Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Köteles vagyok engedni a...

Köteles vagyok engedni a védőnőnek, hogy lemérje a súlyomat?

Figyelt kérdés
Nem hiúsági kérdésről van szó, hanem arról, hogy előző terhességem alkalmával egyfolytában másból sem állt ki a védőnőnk, minthogy folyton azt sulykolta belém - egészséges kismama létemre - hogy diétázzak, meg gyümölcsöt se egyek, mert egy pár szem eper is tele van kalóriával. Mindig tiszta ideg voltam, mielőtt mennem kellett tanácsadásra, hogy vajon mit fog beszólni, milyen fejmosást kapok 1-1 kiló súlygyarapodásomhoz. - Csak jelzem, hogy a terhességem alatt összesen 6 kilót híztam, azt is csak nagy nehezen a végére, a kórházból meg -4 kilóval könnyebben jöttem haza. Úgy, hogy nem fogyóztam, ahogy mondta, hanem azt ettem, ami jólesett. Egy év szoptatással viszont feljött rám 11 kiló. (Csak akkor volt elég tejem, ha normálisan ettem, persze minden egyes kalória be is épült szépen, de az bőven kárpótol érte, hogy tudtam szopiztatni). Most várandós vagyok a kistesóval, és következik, hogy jelentkezzek nála, de már gyomoridegem van tőle előre. Nagyon erőszakos. Arra gondoltam, hogy a saját nyugalmam érdekében megkérem, hogy a súlyomat ne méricskéljük. Visszautasíthatom-e a gondozás ezen részét? Más kismamák, akiknek hasonló tapasztalataik vannak: ti mit tettetek vagy tennétek? Próbáltatok ellene "védekezni"? Máshol is megvan ez a "fogyasszuk le a kismamákat" mentalitás? A 175 centimhez most vagyok 85 kiló, tudom, hogy sok, de nem terhesség alatt akarom lefogyni.

2017. júl. 17. 11:02
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
68%

Nincs más védőnő, akihez átmehetnél?

Amúgy meg vagy veszekszel vele, kikéred magadnak ezt a stílust, vagy rá se rántasz, hadd mondja, és csinálsz, amit akarsz. Mindenképpen szuverén felnőtt ember vagy, a saját döntéseiddel.

2017. júl. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos nem lehet megtagadni. Ugyan úgy hozzá tartozik a terhesgondozáshoz, mint a vizelet teszt. Nem kell vele foglalkozni! Jó ilyenkor érzékenyebb az ember, de meg se halld. Engem végig a hemoglobinnal piszkáltak. Amit egyébként a doki jónak talált... Okoskodnak csak a védőnők. Tisztelet a kivételnek.
2017. júl. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Valójában a törvény szövegében amit a védőnő csinál az elvégezHETŐ vizsgálatként van csak felsorolva, nem elvégzendőként. Egy pár dolog meg van neki engedve, hogy csinálja, ha hagyják neki.


Még csak nem is lennél köteles járni hozzá. A terhesség alatti házhozmenése is kötelezően FELAJÁNLOTT (ami azt jelenti, hogy neki kötelező ajánlani, akinek ajánlotta, az meg eldönti, hogy él-e vele), nem pedig simán kötelező. Csak ezt nem reklámozzák agyon. Most mondják persze, hogy nem lemondható januártól stb. ami tényleg igaz, de a gyerek születése UTÁNI részre tér ki a törvény, hogy akkor kell vele együtt működni, hogy követhesse a fejlődését, a terhességről szó sincsen.


Amúgy a fogyasszuk le a kismamákat, az kicsit túlzás, de a súlyra, hízásra tényleg figyelni kellene, régen szent is volt, amit az orvos mondott, de az utóbbi pár évben nagyon "elkanászodtak" a kismamák, sok orvos meg hülye és inkább nem szól vagy fel se hozza a súlyt, mert a kismama egyből sértődik, durcázik. Itt is olvasom sokszor, hogy én 15 kilót híztam és a hülye védőnő, de a baba és az én egészségem fontosabb, biztos nem fogok diétázni, holott egy normál súlyú nőnél is összesen 9 kilót lehet a babával, plusz vérrel, magzatvízzel, lepénnyel stb. kimagyarázni, többet nem. Aki meg eleve plusz súllyal kezdi, az már elve a normál súlyúakhoz képest dupla eséllyel indul a terhességi cukorbetegségért, a preeclampsiáért, ha kialakul a diabétesz, akkor túl nagy lesz a baba, szüléskor nagyobb eséllyel akad el, a tanulmányok szerint az anya normálisnál nagyobb testtömeg indexe évekkel később is megmutatkozik azon, hogy a gyerek testtömeg indexe is x értékkel nagyobb a normál súlyú anyáktól születettekhez képest stb. Csak ez sok kismamát nem érdekel, süket rá, nem hiszi el, csak az érdekli, hogy mi az, hogy az ő súlyára bármit mondanak, az a szemét bunkó orvos/védőnő és neki miért kell emiatt szorongani.


