Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A 2. trimeszterben milyen...

A 2. trimeszterben milyen vitamin a fontos?

Figyelt kérdés
Most léptem be a második trimeszterbe. Sajnos még mindig küzdök a hányással, így sajnos még mindig nem tudok annyi gyümölcsöt és zöldséget enni, mint amennyit kéne. Eddig folsavat, kalciumot, magnéziumot, c-vitamint, és vasat szedtem tablettákban, mindig figyeltem a helyes mértékre is. Jó, hogyha ezeket folytatom tovább a folsav kivételével? Mert ugye az már nem fog kelleni.. Szedjek mást is, vagy valamelyiket már inkább ne?
2017. okt. 9. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én terhesvitamint szedek végig, plusz magnéziumot, vasat vérszegénység miatt, ősz óta pedig C vitamint is.


32+4 hkm

2017. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért nem terhes vitamint szedsz, abba is néhány a felsoroltak közül, amit szedsz.

Folsav szerintem végig kell, nem véletlenül van a terhesvitaminban, ráadásul a vas felszívódásához kell is.

Én Femibiont szedtem, mivel vashiányom lett, így neo-ferro-folgammát is, ehhez még jött a magnézium, magne b6, néha CA sandozt is ittam. Nem jutott eszembe, hogy abba hagyjam őket, mert a baba elveszi ugyan ami kell, de azért pótolni sem árt :)

Szedd valamelyik terhes vitamint pl gravida vagy ladeveet, ezek olcsóbbak a femibionnál és ugyanúgy jók. Igazából az a lényeg hogy bírd, én az elevitet nem bírtam.

2017. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Semmilyen vitamint nem kell szedni. Csak hízni fogsz a babával együtt. Vasat akkor szedj ha indokolt. Táplálkozz egeszsegesen és vegyesen.
2017. okt. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd az orvosodat, a vérvételed eredménye alapján fog majd javasolni valamit. Általában vasat szoktak ajánlani.
2017. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!