Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy is van ez a 12. heti...

Hogy is van ez a 12. heti ultrahang?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam nőgyógyásznál és 8 hetes 6 napos voltam. 4 hét múlva kell visszamenni, akkor leszek 12 hetes 6 napos. Ott fogja megcsinálni a genetikai ultrahangot? Vagy ha probléma lesz akkor kell csak azt megcsináltatni?

2016. ápr. 12. 06:49
 1/8 anonim ***** válasza:

A genetikai uh egy másfajta vizsgálat, mint a sima uh. Egyébként egyik vizsgálat sem kötelező, csak nyilván az ember egészséges gyermeket szeretne elsősorban.


A dokidat nem tudom, hogy kicsoda. De ha az orvosod magándoki pl. az Istenhegyin vagy a Maternityn, akkor ott csinálják a genetikai uh-t és a kombinált tesztet (amennyiben utóbbit is akarod). Ha sztk-s vagy csak sima magándoki, akkor kórházba vagy magánhelyre (fentiek) küld érte.

2016. ápr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kórházban dolgozik Gyöngyösön, de van magánrendelője és odajárok. Úgy értettem, hogy azt mondta, hogy miután 1 hónap múlva visszamentem hozzá, akkor leszek 12 hetes 6 napos, hogy utána küld tovább a genetikai vizsgálatra. De nem késő már akkor? Pedig szülész-nőgyógyász főorvos úgyhogy csak tudja, hogy van ez. 3 nappal később fogant a baba mint a középidő, így 12 hetes 3 napos leszek pontosan mikor vissza kell menni hozzá.
2016. ápr. 12. 13:26
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenkor már kell kérni időpontot a 12 hetes uh-ra. Szerintem kérj te is, és ha ő megcsinálja, akkor az időpontra max nem mész el.
2016. ápr. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De az van a Gyöngyösi kórházban? Nem ott lakok. Csak hívjam fel, hogy szeretnék menni genetikai ultrahangra meg kombinált tesztre vagy hogy? Kell érte fizetni? Első baba lesz úgyhogy nem nagyon tudok semmit.
2016. ápr. 12. 15:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Hát ha van szülészet akkor szerintem csinálják a 12 hetes uh-t is.

Hívd fel őket és mondd, hogy a 12 hetes uh-ra szeretnél időpontot kérni. Ez ingyenes. Pécsen a kombinált teszt vérvételi részéhez nem kell időpont, ahhoz az orvosod ad beutalót és a betegfelvételen/ambulancián megcsinálják a papírokat és mehetsz a laborba, de a papírok elkészítéséhez már kell a 12 ezer Ft befizetéséről szóló igazolás (ha jól tudom most emelték ennyire az árát 10.500-ról), de csekket és információt is a kórházban/szülészet-nőgyógyászaton tudsz kérni.


Vagy esetleg a védőnő tud még segíteni eligazodni abban, hogy mit mikor hová.

:)

2016. ápr. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a nőgyógyász még nem adott beutalót a genetikai vizsgálatra, csak egy hónap múlva kell mennem hozzá. Védőnőhöz meg csak a jövőhéten megyek először. Úgyhogy most nem tudom mit csináljak.
2016. ápr. 12. 15:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Hol laksz pontosan?

Ha jó helyen akarod megcsináltatni, akkor már most kérsz időpontot, ahogy az előttem szólók írták az Istenhegyire pl.

Hetekre előre adnak időpontot mindenhova, ha a dokid fogja csinálni amikor legközelebb mész hozzá, de nem vagy benne biztos, akkor hívd fel őt és kérdezd meg tőle, nehogy lecsússz a vizsgálatról.

2016. ápr. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ő csinálja amikor megyek legközelebb felhívtam az lesz a genetikai vizsgálat.
2016. ápr. 13. 11:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!