Melyik kórház, sztk?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nincs Budapesti lakcímem de itt lakok egy hete. jelenleg nincs TB támogatásom mert kiderült, hogy a főnök nem jelentett be. viszont a 12. heti UHra kellene mennem.

BP. n hol tudok menni illetve ingyenes vagy fizetős? ha fizetős mennyi körülbelül az ára? Köszönöm szépen.



2017. okt. 10. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
tb nélkül nem vizsgálnak meg, vagy igen de azt ki fogják neked számlázni. menj be a navhoz, és kérd hogy magad után fizesd a tb-t, az havi 7110ft. Meddig nem volt fizetve utánad a tb? Szerződésed azért volt? Jelentsd fel a céget, és a munkavégzés megszünésének napjától kérd hogy magad után fizesd.
2017. okt. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem bp-en voltam magánorvosnál, a 12. heti uh 20 ezer ft volt. Amíg nincs rendezve a tb-d, akkor nincs ingyenes ellátás a kórházban.
2017. okt. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. sajnos 1 év 2 hónapja nem voltam biztosított. eddig nem jártam orvoshoz. ez is a baba miatt derült ki. akkor ez rengetegbe fog kerülni. Voltam a NAV-nál. azt mondták ott hogy amíg nem rendezem a tartozást addig nem lessz aktív és a befizetett 7200~ a tartozásból lesz levonva. nem pedig az adott hónapra lesz aktív a TB :(
2017. okt. 10. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Nemtudom ti hol eltek.. nekem 18hetes koromra lett TBm addigis elláttak INGYEN. NEM SZÁMLÁZTÁK KI.csak azt amit amugyis szamláztak volna.. elég erdekes h ezt hiszi mindenki. Es ha haldokoksz ott hagynak mert nincs tbd? Nem.. csak jelzik a NAV felé h tartozásod van de semmi pluszt nem küldenek ki. Ezt ideje lenne feldolgozni.


Nekem minden vizsgalati honapra ugyanugy 7110Ft ot számláztak. Semmi extra meg milliók és százezrek. És el sem kuldtek csak alákellett írni h tájékoztattak arról h pirosban vagyok.


Kerdezo nyugi. Menj el , el kell látniuk.

2017. okt. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2017. okt. 11. 07:53
 6/8 anonim ***** válasza:

TB nélkül is megvizsgálnak, az orvos nem teheti meg, hogy nem lát el. visziont jelzi, hogy nincs rendezve, és ezt a NAV felé is jelezi a rendszer, tehát ki fogják számlázni az elmaradást.

a legjobb, ha most fogod magad és legalább a szeptember-októberit befizeted, akkor aktuálisan rendezve lesz a dolog (csak hát lesz tartozásod), és utána mész orvoshoz.

2017. okt. 11. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp el kell látniuk és pontosan úgy van, ahogy az egyik hozzászóló írta, nem fognak kiszámlázni semmit. Amikor megkapod a tartozásodról szóló levelet, abban az elmúlt hónapok lesznek feltüntetve és maximum 1-2 ezer forintos kamat. Lesznek akik gorombán figyelmeztetnek majd, hogy piros a TB-d és azonnal intézd el, van ahol kedvesen elmagyarázzák, hogy ilyenkor mi a teendő és van ahol szó nélkül (Honvéd kórházban pl) eléd tesznek egy lapot, amivel elismered, hogy tudtad, hogy nem rendezett a viszonyod és vállalod, hogy a felmerülő költségeket megtéríted. Tényleg bementél a NAV-ba? Mert ott, ha elmondod, hogy kismama vagy és innentől szeretnéd magadnak fizetni a TB-t, de elég hátrányos helyzetben vagy (bár nem tudom, hogy ez igaz e) akkor ott kapsz egy lapot, amit vihetsz magaddal az orvoshoz, de 3 nap után már ez sem kell, mert automatikusan zöldre váltják a TB-d, az állam megelőlegezni neked egy hónapra. Viszont ezután mindenképp kezd el fizetni, különben nyilván újra pirosan világít majd.
2017. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én voltam rákszűrésen, ott derült ki, hogy a munkáltatóm nem fizette a tb-t. Kijött az asszisztens kedvesen és mondta, hogy megvizsgálna a doktor úr, de mivel a rákszűrést le kell adniuk valahova muszáj kifizetnem a vizsgálatot, ami 15 ezer lenne. Szóltam a munkáltatómank, mindent befizettek miután szóltam.
2017. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!