Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg nincs 24 hetes ultrahang?

Tényleg nincs 24 hetes ultrahang?

Figyelt kérdés

Sztk-ba járok, tulajdonképpen felesleges is lenne magánhoz járnom, mert neki sincs uh-ja és így is-úgy is a kórházba kell menni uh-ra és a vérvételekre, de a ha meg már ott vagyok akkor vizsgálatra is el tudok menni helyben. Mikor az elsővel voltam terhes (2 éve született, de másik városban éltünk akkor), akkor rendes, kötelező uh-t csináltak a 24. héten. Mentem volna most is, pont erre a hétre esett a havi terhesgondozás, kérdeztem lesz-e ultrahang, de mondta az orvos, hogy ilyenkor nincs, majd 28 hetesen lesz. (Védőnő szerint meg majd 30-32 hetesen lesz)

Tényleg nincs már a 24. héten, vagy csak nálunk van máshogy, vagy lemaradhattam?


2017. máj. 21. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kotelezo uh-ok: 12., 18. es 30. korul vannak.

A tobbi koztes uh a dokik dontese szokott lenni, magandokim havi 1-et csinal.

24. heten a terheleses vercukor vizsgalat+vervetel van, ami kotelezo.

2017. máj. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg nincs 24 hetes kötelező uh. Sőt az előző terhessegemnel még volt 36 hetes kötelező uh, most már az sincs bent a protokollban, de nálunk megcsinálják az sztkban is.
2017. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs, és nem is volt régebben sem. Nem tudom te mire emlékszel 2 évvel ezelőttről, lehet tényleg megnézett doki, de az nem "kötelező" UH volt.

Azok vannak amiket előttem is írtak.

2017. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Pedig volt. Nem a magán dokim nézett meg, mert neki nem volt uh-ja, hanem a védőnő adta a beutalót (ő szokta), és másik 24 hetes nővel is találkoztam ott. Azért vagyok benne biztos, hoyg 24 hetes volt, mert azon a héten mentünk el magán úton 4dimenziósra is. Pont emiatt nem is akartam az állami 2d-t, de mivel kötelező volt, menni kellett. Dátum is van a papíron, meg a magzat kora is, biztos 24 hetesen volt az az uh. 28 hetesen meg nem kellett menni, csak 32 hetesen.

A 4 kötelező uh 2 éve nálunk így volt: 12, 18, 24, 32 hetes.

Ezen kívül egy plusz volt, de nem csak nekem, hanem mindenkinek, szintén a védőnő adta rá a beutalót, az a 36. héten volt, akkor néztek valamilyen keringést, meg hogy befordult-e a baba.

2017. máj. 22. 18:04
 5/7 A kérdező kommentje:
Sőt a cukorterhelés is aznap, 24 hetesen volt, most a 28. héten kell azt is.
2017. máj. 22. 18:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor az valami "helyi specialitás" volt, mert rendes protokoll szerint sosem volt 4 hetesen UH. Én szültem 2010-ben, '14-ben i, és egyik alkalommal sem volt, és még máshol sem hallottam/olvastam. Annyi, hogy anno 2010-ben még tényleg inkább 28-30 hétnél volt a 3., és volt még egy 36-38 hétnél, most meg az utolsót eltörölték, nem kötelező, de azért sok helyen megcsinálják, a 3. meg elcsúszott 30-32-re.
2017. máj. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nálunk volt az első a terhesség megállapítás, 7 és 10 héten aztán 12 hét, 18, aztán 32 hét. és 38 hét végül.
2017. máj. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!