Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Normális, hogy csak 8 hetesen...

Lakle kérdése:

Normális, hogy csak 8 hetesen nézte meg az orvos a méhszájam?

Figyelt kérdés
Most vagyok 27 hetes és csak a terhesség megállapításakor nézett rám az orvos ott "lenn" is. Azóta semmi, közben meg sok helyen olvasok méhszájvizsgálatról. Kezdek aggódni...

2017. dec. 27. 20:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 21 hetesen nézte meg először, de csak mert a szokásos van-e panasz kérdésére igent mondtam. Akkor megvizsgált, akkor már volt méjszájvizsgálat is. Ezután 36 hetesen, aztán 40 hetesen. De valami látszik UH-n is, még ha nem is az egész, talán a belső méhszáj állapotát azzal is meg lehet nézni, ezt pontosan nem tudom.
2017. dec. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugaton egyáltalán nincs belső vizsgálat normál terhesség alatt. Nincs rá szükség.
2017. dec. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is csak legelőször nézte meg. Az uh-n látszik.
2017. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Huh, kicsit megnyugodtam. Köszönöm a válaszokat. Ha kinyílna volna valami tünete? Akkor itthon miért nézik máshol olyan sokat?
2017. dec. 27. 21:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Dokitól függ. Az enyém nem nézte meg valójában,de az uh-n látja! Tehát megnézi,de csak monitoron.
2017. dec. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön lakom, itt egyáltalán nincs nőgyógyászati vizsgálat terhesség során. Ez csak ilyen magyar szokás. Egyébként meg ne aggódj az ultrahangon pontosan látják a méhszájat, a sima hasi ultrahangon is.
2017. dec. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lent engem is akkor vizsgált meg, amikor először mentem hozzá terhesség megállapítására, de akkor is csak azért mert aktuális volt a citológia is. Egyébkènt uh-n látja, nekem többször is nézte ès mutatta is, hogy ott látszik, hogy zárt és minden rendben van. Ha nincs panasz akkor szerintem a 36. Hétig (akkor vesznek kenetet is) nem vizsgálnak ott lent manuálisan.
2017. dec. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Minden egyes UH -on nézik, nekem mindig mondja is, hogy mi újság...


Ha lehet kerülik a mechanikus ellenőrzést, egyrészt felesleges ha nincs külön indok,másrészt nincs mit piszkálni..

2018. jan. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!