Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » A héten töltöttem a 13....

A héten töltöttem a 13. Hetet, gombás fertőzésem van amire még mindig nem irt semmit az orvos, normális dolog ez?

Figyelt kérdés
Nincs fogadott orvosom. Tegnap voltam vizsgálaton a nőgyógyászaton. Ugyanaz az orvos volt aki a terhességet megállapította,akkor már látta a folyásból,hogy gombás fertőzésem van. A citológiai vizsgálatot el sem végezte akkor mondván ha majd a fertőzést kikezeltük a 12. Hét után. Tegnap pedig teljesen mást mondott szerinte várjunk még két hetet és majd akkor kezeljük. A vicc az egészbe hogy egy hónap múlva kell mennem megint. Járt már így valaki?!
2017. nov. 17. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Így nem jártam, de ne aggódj emiatt, egyre több helyről hallom, hogy ez olyan mint télen az orrfolyás. Terhesség alatt szinte mindenki fertőződik, azaz ez így nem teljesen helyes - mindenkivel előfordul. Alapvetően is megtalálhatók a szervezetben ezek a gombák, csak mivel a terhesség alatt legyengül az immunrendszer, könnyebben hatalomra kerülnek. Tehát nem kell ahhoz uszodába menned..


Nekem többször mondta a doki, hogy ha zavar, akkor vegyek Candibene Teva-t vagy Canesten Combit és csináljak néha egy kúrát. Főleg a vége felé már két hetente csináltam...


Mindenesetre kérdezz rá, hogy engedi-e. Ez lehet megoldás. Amíg nem bacid van, csak gombád, addig nincs baj. A baci lesz fontos, bár van aki azzal szül és nem okoz problémát.

2017. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%

A gomba nem árt a babának, illetve használhatsz rá vény nélküli szereket nyugodtan. Tök normális sajnos, felborul az immunrendszer, szerintem nem is nagyon van olyan terhes nő, aki ne szenvedne vele.


Egyébként egy sima Candida pl, a terhesség vége felé sem zavaró, szüléskor sem. Én a 38. héten kaptam rá hüvelytabit (sima Canesten, csak receptre olcsóbb), de amikor elfogyott, meg se nézett a doki, hogy hatott-e, mondta, hogy igazából ez baba-szempontból tök mindegy, csak nekem kellemetlen, ha van.

2017. nov. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem írt már 12 hét előtt is gyógyszert. Vagyis ajánlott recept nélküli készítményt. Gombás fertőzés megágyazhat bakteriális fertőzésnek. Ha bármelyik felszáll, akkor pedig vetélést/koraszülést eredményezhet. Szóval úgy nem árt a babának, hogy nem nő tőle 2 feje, csak mondjuk beindítja a szülést tizenpárhetesen. És nem természetes állapot a gombás fertőzés, mint ahogy a korábbi válaszadók próbálják sugallni.
2017. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
En mennek a helyedbe vissza egy masik dokihoz. Meg csirajaba elfolytani. Igen terhessrg alatt gyakori, de problemas! En most 32hetes vagyok es a kezdetek ota fertozesem van. Hol gomba, hol baci, hol mind a ketto. Kb 30hete kinlodok! Sajnos valszeg csak szules utan tid kikuralni, mert veges a gyogyszerfajtak terhesseg alatt. Utolso mentsvaram a betadine kup, amit nem szivesen irt fel, de fel a koraszulestol. A gomba is tud gyulladast okozni, ami ha felszall akk vegr a bulinak. Ki fogjak venni a gyereket. Mindig celzottan kapom a kezelest, de egyet kiirtunk es jon egy masik. Szoval menj dokihoz amint tudsz. Az elso valaszolok, meg ne irjanak ha nem tudjak rendesen a dolgokat!
2017. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Canestent nyugodtan használhatsz, nekem is kellett, meg a doki még javasolta a vitagy-C-t heti 1x, ha valami van 2-3x, mert segít helyre állítani a hüvelyflórát és a koraszülés esélyét is lecsökkenti.
2017. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!