Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Albérletben lakunk, új házat...

Albérletben lakunk, új házat épp újítjuk fel, ha kijön a védőnő a mostani albérletbe akkor hiába nézi, mert úgyse itt fogunk lakni, ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

Az új ház 60 km-el arrébb van, oda szerintem nem fog eljönni. Meg az is messze van még a késztől.

Az albérletben amúgy 2 nagytestű benti kutya és csak nappali + hálószoba van. Szerintem belekötne pár dologba. Az új ház pedig felújítandó. Bár eddig is laktak benne emberek... víz, villany, fűtés mindkét helyen van. Ráadásul hivatalosan bejelentkezve még anyuékhoz vagyok.


2017. márc. 11. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor semmi.

Megmonod szépen a védőnőnek, hogy költözni fogtok ekkor és ekkor, s ezzel majd új védőnőd lesz (mert a tartózkodási hely számít). Ha így kimegy, kimegy.

2017. márc. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%

A védőnő oda fog menni, ahol a gyermek életvitelszerűen lakik. Tehát mindegy, hogy te hova, vagy a gyerek hova van bejelentve ha nem ott laktok, nem oda fog menni.

Hívd fel, beszéljétek meg, hogy mi legyen.


Mellesleg, ne aggódj. Sajnos felmondott az első védőnőnk, akit nagyon szerettem, még a terhességem alatt. Kaptunk helyette, egy idősebbet (60 éves), és a szó szoros értelmében mindenbe beleköt.

Tudni kell, 1 nagyobb szobás lakásban lakunk jelenleg, nagy konyhával, stb, tehát nem olyan kicsi. A kislányunk 4 hónapos.

Nyáron költözünk egy 2 szobás lakásba, csak a főbérlőnk épp újíttatja.


Rágja a fülünket, hogy ez a lakás kicsi, miért nem költöztünk már el télen. Nincs itt tere a kisgyereknek. Nem fér el a járóka, de megvan róla győződve, hogy enélkül sosem fog megtanulni járni, és a többi.

A villafogásos peluscserét sem úgy kell, ahogy látod a valóságan, tv-ben, interneten, mert nem jó a gyerek csípőjének, hanem a karoddal kell alátámasztani. Hozzáteszem, még sosem láttam ilyent, hogy bármelyik anyuka úgy tette volna tisztába a gyereket.


Lényegében, ameddig tiszta a lakás, a gyerek nincs akadályozva a fejlődésében, nem köthet bele semmibe. Nem orvos, hogy mindent jobban tudjon. Csak tanácsot adhat. Bocsi, hogy hosszú lett. 😅

2017. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mi szules elott nem sokkal koltoztunk uj hazba, akkor lett koltozheto. Atmenetileg a szuleimnel voltunk, mondtam az ottani vedononek, hogy a gyerek mar nem oda szuletik, koltozni fogunk, igy hozzank ki sem jott terhesseg alatt.

Koltozes elott kertem, hogy kuldje at a papirokat az uj vedononek (elotte mar felkerestem ot is szolni, hogy jovunk). Az uj vedono mar csak akkor jott az uj hazba, amikor megszultem.

2017. márc. 11. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem is tudtam hogy köze van a lakáshoz egy védőnőnek.

Mindig csak a baba érdekelte és csak rola volt szo.

De pl én aggodtam olyanokon pl hogy konnektornál nem szabad aludni, vagy pl a wifi is árthat talán, vagy a szobanövény, stb (jó aggódós voltam)..de ilyenekről es hasonlokrol egy szo sem hangzott el

2017. márc. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor a lányom megszületett, még félig volt csak felújítva a házunk, a két szobából csak az egyiket használtuk eleve (a másik szoba akkor kb. lakhatatlan volt, kb. a gyerek egy-másfél éves korára lett kész). A védőnőt egyáltalán nem érdekelte, azt nézte, megvan-e minden, ami a babának kell, egészséges-e a környezet számára és ennyi.
2017. márc. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!