Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 5 hetesen a 15 beta hcg...

Nagyok27 kérdése:

5 hetesen a 15 beta hcg nagyon alacsonynak számít?

Figyelt kérdés
Sziasztok!van egy 3 éves kislányom az első terhesseggel nem volt semmi gond,1,5 éve próbálkozunk azóta 5 vetelesem volt most 6.-al fenyegető vetélés diagnózisát látom a korlapon.12 mm petezsak benne 5 mm felritkulas ,a terhességi teszt pozitív,de a béta hcg csak 15,egy hete vérzek3 napig pecseteles azóta erős vérzés,de nem faj se a derekam se a hasam,nem jött ki darabos vércafat mint az eddigi vetélèseknél.Minden reggel hányinger délután nagyon szédülök.Szedem a progresteront napi 3-szor valamint verzescsillapitot ami nem igazán hat.Az eddigi vetéléseknel is az volt a baj hogy alacsony a hcg szint de max egy hét után vége lett,ez már a 3. Hét kétségek között!Ja és trombózisveszélyt állapítottak meg nálam előzőleg ezért ahogy pozitív lett a tesztet rögtön verhigitot kaptam napi egyet,6 nap után kezdtem pecsetelni most nem adjuk mert egyre jobban vereztem tőle napról -napra.Ha volt már valaki hasonló helyzetben mondjon saját tapasztalatot,valami biztatot😞

#vérzés #Krónikus vetélés #Alacsony beta hcg
2017. máj. 24. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, necces a 15.

5 vetélés, úristen. :-( Ennek nyilván oka van. Nem tudom, mennyire jó ötlet elhagyni a vérhigítót.

2017. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Állítólag a heterozigota esetén nem szükséges a verhigito adása ,lehet most pont ez zavart be amíg nem adtam semmi bajom nem volt,elkezdtem szúrni 3 nap után enyhe pecseteles,majd minden nap injekció után egyre erősebb vérzés
2017. máj. 24. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Én bízom benne, hogy mégsem mindegy adom-e a vérhigítót. Nem értek hozzá, de nem tudok jobat, mint bízni benne. Ha 16 hetesen leáll a szíve, az sem egy leányálom, tapasztalat. :-(
2017. máj. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a helyzet hogy napra pontosan tudom, hogy fogantatás után 19 nappal volt 234. Ez nekem már a hatodik hét első napja volt menzesz szerint de mivel nem félidőben fogant, így maradjunk a 19 napnál.


Nos én ezt a kis táblázatot nézegettem és ez alapján (bár aggasztóan alacsony volt az enyém is a median értékhez képest) de belefértem.


[link]


Nekem utána csináltak a 21. dpo-n újabb vérvételt, az 570 lett, ezzel akkor már majdnem hogy kizárták a méhen kívülit. (hja azt elfelejtettem írni hogy nekem nem lehetett semmit látni, petezsákot sem 23. dpo-ig)


A többihez nem tudok szólni, mert semmi egyebet nem szedtem csak progit én is meg egy darabig aspirin protectet.

2017. máj. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A táblázat szerint még bele is férhet, és nem az számít, hogy mennyi, hanem hogy kétnaponta legalább duplázódik-e.


Amúgy nem azért lett vége a terhességeknek, mert alacsony volt a hcg, hanem azért volt alacsony a hcg, mert mert fejlődött jól a terhesség. (Akkor fejlődik jól, ha 2 naponta legalább duplázódik a hcg.)

2017. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tablazat alapjan belefersz de nem a szint a lenyeg hanem h duplazodik -e

Nekem 6 hetes 800 volt epphogy belefért, duplazodott nem volt baj!:)

2017. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok nekem ra 3 napra neztek ujra
2017. máj. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én csak a vérhigítóhoz tudok hozzászólni. Terhesség elejétől plusz folsavat kellett szednem(terhesvitaminon felül) mindkét babánál, 16. héttől szúrtam magam, így minden rendben volt.
2017. máj. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!