Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hogy lehet kideríteni, hogy...

Hogy lehet kideríteni, hogy melyik védőnőhöz tartozok? És mi van, ha az első 2-3 hétre nem oda viszem haza a babát, ahol amúgy lakunk?

Figyelt kérdés

Mindent magánban intézek, a védőnő könyvecskéjét nem kérte eddig senki, meg nem is mondták, hogy menjek. Az orvosomat megkérdeztem, széttárta a karját, hogy neki halvány fogalma sincs, hogy melyik védőnőhöz tartozok. Akkor mégis honnan kéne tudni? Azt mondta, hogy hát ha nem magán úton intéznék mindent, akkor abban a kórházban, ahova tartozok mondanák meg mikor mit tudom én miért járnék ott, de amúgy nem tudja, és érdekes kérdés. Van vagy 50 védőnő. Honnan kéne tudnom, hogy én hova menjek?


Másik az, hogy szülés után lehet nem a segítség költözik hozzánk, hanem a legelejére mi költözünk a segítséghez (a kérdés nem az, hogy ez jó ötlet-e). Persze ez nem biztos. Az is lehet, hogy a kórházban döntjük el, hova menjünk haza először... A kérdésem az, hogy ilyenkor mi van? Nyilván nem a védőnő fogja nekem eldönteni, hogy mikor hova megyek, szóval, ha így döntünk és az utolsó percben döntjük el, akkor ez lesz, de ilyenkor is csak ki kell nekik jönni valahogy, nem? Vagy akkor a másik helyen is szólni kell, hogy lehet egy rövid időre hozunk a körzetébe egy babát?


2017. máj. 19. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Két perc kiguglizni a helyi védőnői szolgálat tel. számát, majd felhívni és megkérdezni, kihez tartozol.

Én is így tudtam meg.

A másik kérdésedet is egyből megválaszolják.


De a kicsi születése után fontosabb, hogy a gyermekorvosa lássa, nem a védőnő.

2017. máj. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok keresgetés árán, de nekem sikerült ki gugliznom h kihez tartozok.

Azt nem tudom h hogy lehet megoldani h nem haza viszed haza. Azért a gyerekorvos is az első 3 héten hetente jár majd, és a védőnő is.

Ők ismerkednek majd meg a picivel stb.

Nyilván nem fognak a kedvedért a körzetüktől x km-ert kocsikázni.

Szóvsl ezt majd a védőnőnek illetve gyerekorvosnak vesd majd fel.

2017. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálunk fent van a neten és a kórházban a nőgyógyászat folyosóján is kint van a lista. De megkérdezheted az egyik környéken lakó kismamát vagy kisgyerekes anyukát is.
2017. máj. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Googleban még a mellettünk lévő FALU védőnői körzetei is világosan fent vannak, nem hogy az, hogy hova menjen az ember érdeklődni, meg a szolgálat telefonszáma, de ez a város nem ismeri az internetet, nem túlzok, van vagy 20+ féle telefonszám található, ha erre rákeresek, de ennek egy része ilyen magánorvosokat tömörítő egészségház telefonszáma különböző mellékekkel meg ilyenek. Beszarás. Találtam egy fórumon ilyet, hogy másnak is ezzel volt baja, és írták neki, hogy menjen el az xy utcába, ott székelnek. Ja. Egy öt kilométeres utcáról beszélünk, két oldallal. De a házszámot már nem írtak, hogy akkor konkrétan hol is. Már mással is volt itt ilyen, mióta itt lakunk, hogy telefonáltam és össze-vissza kapcsolgattak, mert senki se tudta a választ a kérdésre, de azt se tudták ki tudja, meg kihez tartozik, kinek a dolga, holott törvényben leírt feladatkörük lenne és a honlapjukon is fent volt, hogy ők foglalkoznak vele. Ez a város egy szar. :D
2017. máj. 19. 19:58
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor valószínűleg ez lesz, hogy bezarándokolok a kórházba, remélem ez ki lesz írva, vagy egyszerűen tudnak válaszolni. Oda eleve azért nem megyek, mert voltak élményeim. Hagyja itt, legközelebb: miért nem hozta magával, ne kopogjon, de miért nem szólt, hogy ide ért??? Menjen át, tépjen új sorszámot, de miért tépett új sorszámot? Ki mondta? Akkor se kell! Sorszám van? :D
2017. máj. 19. 20:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy kósza ötlet. Nem láttál az utcátokban kisgyerekeket? Esetleg meg lehetne kérdezni a szülőket, hogy kihez tartoznak illetve el lehetne kérni az illetékes védőnő számát.
2017. máj. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Meg szabad kérdezni melyik város ez? -attól még névtelen maradsz hogy ezt leirod.
2017. máj. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Ne a kórházba menj, hanem oda, ahol a védőnői szolgálat van. Nálunk ez nem a kórházban van. A kórháznak semmi köze a védőnőkhöz.
2017. máj. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%
De azt nem tudja, hogy hol van. Nálunk ki van rakva a kórházban, direkt azért,.hogy a kismamák egyszerre megtalálják. De itt többen írták már, hogy náluk a terhesgondozás szakrendelés mellett van a védőnő, így emiatt is megér egy próbát. De már ketten írtuk, hogy kérdezzen meg egy kisgyerekes a anyukát, de ez se tűnik jó ötletnek, mert ez egy hülye város, itt gondolom az anyukák nem tudnának válaszolni erre a kérdésre.
2017. máj. 20. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem annó a terhesgondozáson mondták, hogy xy a körzeti védőnő, ez a telefonszáma, keressem fel.

Szóval ha felkeresed azt a helyet, ahova nőgyógyászhoz tartozol, akkor ők csak tudják.

2017. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!