Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mikor lehet a magzatról...

Mikor lehet a magzatról először olyan képet készíttetni, amit haza lehet hozni?

Figyelt kérdés
Ma derült ki, hogy terhes vagyok, két teszt is pozitív lett és azt olvastam, hogy a terhesség első pár heteiben még hüvelyi ultrahanggal nézik meg a magzatot. Ezen a felvételen már látszani fog valami? És a róla készült fotót haza lehet vinni? Vagy ez még nem olyan, amiből képet csinálnak?

2016. nov. 12. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Kérhetsz képet,max elkérnek 500Ft- ot.

Nekem mindig ad a dokim amikor csinàl uh-t. A genetikain meg 500Ft egy kép. Mondjuk az kicsit jobb minőségű.

Amúgy 10.héttől " làtvànyos". Akkor màr baba forma. Előtte, főleg 5-6 hetesen csak egy szürke valamiben egy fekete valamiben egy fehér paca. Persze ennek érzelmi értéke van, de màst annyira nem fog érdekelni, hiszen egy pötty az egész. De nekem is meg van mindhàrom gyerekről az első uh kép.

2016. nov. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kb semmit nem fogsz még látni rajta, csak egy kis pacát.

Én 9.héten mentem először nőgyógyászhoz, a doki akkor már mutatta az ultrahangon, lefotózhattam telefonnal. Képet csak azért nem adott róla, mert nem volt akkor épp nyomtatója.

12.héten a genetikai ultrahangon pedig már nagyon szép képet kaptunk a babáról, kérnem sem kellett.

2016. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
szóval akkor még nem érdemes kérni, de a lehetőség megvan rá. és ez még nem számít terhesgondozásnak nem? csak mert nálunk külön időpont van hetente a terhesgondozásra és az egyéb rendelésre is.
2016. nov. 12. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
A mi kórházunkban nem adnak képet, sőt te sem látod a babádat mert csak egy monitor van, amin ők nézik, annak meg csak a hátulját látod...
2016. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az első is írja, inkább érzelmi értéke van. Első baba nekem, és természetesen megvan a legelső UH kép is, még ha sok nem is látszik rajta. A 12.hetin már látszik a kis formája a babának nagyon szépen.

Terhesgondozás azt majd onnantól lesz mikortól megvan a kiskönyved, 9-10.héttől érdemes kiállíttatni a védőnővel, és ezzel kell majd menned már a genetikaira. Onnantól pedig havonta vizsgálatokra a kórházba, vagy ahol végzik a terhesgondozást. Vérvételek, ultrahangok, súlymérés, vérnyomásmérés, egyebek.


36 hkm

2016. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2016. nov. 12. 19:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Én már az első ultrahangon kértem,akkor még csak 6 hetes voltam,tényleg csak egy kis paca látszott,de a mi kis pacánk,szerettem volna emlékbe ☺ Aztán a 13.héten kaptunk egy 4D képet. 18hkm
2016. nov. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!