Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Sztk-s rendelesen fogadott...

Sztk-s rendelesen fogadott orvos? Kicsit hosszu lesz

Figyelt kérdés

Sztk-ba jarok. A 12 hetes ultrahangot nagyon kedves, alapos orvos vegezte. Most megyek 18hetesre, es direkt arra a napra kertem az idopontot amikor o uh-z, fel akarom fogadni ott az sztk-s rendelesen.


Az lenne a kerdesem, hogy igy hogy nem a maganrendelojebe megyek (vagy jarok) el fog vallalni igy is?


Mennyit szokas adni felfogadaskor sztk-ban? 5000ft-ra gondoltam.


Valamint, ha elvallal akkor mindig sztk-s rendelesre fog hivni? Ismerek ilyen kismamakat.


Ha igen, akkor ott a vizsgalatoknal mennyi penzt adjak? Alkalmankent 5000 ilyenkor eleg?


Szuleskor? 40-50.000 ft eleg igy, hogyha sztk-ba jarok hozza?


Koszi a valaszokat!



2017. jan. 20. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
A terhesgondozás és a szülés két külön dolog. Szerintem ha felkéred, akkor ő mond majd egy árat, hogy mennyiért vállalja hogy bent lesz szülésnél, de gondozásra továbbra is járhatsz sztk-ba.
2017. jan. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszi.

Ha elvallalja a szulest, akkor magahoz fog visszahivni a tovabbiakban is, igaz? Sztkba. Uh, ctg, vizsgalat stb.. o ad idopontot majd, nem a vedono.. igaz?

2017. jan. 20. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon város függő, nálunk ilyenről még csak nem is hallottam. Mikor orvost választottam, akkor jártam maszekban hozzá a terhesség alatt+terhesgondozás, de ott sose vizsgált orvos. Egyértelmű, hogy nála szültem, egyszer se mondta meg mit kér, adtunk, amennyit gondoltunk.
2017. jan. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Tényleg lehet hogy városfüggő, sajna így csak arról tudok nyilatkozni ami nálunk van. Én is sztk-ba járok ugyanahhoz a dokihoz, mindig akkorra adja az időpontot, amikor ő rendel, pedig nem is kértem fel, és nem is fogom. Mindenhova ő utal be.
2017. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kartonzoban lehet kérni időpontot. Annyit lehet játszani, hogy általában x doki van hétfőn az egyes rendelőben, y doki a kettesben stb. De ez nincs kőbe vésve, így ha valaki nem maszekba jár dokihoz, akkor nem garantálja senki, higy ugyanahhoz a dokihoz fog kerülni. Nst-re pedig a szülésznők adnak időpontot, ott sem a dokihoz igazodnak. Doki nálunk nem ad időpontot az sztk-ban, főleg hogy gyakran változik az eredeti beosztás.
2017. jan. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszi mindenkinek.

Ugy latom mindenhol mashogy van. Most mar elbizonytalanodtam! :(

2017. jan. 20. 16:05
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha az sztk-ba jársz, nem kell pénzt adni. Ha van magánrendelése, járhatsz oda is, ennek fix ára van, 5-12 ezer körüli összegeket szoktam itt olvasni. Azért az is fontos, hogy van-e ultrahangja a magánrendelőben, vért tud-e levenni. Mert ha ezek nincsenek, hiába jársz és fizetsz magánba, akkor is ezerszer a kórházba kell futkározni ezek miatt. Ha sztk-ba jársz egy adott orvoshoz, szerintem meg lehet kérdezni hogy szülésre felfogadhatod-e. Nem mindenki vállal magánszülést egyébként. Ha van magánrendelése, akkor ált. ott is meg kell kérni hogy bejönne-e a szülésre és mennyiért, de pl. akihez én jártam az első terhességem alatt, ő automatikusan úgy gondolta, hogy majd jön a szülésre. Vagy azt mondja, hogy amennyit gondolsz, vagy mond egy fix összeget. 40-150 ezer között szoktam itt olvasni. De pl az enyém azt mondta, hogy a szülésért nem kell fizetni, a terhesgondozás díjában benne van eleve a szülés is. (Azért adtam 40-et, mégiscsak szombat éjjel bejött a kedvemért...)


De a lényeg, városonként, orvosonként eltérő, hogy vállal-e és mennyiért. Van olyan kórház, ahol nem lehet szülésre a választott orvost behívni, ott csak a terhesgondozást lehet magánnal, a szülést meg az ügyeletes vezeti le. Kérdezd meg hogy pontosan annál az orvosnál hogy van.

2017. jan. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Most a másodikkal másik városban sztk-ba járok. A szimpatikus orvos pénteken rendel, így mindig pénteken megyek.
2017. jan. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2017. jan. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez így furi amit leírtál, nálunk nem így működik.


Ha sztk-s rendelésre jársz, nem kell fizetni, ha magánrendelésére jársz akkor kell. A szülés egy külön történet, oda külön meg kell fogadni (nálunk) és kb. tízszerese a tarifa a magánrendeléshez képest, de van olyan doki, aki megmondja az árat.


Amit belinkeltem, ott részletesebben leírjuk többen, hogy kinél-hogy működik.

2017. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!