Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Szerintetek hülyeség Kistarcsá...

Szerintetek hülyeség Kistarcsán szülni úgy, hogy én Budapesten lakom? Kocsival kb 15-20 percre a kórháztól.

Figyelt kérdés
Az van, hogy terhes vagyok, és a doki, akihez járok terhesgondozásra, Kistarcsán dolgozik. Ezért ha őt akarom felkérni a szüléshez, ott kellene szülnöm, a kórház viszont elég messze van tőlem (ráadásul én nem vezetek, csak párom). Nem tudom, hogy ez jó ötlet-e... Első baba, egyelőre teljesen problémamentes. De ha jól tudom, a terhesség végén akár az is előfordulhat, hogy naponta kell bejárni a kórházba nst-re... Na most ezt elég nehéz lenne megoldani ilyen távolságból. Viszont a doki meg tök szimpi egyébként. Nem tudok dönteni, szerintetek okosabb lenne egy közelebbi (kb 5 perc kocsival, 15 bkv-val) kórházban szülni?...

2016. nov. 3. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Én mindenképp keresnék közelebbi kórházat, a 36.héttől hetente, 40.héttől napi szinten kell menni NST-re.

Ha bármi probléma van, és esetleg mentőt hívtok, ők is a legközelebbi kórházba fognak vinni, ha megindul a szülés és esetleg a párod nem tud bármi oknál fogva bevinni, vagy komplikáció lép fel, se Kistarcsára fognak vinni, hanem szintén a legközelebbibe. És nektek is jobb ha nem kell 20 perceket zötykölődni hanem mondjuk csak 5-öt.

Szerintem Budapesten is találnál bőven szimpatikus orvost, ha csak ettől félsz.

2016. nov. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
15-20 perc autóval az messzinek számít????
2016. nov. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Igen, 15-20 perc kocsival messze van (+ha dugó van, van az 30-35 is) ahhoz, hogy esetleg naponta menjek be (vitessem be magam a párommal), legalábbis úgy érzem... BKV-val meg ráadásul kb 50 perc.

Baromi nehéz orvost találni, állítólag későn kezdtem el keresni, így 10 hetesen, van, aki már nem is vállal el basszus :D Nem gondoltam, hogy ez ennyire macerás lesz, ezért maradnék ennél a kistarcsainál, de még próbálkozom a közelebbi kórházba tartozó dokiknál is, csak nem egyszerű sajnos.

2016. nov. 3. 13:51
 4/11 anonim ***** válasza:
84%

Vidéki kisvárosból nagyobb városba jarok terhesgondozásra, ott is fogok szülni, kocsival 35-40 perc.

Szóval szerintem nincs messze neked sem. Nekünk közelebb nincs is kórház.

2016. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Számomra 15-20nperc kocsival, az a semmi kategória. A legközelebbi város (kórház nélkül) van olyan messze a falumtól, de amikor városban laktam, akkor is kb 15 perc volt mire a kórházhoz eljutottam kocsival.

Az első gyerekünket úgy szültem,.hogy városon belül volt a kórház. Most kiköltöztünk falura. A közelebbi kórház kb 25 percre van, de en a régi kórházban szülök majd a dokimnál, ami kb 40-50 percre van autóval (forgalomfüggő). Most is idejárok be dolgozni minden nap, az előző terhességem alatt meg másik irányba jártam minden nap ennyit dolgozni. Annyi, hogyha mentőt hívunk, akkor valóban a közelebbi kórházba kell vinni, de a fél mentős társaság rokon, barát, ismerős, ha a helyzet engedi, akkor elvisznek a messzebbi kórházba, ha meg nem, akkor úgyis életveszélyes az állapot, akkor mindegy, hogy hova visznek.

2016. nov. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

En meg Pest megyeben lakom (északi resz) es a MAV-ban szultem, mert a dokim ott dolgozott. Nekunk kb 30-40 perc az ut kocsival. Nem jutott eszembe, hogy ez baj lenne.

Az elsovel ha beindul a szules az orakig tart. Meg ha dugo is van, odaersz.

A masodikkal is siman beertunk. :-)

A vegen 2 naponta hivott a dokim nst-re, altalban reggelre. Parom bevitt kocsival (en sem vezetek), haza pedig tomegkozlekedessel mentem.

Ha pedig mentot hivnal, en ugy tudom, hogy ha a terhes kiskonyvedbe bejegyzi a doki, h keri hogy a mentosok az o korhazaba vigyenek, akkor elvileg oda fognak vinni. Legalabbis nekem ezt mondtak, be is volt jegyezve mindketszer. Szerencsere kiprobalni nem kellett, hogy valoban oda vittek-e volna.


Szoval mindent osszevetve, en oda mentem ahol a dokim dolgozott. Mivel ugye ez egy bizalmi helyzet, pont terhesen nem akartam egy ismeretlent ujra megszokni.

20 perc meg aztan tenyleg nem a vilag! :-)

2016. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó a szülészet nagyon a Flórban. A lányom ott született, ha az orvosomat nem tudom kivinni magánkórházba, akkor a következő is ott fog. Tömegközlekedve nekem több, mint egy óra a kórház.
2016. nov. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez semmi távolság. :-) Én Pest megye keleti részében lakom, Budán a János kórházban szültem eddig 2 gyerkőcöt. Ráadásul a második baba munkanap, reggeli csúcsban indult el, kb. másfél óra volt az út...beértünk, pedig gyors szülés volt, az első fájástól 4,5 óra alatt lett meg.

Ha szimpi a doki és bízol benne, akkor hajrá...én nem cserélném le a dokimat egy közelebbi kórházért. :-)

2016. nov. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hűű szerintem kicsit el vagy kényelmesedve, ha neked 15- 20 perc soknak számít. :)

A legtöbben simán utaznak ennyit a kórházig, vagy még többet is. Főleg aki vidéki, és nincs is helyi kórház, hanem a legközelebbi nagyvárosba kell menni.

Az 50 perc bkv sem egy horror kategória szerintem. Én anno simán lesétáltam 45-50 percet (csak oda út) a helyi sztk-ba nst-zni. És naponta max akkor kell menni, ha túlhordod, amire persze van esély, de egyáltalán nem biztos.

Szóval ha elégedett vagy a dokival, akkor ennyi távolság egyáltalán nem akadály.

2016. nov. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Igen, biztos kevésnek hangzik ez a 20 perc (amúgy inkább 30, de ez már mindegy :)), és nem is vészesen sok, elismerem, viszont konkrétan 5 percre tőlünk is van egy kórház plusz a szomszédos kerületekben még 2, azok kb 10 perces utak.

Amúgy én is majdnem egy órát utazom Pesten belül a munkahelyemre, szóval nem az elkényelmesedés a gond. :) Kistarcsa sajnos full ellenkező irányban van amúgy, mint amerrre mi közlekedünk egyébként, ezért is esik ki.

De szerintem meggyőztetek, nem érdemes ennyit szenvedni ezen a kérdésen, jó esetben sok időt amúgy sem töltök el a kórházban! :)

2016. nov. 4. 06:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!