Én is egy kis túlsúllyal kezdtem én magamtól hoztam fel az orvosnak, hogy mit kéne csinálni, ő meg el volt hűlve, hogy végre valaki, aki magától és akivel lehet, mert hogy azt se tudja, hogy mit kezdjen sok kismamával, mert hiába szól, még szinte veszekedni kell velük, hogy "jaj nem is híztam olyan sokat" stb. mert egyszerűen nem érdekli őket hogy mit mond az orvos...

2017. júl. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
52%
Sosem értettem az ilyet.Én 173 cm vagyok,és 55 kilóval kezdtem.A végére 85 voltam.Igen 30 kg...senki nem csesztetett érte,persze sok volt,de kevés súlyról indultam,és magas is vagyok.Egészséges is voltam,vérkép jó,ilyen típus vagyok,ennyivel le tudtuk.Egyetlen egyszer szólt be az nst-n valami idegen orvos,hogy majd cseszhetem a szép alakomat ha anya leszek,de hát ez sem jött be,jelen pillanatban 54 kg vagyok...
2017. júl. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
21%
neked nem "szép alakod" van, hanem kórosan sovány vagy. Ha lenne rajtad valami kis izom tömeg is, akkor rögtön nem ennnyi lennél, és az nem háj.
2017. júl. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%

mindhárom terhességem plusz 20kg kezdtem

minden esetben a mért tömegem nem változott a terhesség alatt

ergo én terhesség alatt fogytam önszántanom kívül

alkalmanként 9-12kg minuszal végeztem


akkor most hogy is van ez?

mi is az ideális tömegnövekedés terhesség alatt?

és mi van azzal aki diéta mellet szed magára 30kg ?

de szülés utáni 1 hónapban le is megy róla?


am kérdező simán megmondod neki h NEM

és nem mész hozzá szülésig

ha megszültél akkor igény szerinti kontrollt kérsz

ergo akkor jelentkezel mikor akarsz

illetve a státuszt megcsinálják és kész


bár nekem a gyerekorvos csinálta mindig

scen és email

ennyit lát belőlem és a gyerekből a védőnő

pedig az enyém normális de mondtam h 3. gyereknél hagyjuk már egymást

a kötelezőt megkapja és csá

2017. júl. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
37%

"neked nem "szép alakod" van, hanem kórosan sovány vagy. Ha lenne rajtad valami kis izom tömeg is, akkor rögtön nem ennyi lennél, és az nem háj."


Nem vagyok kórosan sovány,és ha látnál te sem mondanád ezt.Van fenekem,kerek csípőm,igaz a mellem kicsi,de kifejezetten formás alakom van.

2017. júl. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
29%

Bocs

A hugom annyi mint te

Es korosan sovany jelenleg hizlaljak mert nem egeszseges a -10 kg

2017. júl. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
66%
Nekem még soha senki nem mondta hogy kórosan sovány vagyok,se orvos se ismerős,se védőnő senki.Akkor nyilván nem te fogod megmondani,úgy hogy még nem is láttál.Nem erős a csontozatom az biztos.Rengeteget eszem,és a vérképem évek óta tökéletes...
2017. júl. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
3-as nem ismered ezt a védőnőt. Az egyik ismerősömhöz ment látogatóba a hazamenetelük után, és el volt szörnyülködve, hogy mennyi tápszert eszik ez a gyerek (100ml), hogy el fog hízni. Jelzem, koraszülött baba volt, előtte sok hetet töltöttek bent azt várva, mikor lesz stabil a súlygyarapodása. Sajnos az ismerősöm volt olyan buta, hogy hallgatott is rá: egy hét múlva újra kórházba kerültek, mert fogyásnak indult a baba. Eleinte engem is cseszlettek, hogy hogy gyarapszik a kislányom súlya, ne szoptassam annyit. Aztán közöltem vele, hogy én kifejezetten örülök neki, és büszke vagyok rá, hogy ilyen szép, erős, egészséges nagylányom van. (A gyerekorvosunk soha nem tette szóvá, hogy gond lenne a súlyával). Szóval nem túlzok ha azt mondom, hogy egy fogyókúra-mániás. És ahogyan írták: ez alkati dolog is, nem gondolom, hogy egészséges terhesség alatt koplalni. Mert oké, hogy a gyerek elveszi, amire szüksége van, de a nincsből nem tud mit elvenni, legyen szó vitaminról, nyomelemről, tápanyagokról.
2017. júl. 17. 15:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!