Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Nem adtak időpontot terhesgond...

Nem adtak időpontot terhesgondozásra a kórházban, azt mondták, menjek máshova, mert nincs már szabad időpont. (Voltam már náluk többször is korábban. ) Mondhatnak egyáltalán ilyet? Nem kötelező ellátniuk?

Figyelt kérdés
Azt mondták, csak januárra lesz időpont, telefonáljak december 15 után újra. Van egy-két problémám, ami miatt nem ér rá annyira a köv. vizsgálat... Az sztk, ahová még mehetnék, pocsék hely, az ottani nőgyógyász még soha nem vizsgált meg rendesen (akkor sem, amikor vérzésem volt!!), és legutóbb olyan bunkó volt, hogy sírva jöttem ki a rendelőből. Muszáj magánba menni, vagy be lehet furakodni valahogy a kórházba?

2017. nov. 24. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Ha budapesti vagy, elmennék másik sztk-ba. Hippokratészi eskü....

A biztonság kedvéért az eredeti helyről kérnék valamilyen papírt, hogy lássák, elirányítottak. Ha létezik ilyen..

2017. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ha fontos, akkor az SZTK is jobb, mint a semmi. Illetve magándokihoz bármikor mehetsz, ennyi tartalékotoknak kell lenni, ha babátok lesz.
2017. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Ez csak akkor fordulhat elő, hanem nem a korzetedbe tartozó kórházban jártál.
2017. nov. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Igen többnyire ez történik ha az ember "ingyen" orvost akar. Várni kell mindenre, sokszor heteket is egy pl. 12 heti ultrahangra aminél fontos, hogy akkor történjen amikor de a 18 hétre lehet adnak. Minden előtt hetekkel be kell jelentkezni vagy beletörődni, hogy várni kell. Szemészetre egyébként pl. átlag 3 hónapot.

Magánban az ultrahang előtt 2 nappal kértem és kaptam időpontot és a terhesgondozás szintén ugyanez pedig népszerű az orvosom. Tudom, hogy nem mindenki teheti meg de sok kellemetlenségtől kíméli meg magát az ember. Ha pedig nagyon fontos, akkor főleg szóba se jönne nálam az sztk, kórház és társai mert kiborító a helyzet sajnos. :/

2017. nov. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok pesti, és az egyetlen sztk sem a saját falumban van.

Az a kórház mondta ezt, ahová tartozom, és ahol már többször is voltam.

Amúgy a telefont is 3 nap csörgetés után méltóztatták felvenni. Sőt sokszor melléteszik a kagylót fél órákra (ezt láttam is, amikor bent voltam).

2017. nov. 25. 01:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha problémád van, akkor eleve nem terhesgondozasra kell időpontot kérni, hanem az ügyeletre vagy a nőgyógyászati szakrendelesre kell menni.
2017. nov. 25. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!