Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ikrekkel kombi teszt vagy 4D?...

Ikrekkel kombi teszt vagy 4D? Ikres anyukák mit csináltatok?

Figyelt kérdés

Olvasgattam az első kombinált tesztről nem értem. Vérvételt fals lehet, ettől leveszik? Nektek levették? És tb-re lehet csináltatni? Erre beutaló kell?

Ha maganba megyek akkor 30-40 000 Ft jól látom?

Vagy menjek 4D-re? Az megfelelő a vizsgálatnak?

Bp.-n Melyiket ajánljátok? Köszönöm! Első babák!



2016. márc. 26. 18:44
 1/8 anonim ***** válasza:

nőgyógyászodat kérdezd meg!

én nem hallottam arról, hogy fals lenne ikreknél, hiszen a kombin nem őket nézik, hanem a te esélyeidet arra, hogy beteg gyereked legyen, ehhez jön egy 4D-s Uh, ahol a babát nézik és a kettő kombinációjából lesz egy arány.

ezt lehet még fokozni, ha a 16. héten is vesznek vért, az pontosítja.


ez nem tb támogatott vizsgálat már vagy 5 éve, de 35 felett kevesebbe kerül. margitban 17.000.-, ez elég drága szerintem, nem tudom hova tartozol. ha annak nem jó az eredménye, akkor van még egy 13.000.- vizsgálat, így lesz 30.000.- ebben benne van a 12. héten egy 4D vizsgálat és ha fizted a 16. heti vérvételt, akkor 18. héten is 4D-vel is megnézik a babát

2016. márc. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nyilvan meg fogom kérdezni, ha odajutok. Addig tapasztalatot gyűjtenék ikres anyukáktól.

Más a verteszt eredménye, mivel nekünk magasabbak az értékeink, a hcg is eltér 😊

2016. márc. 26. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:

4D-n voltunk 25 és 26 hetesen az ikrekkel.

Kombinált teszt is volt, ami akkoriban ingyenes volt nálunk.

2016. márc. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaz, én több mint négy éve szültem ikreket, de nekünk nem ajánlották a vértesztet, mert két babánál mások az eredmények, nehéz megmondani, hogy miért van esetleg eltérés. A másik meg, ha esetleg az egyik beteg, skkor mit csinálsz...? Azt is monddta, hogy ha kellene, később az amniot és a chbiopsziát sem javasolja, mert ikreknél a kockézata nagyobb az ilyen vizsgálatoknak.

4D-re sem mentünk el, azt én nem szerettem volna. Viszont voltunk magzati szív ultrahangon kétszer is a legjobb szakinál az országban, mivel az első gyerekem szívbeteg volt (szerencsére ők nem lettek azok). 36 évesen szültem amúgy.

2016. márc. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ikreknél szinte biztos, hogy fals. remélem még nem csináltattad meg. Az orvosok egy része elküldi az ikreseket is, mert nem tudja, hiszen ritkák az ikrek.
2016. márc. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmivel sem nagyobb a kockázata az amnionnak ikreknél mint más babáknál. Mitől lenne az???
2016. márc. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azt mondjuk nem értem,hogyha valakinek nem ikrei vannak és lövése sincs a témáról minek ír??? És még kérdőjelezik is...

Nem csinálják meg a vertesztet ikrekkel. Megkérdeztem.

Köszönöm akik értették a kérdést és írtak! Jól tudtuk 😊

2016. márc. 29. 15:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk nem értem, hogy miért baj, ha nincsenek ikreim. Azt mondjuk szintén nem értem, hogy Te honnan tudod, hogy aki ír annak mennyire van "lövése" a témáról. Azt mondjuk nem értem, hogy miért baj, ha megkérdezem a 4. válaszolótól, hogy miért mondta az orvosa amit mondott. Azt mondjuk nem értem, hogy ha Neked az előző válaszomban jót írtam akkor most írhatok vagy nem írhatok??? De majd legközelebb előre megkérdezem.. Azt mondjuk nem értem, hogy ha egy országos genetikai tanácsadóban dolgozom és rendszeresen jönnek hozzánk ikres kismamák akiknek mindig rossz a kombi tesztjük és rendszeresen végeznek amniocentesist ikreknél és semmivel sincs több bajuk mint az egyes terheseknek.
2016. márc. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!