúja esetén végeznek. (Persze lehetnek területi eltérések, valahol pl még most is csinálnak afp vizsgálatot, valahol meg nem, korhazankent vannak apró eltérések.) Nálunk pl nem is nekünk adják oda a hepatitis és szifilisz, valamint a vercsoport szűrés eredményét, hanem a védőnőnek küldik ki postán, aki a kiskönyvbe rögzíti a kellő adatokat. Nálunk a szülési felvételnél nem is kérnek mást, csak a kiskönyvet és ha az alapján kérdése van a dokinak, akkor esetleg további papírokat.

Egyébként te voltál már terhes? Vagy csak egy barátnőd információi alapján hülyézel le mást?

2015. nov. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

spec én sem kaptam kézhez az eredményeket

mivel a labor egyenesen a kérő orvosnak küldi meg az eredményt

csak akkor szólt ha valami nem stimmelt - de ilyen nem volt

kórházi felvételném csak a személyes irataimat nézték meg mert minden leletem a gépben volt - szal azt nem kellet vinnem :-)

kiskönyvbe a doki asszisztense írta be mindent

a védőnőnél összesen 1x voltam mikor átvettem a kiskönyvet, többet nem

2015. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, teljesen jók.
2015. dec. 1. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!