Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Masodik gyerekkel gyes alatt...

Masodik gyerekkel gyes alatt lettem terhes. Ahhoz hogy visszamenjek tappenzre mint ahogy az első gyerekkel voltam, kell a nogyogyasztol megint javaslat?

Figyelt kérdés
Nogyogyasznal mar voltam de csak egy papirt adott a terhesseg tényéről meg hogy hany hetes vagyok. Az első gyereknél aki 2es fel éves kaptam javaslatot es ugy vett a haziorvos tappenzre. De most nem kaptam ilyen papirt azt mondta majd a haziorvos intezi de nem értem. Eloszor menjek a haziorvoshoz hogy vegyen tappenzre, aztan a munkahelyemre hogy megszakitom a fizetes nelkuli szabadsagot? Mi a menete ennek az egesznek?
2017. dec. 6. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
42%

Az, hogy elvileg akkor vehetnének táppénzre, ha veszélyeztetett vagy.

És szimplán nem mondtad a dokinak, hogy táppénzcsalásra készülsz, így írjon egy kamujavaslatot...

Majd legközelebb kérsz.

És ha egészséges a terhességed, akkor vagy belemegy, vagy nem...

2017. dec. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Ha most nem ítelt veszelyztettenek miért írt volna?
2017. dec. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az elsőnél azert vettek tappenzre mert egy gyárban veszelyes anyagokkal fröccsöntö gépeknél kell dolgozni és aki terhes lesz egyből elmegy tappenzre.Nem azert mert nem volt kedvem dolgozni.
2017. dec. 6. 14:23
 4/14 A kérdező kommentje:
Kislanyom is 2 es fel eves még nem jár óvodába vele vagyok itthon amúgy se tudnék visszamenni dolgozni.
2017. dec. 6. 14:26
 5/14 anonim ***** válasza:
27%
Akkor az elsőnél sem járt volna táppénz.
2017. dec. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%

Akkor sem mehetsz táppénzre egészséges terhességgel.

Ha a munkakörödben nem dolgozhatsz terhesen, akkor kötelessége a munkáltatódnak olyan munkakört felajánlani, amit tudsz terhesen végezni. Ha ilyet nem tud, akkor fel kell mentenie a terhesség alól, és alapbért kell fizetnie.

Egészséges terhességgel táppénzt igényelni akkor is táppénzcsalás, ha lepontoztok!

2017. dec. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Akkor kb. mindenki táppénzcsalást követ el, mert nem nagyon hallani, hogy valaki a 40. hétig dolgozik... persze van a szülési szabadság, amit a kiírt dàtum előtt 28 nappal meg lehet kezdeni. De a többség még ez előtt kiíratja magát.

Én a 8. betöltött héttől itthon maradtam, előtte fél évvel volt egy komoly méh műtétem, valamint 70 km-re van a munkahelyem napi 2-2 óra ingázással. Az orvosom mondta maradjak szépen itthon, nekem meg nem volt ellenvetésem, éveket vártam erre a babára. Szerencsére nincs gond a terhességemmel eddig, mégsem érzem magam táppénzcsalónak.

2017. dec. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

6-os! "...Felmenteni terhesség alól."

Ezt hogy érted? Mégis hogy lehet valakit felmenteni terhesség alól? Kiszedi belőle a gyereket vagy mi?


Különben ha mondod a dokinak, hogy veszélyes munkaköröd van/nem bírod a sok ülést és sokszor görcsölsz stb. Akkor kapásból kiír. Nem kell megvárni, hogy tényleg baj történjen. Persze nem a nőgyógyász, hanem a háziorvos ír ki, de nem kell hozzá ajánlás.


Nekem ráadásul a háziorvosom kérdezte meg, hogy ki akarom-e magam íratni.

Nekem irodai munkám volt (van), ami messze nem megterhelő, de én annak éreztem a sok ülést és a 1,5 óra oda 1,5 óra vissza utazást, szóval én kiírattam magam a francba 4 hónaposan.

Már bocs, de egy kismama el tudja dönteni és csak neki van joga eldönteni, senki másnak, hogy mi a megterhelő számára vagy mi veszélyes számára. Mert mindenki mást bír. Valakit az íróasztal mellől visznek szülni, valaki már 7 hónaposan nem bírja a terhét, közlekedni, aludni, úgyhogy pont a munkahely a legutolsó, amivel szemben lojális az ember (főleg, ha nem kapja vissza).

2017. dec. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Bocsi, tényleg elírtam. Felmenteni a munkavégzés alól.
2017. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, h ez papíron csalásnak számít, és beszólhatsz itt minden hasonló kérdésnél, de az a helyzet, hogy ezt a rendszert az orvosok tartják fent. Egyetértek azzal, h a kismama el tudja dönteni, vagy had döntse már el, h mennyit bír. Amikor én voltam terhes, a háziorvos és a nôgyógyászom is azzal kezdte, h szóljak, ha táppénzre akarok menni. Én meg szóltam, amikor úgy éreztem. Akkor fel sem merült bennem, h ilyet esetleg nem lehet, annyira természetesen mondták. És kövezz meg, de egyetértek velük, én jobban tudom, meddig bírom, leszarom ha ez csalás volt.
2017. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!