Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. heti Uh-n minden rendben...

12. heti Uh-n minden rendben volt, nyakiredő 1,6. Kombinált teszt magas kockázat PAPP-A 0,37MoM, szabad béta hCG 3,95.31 éves vagyok, én nem értem mi a baj. Kiborultam, nem tudom mit gondoljak. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 11. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:

A kombinált teszt NAGYON pontatlan, csak egy becslés.

Ugyanakkor tudni kell, hogy az uh a beteg babák 70%-át találja meg, a kombinált teszt viszont 90%-át.


Egyértelmű, hogy tovább kell menni, csináltathatsz Prena vagy Nifty tesztet, ha belefér anyagilag, ezek 99,9% pontosságúak és pozitív/negatív eredményt adnak. Ha nem fér bele, marad az amniocentézis, ami szintén 99,9%, ingyenes, de 1-2% a vetélési kockázat.

2017. máj. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Gondolom tovább küldenek genetikai tanácsadásra,ha szükségesnek látják akkor javasolni fogják az amniót.

Azért még ne borulj ki, a pozitív kombinált tesztek 90%-a fals pozitív, ezt a saját tájékoztató füzetükben írták. Nekünk is fals pozitív lett, borzasztó volt az a pár hét, amíg az amnió eredményét vártuk.

2017. máj. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mit jelent pontosan a magas kockázat? Mennyi lett?
2017. máj. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azert lett magas kockazat, mert az alacsony papp-a es a magas hcg igy együtt, down korra utalHAT!

1 mom kornyeken lenne mindketto idealis.

Mindenkepp csinaltass vmilyen vizsgalatot, ami biztosra mondja, h nincs gond!

2017. máj. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Amúgy 1:62 a kockázat.

Szerintem amniocentézisre fogok menni.Hétfőn beszélek a dokival.Ha az is pozitiv lesz,nem tudom mi legyen.Amúgy volt olyan orvos,aki azt írta a neten valakinek,hogy ha a nyaki redő rendben van,nem is kéne idegeskedni.Hát nem tudom.

2017. máj. 13. 11:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbálj megnyugodni. Barátnőmnek 1:45 lett, nekem 1:240. Egészséges gyönyörű kisfiúk. Ez egy statisztikai kockázat.
2017. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!