Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Magzati adókedvezményhez a...

Magzati adókedvezményhez a háziorvos is adhat pecsétet a papírra?

Figyelt kérdés
20hetes vagyok a védőnő szólt a kedvezményről, kaptam egy papírt hogy betöltöttem a 91napot és hogy a háziorvossal pecsételtessem le.
2017. márc. 23. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Az szja tv orvosi igazolás birtokában tart jogosultnak a kedvezményre, nem nevesít szakorvost.
2017. márc. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ági83 ***** válasza:
Nekem háziorvos adott és elfogadták!
2017. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hol fogadták el? Csak mert SEHOL nem kell bemutatni, csak 5 évig meg kell őrizni az adókedvezmény miatt, és csak adóellenőrzés esetén kell bemutatni...
2017. márc. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
25%
Normális kórházi pecsét kell rá szakorvostól, a háziorvosi nem jó. Az én védőnőm legalábbis ezt mondta. Nekem a nőgyógyász pecsételte le. Milyen jó, hogy ők is össze-vissza tudják. Nekünk a férjem veszi igénybe a kedvezményt és ott bizony be kellett mutatni az igazolást a munkáltatónál.
2017. márc. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Ági83 ***** válasza:
Igen nekem is a munkáltatónál kellett bemutatni,következő hónapban már ki is fizette a férjemnek a 10 000 ft- ot.
2017. márc. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

semmi köze hozzá a munkáltatónak, a nyilatkozat tartalmáért a magánszemély felel, az igazolást is neki kell megőrizni, még bemutatásra sincs joga elkérni a munkáltatónak.

És ismétlem, orvosi igazolást ír elő a törvény, nem szakorvosit.

2017. márc. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Értem én és igazad is van. Ettől még ha munkáltató ragaszkodik hozzá, nyilván bemutatjuk az igazolást. Ja és állami cégről beszélünk. Én is háborogtam egy kicsit, hogy semmi közük hozzá :) (4. voltam)
2017. márc. 25. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
80%

7, tudom, szerencsére nálunk a mák már meg van nevelve, mert én bizony uszítom a panaszkodó ismerősöket, hogy tessék kiállni magukért (mások érdekében is), és ne hagyják, hogy szórakozzanak velük.

Akkor kapott el az ideg, mikor egy ismerős hónapokig nem kapott családi kedvezményt, mert nem tudta megoldani három gyereket nevelve, hogy igazolást kérjen munkaidőben a családi pótlékról, ugyanis ezt a feltételt szabta a túlbuzgó ügyintéző. Ugyanez az ügyintéző úgy adta ki az M30-at, hogy előre jelölte, nem kéri a dolgozó a munkáltatói bevallást, mellé meg odaírta a telószámát, hogy 5ezerért megcsinálja... persze munkaidőben. Már nem ott dolgozik.

Szemét vagyok? Lehet. Nekem semmi hasznom belőle, de több száz embernek, akikkel szórakozott, van.

Ne hagyjátok magatokat.

2017. márc. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kicsit elkanyarodtatok a kérdésről, és bár igazat adok hogy ne legyen kötelező bemutatni a papírt amit az orvos lepecsétel de én személyszerint le fénymásoltam és bele tettem a borítékba és a nyomtatvánnyal együtt elküldtem, ha lehet kerülöm a felesleges köröket, nem tartott semmibe...
2017. márc. 25. 11:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!