Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Erdekelne elvegezte e valaki...

Erdekelne elvegezte e valaki a Prenatesztet (szabad DNS) tesztet? Az alapteszt most 75. 000Ft. Erdemes, megbizhato? Nem ad falcspozitiv vagy falcsnegativ eredmenyeket?

Figyelt kérdés

2017. jan. 21. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi az a falCSpozitiv es falCSnegativ ?
2017. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen, mi megcsináltattuk pont ezen a héten, de nekünk csak a 165.000.-t lehetett, mert az általad említettet ikreknél nem lehet. Jövő héten lesz eredményünk.
2017. jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Falcs :D az falS c-nélkül. És semelyik teszt nem 100%, de a prena ritkán téved.
2017. jan. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

99,9% megbízhatóságú, ez pont annyi, mint az amniocentézisé, csak biztonságosabb, nem jár vetéléssel.

Ha viszont pozitív, és el akarod vetetni a babát, mindenképpen kell az aminio is, mert csak azt fogadják el az abortuszhoz.

Nekem a korom miatt megérte (a kombinált teszt eleve rossz eredeményt adott volna), de én a legbővebbet csináltattam.

2017. jan. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az orvos javasolta,h.megcsinaljatok? volt valami jel az ultrahangon ami miatt elvegeztetek?
2017. jan. 22. 14:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem az orvos ajánlotta, ahogy mondtam, a korom miatt (de nem eröltette), de már én is hallottam róla korábban is, és meg is akartam csináltatni, ugyanis mindenképpen el akartam kerülni, hogy genetikai tanácsadáson riogassanak, és el akartam kerülni az amniocentézist is. Pedig a korom miatt rossz lett volna a kombinált teszt mindenképpen, és akkor biztos küldtek volna amnióra. Így kihagytam a kombináltat, mert a Prena ráadásul sokkal pontosabb is. Így most sokkal nyugodtabb vagyok.
2017. jan. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4-es voltam. (6.)
2017. jan. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Nálunk saját döntés volt. Az UH-on minden rendben volt. Mindkét babánknál 1mm körüli tarkóredőt mértek, volt orrcsont, megfelelőek voltak a méretek.

De a kombináltban nem bíztam, mert az csak egy arányszám, ráadásul a genetikán szó szerint azt mondták, hogy ha jó az érték, akkor sem biztos, hogy egészséges a baba, ha meg rossz, akkor sem biztos, hogy beteg... Nekem ez nem volt megnyugtató, ráadásul nálam az ikerterhesség és a magasabb hormonszintek miatt nagyobb eséllyel adhatott volna rosszabb eredményt, amivel már lehet, amnio-ra küldtek volna.

Ráadásul két ismerősömnél is felmerült a Down gyanú, náluk így alakult a helyzet:

- 35 felett, vastag tarkóredő, nagyon rossz kombinált teszt, amniocentézis, egészséges baba.

-35 alatt, norm. tarkóredő, uh-on 'mintha' nem látszódna orrcsont, jó kombinált teszt, amniocentézis, sajnos beigazolódott, hogy beteg a baba...

Szóval ezek után én nem bíztam a kombináltban.

2017. jan. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi a teljes csomagot kértük, az 200 volt uhval együtt, nem bántuk meg. Magas kockázatú kombinált teszt miatt választottuk a biopszia helyett.

Úgy voltunk vele, hogy inkább kifizetjük, mint ne adj Isten mi legyünk az az 1%, akinek nem sikerül a bökés és vetélés lesz.

A teszt szerinte egészséges a baba, még nem született meg.

2017. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
4 gyermeket szültem.4 Prena tesztet végeztettünk. A mi szemükben ez volt a legfontosabb, nem a markas rugdalózók stb... 33, 35, 37 és 39 évesen.
2018. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!