Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A kiskönyv háziorvosi része...

A kiskönyv háziorvosi része minősül beutalónak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem a háziorvos nem mondta, hogy a kiskönyvben lévő oldal, amit kitölt, azzal mennem is kéne bármilyen vizsgálatra. Tudom, hogy oda van írva, hogy "beutaló", de azt hittem, ezek alapján ad külön beutalót, és majd kitöltik a kiskönyvben, ha elvégezték. Vagy hogy van ez?

15 hetes vagyok, és nem voltam még vérvételen (csak pajzsmirigy hormonok miatt, külön szakorvosi beutalóval). Ha ez minősül háziorvosi beutalónak, akkor késő már elmenni? Vagy kéne külön beutalót kérnem?


Köszi előre is!


2017. máj. 30. 22:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ha a Beutaló c. oldal le van pecsételve, akkor az érvényes. Ha nincs, akkor kell külön kérni beutalót.

Sosem késő elmenni. :) A 2. trimeszteri vérvétel a 24. hét körül van (együtt a cukorterheléssel), szóval a 15. héten még bőven megéri menni.

2017. máj. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igen, le van pecsételve, ki van töltve. :) Köszi, akkor holnap szerintem el is megyek gyorsan. :)

Csak közben keresgéltem, és valahol meg külön kértek azért papírt is... :S Jó kavaros a rendszer, de hát a háziorvosom annyira jófej, képben van, csak adott volna külön beutalót, ha kell...

Remélem, nem szúrnak le nagyon.

2017. máj. 30. 23:03
 3/13 anonim ***** válasza:
Én 13 hetesen voltam az elsőn, 11 hetesen kaptam a beutalót, de egy büdös szót nem szóltak a laborban, még előre is vettek, mikor szólt a férjem, h terhes vagyok. Nyugi, nem harapnak, "csak" a véred kell nekik. :)
2017. máj. 31. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nálunk (Szeged) külön van a kismama vérvétel, úgyhogy szerencsére itt ilyen gond nincs, és a sor se túl nagy. :)
2017. máj. 31. 00:39
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De jó nektek! Persze, így jó volt, h azonnal mehettem be, de egyébként legalább 120 ember ült a váróban, pedig csak 5 perccel érkeztünk nyitás után. Vác, amúgy.
2017. máj. 31. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen. Elég jó, már aznapra az eredmény is megvan. 😊
2017. máj. 31. 06:30
 7/13 anonim ***** válasza:
Oh,mondok jobbat. Kiskönyv pecsételve + vérképkérő. Sor kivár. Majd vért nem vesunek le, mert nem hoztam a kiskönyv 5. Oldalából 4 db fénymásolatot, amit ők az Antsz-heuz küldenek! Az eszem ott megállt. Nyíregyháza
2017. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Végül nem kavartam be, jövő kedden kapok elvileg a központban beutalót az AFP-re meg mit tudom én, mire, majd akkor megmondják, és max ők adnak beutalót vagy elküldenek a háziorvoshoz egy ejnye-bejnye kíséretében. :D
2017. máj. 31. 20:02
 9/13 anonim ***** válasza:

Elvileg kellene egy első trimeszteri is, nem?

Itt ki se töltik a kiskönyvnek azt a részét, hanem a védőnő ad valami kérőlapot, amit a szakrendelésre be kell adni az asszisztensnőnek. (Tehát érdemes korán menni, különben ki kell várni a sort.) Ő megírja a beutalót és azzal mehetek a vérvételre.

Eddig nekem csak az első trimeszteri volt, utána a 28. héten lesz cukorterhelés.

2017. jún. 1. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Tegnap beszéltem a védőnőmmel. Azt mondta, hogy nálunk (Szeged) minden beutalót a központi védőnőknél, a terhesgondozáson adnak, és a kiskönyvet nem használjuk erre. És azt is mondta, hogy majd ott adnak olyan beutalót, ami kell, nem vagyok semmiről lemaradva... Mondjuk amennyit engem szurkálnak mindig valami miatt... :D
2017. jún. 1. 15:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!