Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Vérvizsgálat terhesség megálla...

Vérvizsgálat terhesség megállapítására?

Figyelt kérdés
Miután pozitívat tesztel a nő, és elmegy orvoshoz, akkor minden esetben elküld a doki vérvételre, hogy megnézzék a vér HCG szintjét?
2018. jan. 20. 21:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem csak a hcg miatt, egy csomó mindent néznek ilyenkor
2018. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Engem nem küldtek. 7 hetesen mentem először dokihoz, akkor már látszott a baba és szívhang is.
2018. jan. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
69%

Te az a kérdező vagy, aki nem akar elmenni?


Nem mindenkit küldenek. Csak sorozatos vetélés utáni terhességnél és ha nem egyértelmű a terhesség.

2018. jan. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem
2018. jan. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok az a kérdező, de az a kérdés ihlette az enyémet! :)
2018. jan. 20. 22:24
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem. Minek kellene? Ha pozitív a teszt és UH-n is látják a terhességet, akkor semmi értelme HCG-t nézni.

Azt akkor szoktak, ha mondjuk méhen kívüli terhességre van gyanú.

2018. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Utolsó, figyelik hogy növekszik-e a HCG. Főleg ugye több vetélés után
2018. jan. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

A HCG szint növekedésének figyelésére csak méhen kívüli gyanúja esetén van szükség.

Mert ha volt több vetélése valakinek, mire is mész a HCG szint mérésével? Egyrészt baromi tág határok között mozoghat, másrészt ha meg is tudod vele jósolni az ismételt vetélést, mire mész vele?

2018. jan. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Tevedsz utolsó! Méhen belüli terhességnél is szoktak figyelni. Hogy növekszik - e, illetve milyen gyorsan.
2018. jan. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
50%

De elárulnád, hogy minek?


Szülészet-nőgyógyászati osztályon dolgozom, de még olyat nem láttam, hogy egy ultrahanggal látható, fejlődő terhességnél HCG szinteket méricskéltek volna. Méghozzá azért nem, mert nincsen semmi értelme.

Akkor szoktunk HCG szintet mérni, ha:

1. A teszt pozitív, de nem látjuk a terhességet.

2. Ha az UH kép és a tünetek alapján nem lehet eldönteni, hogy méhen belüli, méhen kívüli a terhesség, vagy éppen vetélés.



Ha bejön valaki, hogy pozitív a tesztje, látjuk méhen belül a terhességet, akkor mire mennénk a HCG szint méréssel? Ha még embriót nem látunk, csak mondjuk petezsákot, akkor sem HCG szintet mérünk, mivel az nem mond kb. semmit azon kívül, hogy tényleg fennáll terhesség, hanem visszahívjuk UH kontrollra.

2018. jan. 21. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!