Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ultrahangon miért nem adnak...

Ultrahangon miért nem adnak képet, mikor nem ingyen kértem?

Figyelt kérdés

12 és 18 hetes uhn is kértem volna képet a vizsgálatot végző orvostól, és konkrétan leordította a fejem, hogy nincs, ő nem ad, haladjunk. Megmérte a méreteket, aztán szó szerint kizavart a rendelőből. Pedig mondtam neki, hogy kifizetem a képet, de nem volt hajlandó csinálni. Most majd 30 hetesen megyek, ismét oda. Mit tudok tenni? Más leendő anyukáknak csinál képet, nekem miért nem? Nagyon elkeseredtem, hogy nem kaptam, mert nagyon szerettem volna a kis csöppségről egy fotót, de ezt megtagadta tőlem a doktor úr. Van neki magánrendelése is, de az sztk-son miért nem adott képet? Akárki ott volt nála, büszkén mondta és mutatta a családnak a képeket, én meg nem tudtam, sajnos kimaradtam ebből. Majdnem sírva jöttem ki a rendelőből, egy ott dolgozó másik nő beszélt valakivel, hogy a doktor úrnak ma nincs jó kedve.

És pont engem talált meg? Hát jól esett nagyon. Első babánk, az elején azért küzdöttünk hetekig, hogy megtapadjon, és megmaradjon. És nem volt hajlandó képet csinálni.

Meg kell kenni a mostani orvosokat, hogy egy kis kedvességet kapjunk?

Ha legközelebb megyek és ő lesz, s nem ad képet, biztos, hogy megmondom neki a magamét. Ez nagy bunkóság volt tőle szerintem. Valamit tenni ez ellen?


2017. szept. 21. 12:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk elmész egy olyan helyre ahol pénzért adnak neked képet, akár 30-at is ha kifizeted. Nem a tb-s rendelésen kell adniuk, meg neked sem ott kell nyomatnod a pénzedet, hanem 4d, meg ilyen helyekre menni.
2017. szept. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%

Nem mindenhol adnak.

Vagy el kell menned 4D uh-ra vagy magándokihoz.

De nálunk szomszéd faluban pár 100 forintért ad a doki sima uh-s képet.

Igaz mi 27. Héten mentünk 4D-re mert nem tudtàk sima UH-n megmondani a nemét.

2017. szept. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Nekem adtak Sztk-s rendelésen kérés nélkül is,ingyen.

Mikor másik doki volt akkor is kaptam igaz akkor pár száz Ft volt.Nem is értem miért tagadják meg a fotót mikor pár mp kinyomtatni.

Sajnos te nem jó dokit fogtál ki. :(

2017. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Elmesz maganorvoshoz
2017. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
Hát ha másnak ott adnak akkor peched volt, nálunk nem adnak képet, mióta átköltözött az uh más épületbe nem látod a monotort és kísérő sem mehet be. A magánorvosomtól a miértre a válasz: ez nem babamozi, hanem vizsgálat
2017. szept. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%
a kórházi uh-kon nekem se adtak sőt megkérdeztem hogy lefotózhatom-e a képernyőt, azt mondta hogy majd akkor ha a fizetős 4d-re megyek.
2017. szept. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Meghallgatnám egy őszinte orvos velemenyet mi a baj a képpel. Oke egy vizsgalat, na de ha ferj szeretné látni de nem mehet be vagy nem tudott ott lenni? Mért fáj ez az orvosoknak?
2017. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Baba mozi pontosan erre való. Hogy emléket vigyél haza. A vizsgálat - főleg sztk rendelésen - nem az ajándékról szól. Ott nem mindig adnak.

Más anyukák lehet azért kaptak, mert a dokit magán úton szülésznek választották.

2017. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk a kórházban senkinek nem adnak, sőt még látni se láthatjuk a babát. Az orvosom a rendlőjében nem tud nyomtatni, de ott minden uh egyben babamozi is volt, mindhárman ott nézegettünk most épp mit csinál milyen grimaszokat vág :) A 12 hetesre egy másik orvoshoz mentünk az egyetlenhez aki a városban kombinált tesztet csinál ő tud képet nyomtatni, kaptunk is meg videót az uh-ról ez benne volt az árban. Szóval én azt tapasztalom, ahány hely annyi szokás. A húgom Pesten járt terhesgondozásra az első babájával, ott kérés nélkül kapott képet, apuka is bemehetett. Jól meg is lepődtek mikor itt nem hogy képet nem kaptak, de még apukát is kizavarták.
2017. szept. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Magànorvos ad, legalàbbis nekem minden külön díj nélkül adott.

Sztk-ba nem sok jót vàrhatsz, de nem is jók semmire, rengeteg kismamàtól hallottam panaszt az Sztk rendelésről.

Én ezért pàrtolom a magànrendelést, s nem csak szülészet-nőgyógyàszat részlegen, hanem legyen az sebészet, fogàszat stb.

Keress egy magànorvost.

Jó egészséget nektek! :)

2017. szept. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!