Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kombinált teszt vérvételi...

A kombinált teszt vérvételi részét szinte mindenki megcsináltatja? N/22

Figyelt kérdés
Ha a 12. heti uh-n minden rendben akkor is érdemes megcsináltatni? 22 éves vagyok, egészséges, és a párom is, nem tudom, hogy megcsináltassam e.

2016. ápr. 21. 12:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt eleve csak akkor kombinált, ha az uh-t kiegészíti a vérvétel.

Simán az uh értelemszerűen NEM kombinált.


Nem, nem mindenki csináltatja meg. A fiatalabb korosztály rendszerint kihagyja és pont ezért mostanság a fiatalok szülik a legtöbb beteg babát.

2016. ápr. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az ultrahang a bajok 2/3-át szűri ki, te döntöd el, hogy az 1/3 ér-e neked annyit, hogy kapj egy kockázati arányt, ami, ha rossz, érdemes tovább keresni a bajt.


Kizárólag a ti döntésetek. nekünk megérte, pedig én is csak 28 vagyok.

2016. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
És ezt ugyan kisvárosi sztk-ban megcsinálják e vagy elkell utazni a legközelebbi kórházba? Kisvárosban lakok, de a vért mindig Egerbe küldik.
2016. ápr. 21. 12:34
 4/13 A kérdező kommentje:
És arra kell időpont? Vagy csak ha megyek 12. heti uh-ra az orvos ad beutalót és ugyanúgy megyek mint egy sima vérvételre?
2016. ápr. 21. 12:37
 5/13 anonim ***** válasza:

nem szinte, hanem mindenki. hiszen a vérvételtől lesz kombinált, egxébként csak uh...


sztk-ban nem hiszem, hogy egy genetikai uh-ot megcsinálnak, miért lenne ott komoly uh gép? hány kismama van abban a kisvárosi sztk-ban? :D

12. heti nem arról szól, hogy bemész valahova ahol van egy uh-gép és beszélgetsz egy dokival.

a 12. heti egy genetikai, kórházban csinálják, szonográfus, és tőle kell megkérdezni, hogy van-e lehetőség integrált/kombinált tesztre

2016. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az ultrahangot nem itt csináltatom hanem magánban, de nem is ez volt a kérdés.
2016. ápr. 21. 14:36
 7/13 anonim ***** válasza:
A legjobb döntés, hogy magánban csináltatod az uh-t, mert legalább alaposan megnéznek, de szerintem csináltasd meg a vérvételt is. Annyi a lényege, hogy még aznap, vagy legkésőbb 24 órán belül kell legyen a vérvétel az uh-hoz képest. A vérvételhez nem kell időpont, a beutaló vagy az uh lelet alapján megcsinálják a papírt és leveszik a vért.
2016. ápr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia.

En is magánban csináltattam az uh-t, és a dokim elmondta hogy másnap hova menjek a kórházba, kit kell keresni, stb. Kiskönyvet vinni kell. Multheten voltam pénteken, es kedden már kaptam az smst, hogy eredmény kész.

Down 1:20000

Edwards 1:50000


Uh csak a vervetellel lesz kombinált. Mindenki maga dönti el, de ugy gondolom ez a minimum. Sajnos a tb nem támogatja, 30ezer ft, amit vervetel utan a nőcinek fizettem ki.

Előttem szolonal igaza van, manapság pont a fiatal szülőknel vannak gondok. Es hiaba te meg a párod egeszsegesek vagytok....


Ekezet miatt sry.

13 hkm, 26 eves

2016. ápr. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%

Én nem csináltattam meg egyszer sem.

27 évesen vártam a fiamat, most vagyok 34 éves, 23 hetes kismama és most sem csináltattam meg. Engem megnyugtat az ultrahang, meg a doki, nem akarok napokig idegbeteg lenni egy eredmény miatt.

2016. ápr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
En alapbol nem izgultam az eredmény miatt
2016. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!