Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek van értelme a...

Szerintetek van értelme a védőnőnek vagy nyugodtan le lehet róla mondani? Most vacilálok, nem tetszik ez, hogy random kedvére razziázhat nálam, nem mintha lenne takargatni valóm.

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 17:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%
Normális védőnő, hacsak nem úgy látja hogy baj van nálatok, nem fog csak úgy beállítani. Hidd el, a mi időnk is véges, van épp elég dolgunk, így nem szívesen megyünk bejelentkezés nélkül, kockáztatva hogy nem lesz otthon a gondozott. Mi mindig egyeztetünk, ha nem i pontos időpontot, de azt hogy mondjuk kedd délelőtt mennénk,ha nem jó nézünk mást.
2016. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Van értelme. Teljesen felesleges lemondani.
2016. febr. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

A miénk nem állítgat be kérdés nélkül és teljesen normális (még csak terhes vagyok). De: nincs értelme, hogy hozzá járunk. Megméri a vérnyomásomat, néha a súlyomat. Nem elég update a dolgokban, a nőgyógyászom sokkal inkább az (bár ez egy kutatóorvostól elvárható persze).


Nem mondjuk le, mert gyereknél hátha hasznos lesz, de végül is tudunk mi is olvasni, vannak könyveink, amikben ugyanazok a tanácsok vannak, vagy más tanácsok is, mint amiket ő tud elmondani.


Gyűlöli, hogy van macskánk és azt is, hogy a férjem jelen van az életemben. Értetlenül áll pl. az előtt, hogy bejön velem a kórházba majd.:))


34hkm

2016. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, hallok olyat hogy csak úgy beállít a védőnő, de pl nálunk (Göd) egyszer nem jött hívatlanul, mindig előre időpontot egyeztettünk..szerintem akiről látja hogy normális, rendezett, ahhoz nem megy ki csak úgy..


és nekem tudott egy gyerek előtt újat mondani, de úgy érzem, a második mellett is tud, főleg mert ő megy továbbképzésre hetente, én meg nem. Úgyhogy megyek hozzá most is...Szerintem igen hasznos, nem értem miért kezelik úgy őket mint a BKV ellenőröket kb.

2016. febr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%

Olyan nincs, hogy lemondod. Amint a neve is mutatja, a gyerek érdekeit védi. Van amikor a saját szülei ellenére. Pl. ha azt látja, hogy nem megfelelőek a körülmények, bejelentést tesz, és állami gondozásba veszik a gyereket. Ez persze elég extrém helyzet, de a férjem falujában volt rá példa. A lány az anyja egyszoba konyhás lakásába az 5. gyereket szülte az 5. férfitól.

Amúgy bejelentkezik, ha nem, ne engedd be. Akkor majd megtanulja, hogy előtte telefonáljon. Viszont ha bejelentkezésre jön, és akkor sem engeded be, akkor kötelessége feljelentést tenni. És akkor a Gyámhatóság fogja megnézni, hogy mi van veletek.

Én amúgy utálom az enyémet. Semmit nem segített, csak osztotta az észt, hogy mindent rosszul csinálok. Most derült ki a 6 éves fiamról, hogy autista, én 1 napos korától mondom, hogy valami nem oké vele. Szerinte meg minden rendben van, csak nekem nem való egy kisgyerek, türelmetlen vagyok stb.. Gondolhatod, hogy szívem szerint be sem engedném.

Még egyszer jön, aztán soha többet ne is lássam.

Szóval engedd be, hallgasd meg, amit mond, ne szólj vissza, aztán ha elment csinálj mindent úgy, ahogy te szeretnéd, a tanácsait meg felejtsd el.

A kedvenceim:

-szoptass az életed árán is

-nincs olyan, hogy egy gyerek ne tudjon szopni, rosszul teszed mellre

-ne használd a csecsemőmérleget, nem való semmire

-teljesen normális, ha 4 éves korig szoptatod, ha a gyerek azt akarja

-nem kell a szobatisztaságot erőltetni, majd ő szól, ha a wc-t akarja használni

-elmúlt 2 éves, és még nem szobatiszta? valamit rosszul csinálsz

-gondold meg a textilpelenkát, sokkal környezetbarátabb

-nem lehetsz fáradt, neked az a dolgod, hogy a gyereket ellásd, azért fizet most az állam

-külön szobában alszik a gyerek? a családi ágy az ideális

-a franciaágyban a férjeddel akarsz aludni? minek az ilyennek gyerek?!

Szóval ilyenekre lehet készülni.

2016. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nálunk nem sok vizet zavart, a státuszvizsgálatok meg szerintem kimondottan hasznosak, hiszen innen tudtam, hogy a gyerek jól lát, hall, stb. Nem kellett szakirvoshoz menni. Nekem meg elvégzi a rákszűrést, nem kell nőgyógyászhoz menni emiatt.
2016. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
47%

A miénk mindig hívatlanul jött,de kb.nem érdekelt.Ott volt a mosatlan,a vetetlen ágy,de mindig azt mondta szuperül vagyok,jól csinálom,tehát nem kellett hatalmas rendben várni.A picit nézte meg szerintem meg kb.azt hogy nem-e kattantam be :D de gondolom azért is járnak előszeretettel hivatlanul,hogy éles helyzetbe nincs-e valami gebasz.Bár nálam ilyen soha fel se merült,mégis hivatlanul jött,de csak az első 2-3 hónapban.Lemondani soha nem mondtam volna le,mert egy barátnőm megtette a terhessége alatt,és a védőnő ráhívta a családsegítőt,szülés után alig akarták kiadni a babát az anyukának...szóval köszi,de ezt nem kockáztatom.

Egyébként a miénk rendes,sok jó tanácsot adott,de nem az a vaskalapos "3 évig ne adj tejet neki mert belehal" elveket valló,normális,nem erőszakos,rendes védőnő!

2016. febr. 4. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
26%

"nem lehetsz fáradt, neked az a dolgod, hogy a gyereket ellásd, azért fizet most az állam "


Na az ilyen kapja be.Az enyém terhes voltam még azt mondta nekem: az anyaság kemény dolog,de ez van,csináljuk.Majd ha úgy van vonulj el,bőgd jól ki magad,és tarts ki!


Na én itt zártam a szívembe.És igaza is volt.

Nem kell még egy védőnőnek is azt erősíteni egy anyukában,hogy bármit is rosszul csinál,így is azt hisszük ha így van ha nem.

2016. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nálunk se jelentkezik be soha. Vagyis szerdán mondta oltásnál, hogy majd valamikor jön. Legalább emberi időben szokott, 9-10 fele. Tőlem aztán..

Egyébként meghallgatom mindig és elgondolkozok rajta. Igaz a gyerekorvossal van a baj de néha a védőnőnek több esze van, ez sajnos általában utólag derült ki. Azóta általában hallgatok rá, nem szokott hülyeséget beszélni. 4 gyereke van. :)

2016. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%

Le lehet mondani. A gyermekvédelem jön helyette,azt hiszem. De ők csak egyszer max kétszer ha nem tetszett vmi.


Ha ellenséges és bunkó,akkor mond le,ha csak nincs értelme,akkor nem érdemes lemondani, ha bólogatsz neki,akkor előbb szabadulsz és úgyérzi minden oké.

2016. febr. 4. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!