Nem lesz még késő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Babát várok, most vagyok 10 hetes. :)

A kérdésem az lenne, hogy nem lesz késő ha a 11. héten megyek vérvételre, vizelet vizsgálatra és a védőnőhöz?

A vizelet vizsgálatot is a kórházban csináljak vagy a védőnő is megcsinálhatja? (Hallottam ilyen opcióról)

Köszi a válaszokat. :)



2017. dec. 8. 15:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Kórházban kell csináltatni, hogy pontos értékeket mutassanak. A "kötelező" vér és vizeletes dolgokat laborban kell elemeztetni. Én a 12. héten mentem, senki nem mondta, hogy késő. Védőnőhöz is elég 11. héten menni, a lényeg, hogy a 12. heti genetikai ultrahangra már legyen kiskönyved.

A védőnő majd minden megjelenésen ellenőrzi a vizeleted, de ő csak reagens-papírral vagy mivel, ami elszíneződéssel mutatja van e valami nem odavaló. Te erről az opcióról hallhattál.

2017. dec. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nem késő, mert a védőnőhöz a 12. hétig kell elmenni, a vérvétel is ráér ahogy most vagy.

A lényeg a kombilánt teszt, genetikai uh, ezek azért időben legyenek.

Vizeletet nekem nézett a védőnő, de én terhességi cukros voltam.

2017. dec. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Jaj de jó akkor megnyugodtam.:) Igen a 12. hétire már van időpontom. :) Köszönöm az infót.
2017. dec. 8. 16:10
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem keso, eleg akkor menni boven.
2017. dec. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
25. hétben vagyok, eddig 3x találkoztam a védőnővel, de vizeletet még sosem nézett. Pedig IR-es is vagyok.
2017. dec. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok, akkor ezek szerint védőnők között változó, Nyíregyházán 4-5 hetente megyek a védőnőhöz is. Súlymérés, vérnyomás mérés és vizeletellenőrzés mindig van. A következő alkalomtól (akkor leszek 27 hetes) szívhangot is hallgat majd. Nyíregyházán ez a szokás.
2017. dec. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Magánba voltam nőgyógyásznál, és alul a papíron az áll, hogy 1. trimeszteri labor+torch levétel, és a 12.ei héten 1. Uh szűrés + kombinált teszt. Ha ezt a papírt viszem magammal az elég? (vérvétel, vizeletre)
2017. dec. 8. 17:30
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 12 hetes uh után kelett mennem a védőnőhöz .azt mondta hamarabb úgyse kell a kiskönyv.a 12 hetes uh-n kérdezték hogy van-e már ,de nem volt probléma hogy még nem volt kiskönyvem .15 hetesen megyek majd tanácsadásra ott adnak beutalót vérvételre és vizeletvizsgálatra.a fogadott orvosom is azt mondta ,hogy az első 16 héten belül esedékes az első vérvizsgálat.azon belül meg orvosa ,védőnője meg tanácsadója válogatja.Szegedi kismama
2017. dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem nem elég, 2 lehetőséged van. Háziorvostól kérsz beutalót 1. trimeszteri vérvételre vizeletre, vagy a kiskönyvedben (amit védőnőtől kapsz) van egy oldal majd, amit ki kell töltetned háziorvossal, lefénymásolod kb 10 példányba, és az egész terhesség alatt az lesz a beutalód vérvételre vizeletre.

De ne aggódj a védőnőd segíteni fog mindenben, hogy mikor hová miért milyen papírral.

Legalábbis Nyíregyházán így működik.

2017. dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. :)
2017. dec. 8. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!