Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Hova tudok menni, ha nincs...

Hova tudok menni, ha nincs bejelentett lakcímem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Úgy tűnik, kisbabát várok, de még ma megyek tesztet venni, hogy biztos legyen. Utána viszont el kell mennem nőgyógyászhoz, védőnőhöz, meg még nem tudom hova. Viszont nem budapesti a bejelentett lakcímem, de itt élek a párommal. Az lenne a kérdésem, hogy hova tudnék menni pl védőnőhöz amíg nem sikerül elitezni a pesti lakcímem? Igazából, meg semmit sem tudok, mit is kellene csinálnom. Megköszönném, ha egy picit útba igazítanátok! :)

2017. máj. 20. 10:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5%

Okmányirodában csináltass gyorsan tartózkodási helyet

Addig az állandó lakcímed szerint kell intézkedned

2017. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
pl a pesti lakcímhez tartozó védőnőhöz. De tartózkodási helynek bejelented szépen a pestit és akkor nem kell egy csomó helyen magyarázkodnod. Amint bemész az okmányirodába a megfelelő papírokkal kapásból a kezedbe kapod az új lakcímkártyát. Azt is tudnod kell,hogy a baba a te állandó lakcímedre lesz bejelentve
2017. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%
Ideiglenes lakcímet a közeli okmányirodába pikk pakk elintézik és meg is kapod hozzá a kártyát. De ha esetleg nem jön össze akkor ha közelben van országos szintű kórház akkor ott fogadniuk kell téged akárhova is vagy bejelentve.
2017. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
És ha nem tudom hova bejelenteni magam? Pl ahol lakunk, az egyik tulaj nem akar bejelenteni. Ilyenkor mit tudnék tenni?
2017. máj. 20. 11:22
 5/12 anonim ***** válasza:
43%

Mondjuk kerestek egy másik albit, mert gyerekkel fog titeket az utcára rakni az első alkalommal.


Amúgy nincs ilyen, hogy nem enged titeket bejelentkezni, de gondolom full feketén laktok ott, ahol.

2017. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Én a semmelweis klinikáiról tudom, hogy bárhonnan lehet hozzájuk menni, nincs területi ellátási kötelezettségük. Ráadásul magas progresszivitási szintű kórház is. Első körben ezt tudom tanácsolni. A többit meg már a leírták.
2017. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

A valós tartózkodási hely számít, nem a lakcímkártya.

Pl: ha valaki leköltözik a szüleihez a terhesség idejére, akkor se kell átjelentenie magát. Anélkül is gond nélkül járhat az ottani védőnőhöz.

2017. máj. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igazából a párom apukájának a barátnője lakásában élünk, aki bejelenteni, de az öccse nem egyezik bele. De majd megpróbálunk még beszélni vele, hátha most beleegyezik.

Az lenne még a kérdésem, hogy ha nem vagyok még Pestre bejelentve, viszont a kerületi orvoshoz átkérem a kartonom akkor járhatok hozzá problémamentesen? Persze mindenképpen elintézzük a bejelentést, csak akkor előbb elintézem az átkérést.

2017. máj. 20. 13:17
 9/12 anonim ***** válasza:
56%

kerületi orvoshoz átkérem a kartonom akkor járhatok hozzá problémamentesen?

Ahhoz az orvoshoz kérheted amelyikhez csak akarod,szabad orvos választás van (nyilván mondhatja a kiszemelt azt,hogy nem ha nem hozzá tartozol)

2017. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!! :)
2017. máj. 20. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!