Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mire figyeljek a cukorterhelés...

Mire figyeljek a cukorterheléses vizsgálat előtt, mit ne egyek előző napokban és mit lehet?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat, aki pl megevett egy konzerv ananászt előző délután és így túl magas lett, meg kellett ismételni neki.
2016. jan. 13. 15:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy cukorbeteg, akkor tök mindegy mit eszel előtte.
2016. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem annyit mondott védőnő hogy este 6 után már ne egyek és akkor se megterhelőt és akkor másnap nem lesz tuti gond..

Persze este vagyok mindiig a legéhesebb, de most betartom azért.

2016. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgy egyél, ahogy szoktál, nem érdemes előtte "diétázni" mert azzal úgy sem tudod becsapni a mérőt. Viszont vacsorára ne egyél nehéz ételt, mert csak rosszul leszel, magaddal szúrsz ki.
2016. jan. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Semmi ilyen nincs, egyél úgy, ahogy szoktál, hiszen épp erre való a terhelés, hogy meglátszódjon, ha rossz a cukrod.
2016. jan. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy egyél mint azelőtt. Viszont ha konzervnyi ananászokat szoktál enni mint a példában említett kismama, vagy táblányi csokit akkor azt valóban hanyagold, mivel az alapból magasabbra emeli a vércukor szintedet másnapra, vagyis már nem kell terhelni, mert eleve túlterhelt. Elég, ha csak az utolsó nap délutánján figyelsz kicsit jobban oda. Mehet a kenyér is, valamennyi gyümölcs. A nagyon-on van a hangsúly, vagyis a nagyon édesből a nagyon sokat kerüld.
2016. jan. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Valóban este 6 után már nem szabad előtte enni, illetve olyan dolgokat ne egyél előtte napokban sokat, amik sok "cukrot" tartalmaznak.

Pl én az elsőnél ősszel voltam terhelésen, imádom a szőlőt, egy csomót ettem az előtte lévő napokban, nem mondom, hogy rossz lett az eredmény, de megemelte, 7,1 vagy 7,4 lett. A doki mondta, hogy ez nagyon határ nézzük meg újra, közben átbeszéltük mit ettem és kiderült, hogy a sok szőlő nem a legideálisabb (persze nem 1-2 fürtről van szó). Na lényeg 2 hét múlva újra megvizsgáltak minden tökéletes volt és utána is, meg a második terhességnél is.

Szóval a lényeg, hogy ha normális étkezel, akkor csak arra figyelj, hogy előtte min. 10, de jobb a 12 óra koplalás meglegyen.

2016. jan. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó: Miért kellene koplalni? Hogy reggel elájuljon míg vár a vizsgálatra? Egy normál életvitel a legjobb. Nem eszik 12 órán át, aztán meg kapja dögivel. Minek ekkora libikókában ültetni?? Épp elég a szervezetnek az ami a normál étkezéshez képest is. Nem véletlen hívják terhelésesnek.
2016. jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk az az előírás, hogy min. 10, de inkább 12 órás éhgyomorra lehet menni terhelésre. Egyébként nem tudom miért ájulna el ha nem eszik este 6-tól/8-tól és legrosszabb esetben is reggel 8-kor vesznek tőle vért.
2016. jan. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!