Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 23 hetes kismama vagyok. Ti...

23 hetes kismama vagyok. Ti milyen calciumot szedtek es mennyit?

Figyelt kérdés
En elkezdtem szedni a pharmavitol pezsgotabletat napi 1-et. A tapasztalatom, hogy nem mindig esik jol. Neha jobb lenne ha tabbletat is tudnek belolle szedni. Lehet valtva? Esetleg a beres tablettarol mi a velemenyetek? A gyogyszeresz azt mondta, hogy napi kettot is lehet.
2018. jan. 29. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Én ezt szedem: [link]


Nem tudom mit értesz az alatt hogy nem esik jól de én nem vagyok tőle rosszul. Napi 2-t veszek be belőle az egyiket dél körül a másikat este 6 fele. Ami fontos hogy a terhesvitaminnnal (vagy amiben a vas van) ne szedd egy időben mert a vas és a kalcium kiütik egymást, 2 óra teljen el köztük.

A D vitamin is fontos egyébként nekem az orvos külön nézeti a laboron és ebben a vitaminban az is van + magnézium.

2018. jan. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Egyszeru kalciumot szedek semmi extra/neves , hirtelen nem jut az eszembe a neve.

De csak heti 1szemet a femibion mellé,plusz fogyasztok tejtermékeket és tejet is.

Túl sokat ne szedj belőle.:) nemhogy napi kettot..de napi egyet se minden nap. ElmeszesitHETI idő előtt a méhlepényt.

2018. jan. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Enis femibiont szedek es mondta a nogyogyasz h. Elkezdhetem szedni a vasat napi 1-et meg a kalciumot. Viszont azt nem beszeltuk meg h. Egyaltalan milyen fajtat. Pezsgo tabit vagy gyogyszert. Eddig enis 1 pezsgo tablettat iszogattam. Azert nem esik jol mert feszul es kemeny a hasam igy is h. Napi 5-6 magneb6-ot szedek. De nem egy par percesek hanem van, hogy 3-4 oraig is. De van hogy csak a koldokomtol fentebbi reszen. Ha megiszom a pezsgo tavot akkor megjobban teltseg erzetet okoz. Na most jol leirtam helyesirasi hibakkal. Bocsi, telon irom... de remelem ertheto.
2018. jan. 29. 14:11
 4/10 anonim ***** válasza:

Akkor a magneziumon valtoztass. En harmat probaltam ki mire magnesium citriciire rátaláltam. Receptre es anelkul is(!) meglehet venni csak receptre pl olcsóbb.:)

Meg pihenj sokat,mert ez nem jó es korai h ennyit fájjon a hasad.

2018. jan. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Sajna veszelyeztetett terhes vagyok igy allando fekves van de mar biztos, hogy hamarabb fog szuletni a kis lurkom.Felvetem a dokimnak az otletet... koszi
2018. jan. 29. 14:46
 6/10 A kérdező kommentje:
Beszeltem a dokimmal, azt mondta, hogy a gyomorsavam okozhatja a koldok feletti haskemenyedesem.
2018. jan. 29. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:

Hat ha hamarabb fogsz szulni akk vegkepp ovatosan a kalciummal. Mert akk igencsak nem kéne hamar túlérjen a lepény.

De az h hamarabb fogsz szulni sose biztos.. sokan hiszik azt, sok orvos mondja aztan sehol semmi.

2018. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Erdekes, tobben is mondtak, hogy semmi nem biztos meg hogy ilyen elore nem lehet tudni..... elso baba igy en mindenben nagyon hiszekeny vagyok es kovetem lelkesen a kiadott “utasitasokat”. Bizom enis benne, hogy kicsivel tovabb huzom mint a 36 het. Koszonom a jo tanacsot.
2018. jan. 29. 21:03
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen altalaban ha problema adodik szolnak h akae johet elobb is. De nagyrészt megvarjak a 36-38hetet ahogy eszrevettem.

Nekem is mind 2nél mondták. De bent maradtak 38-39.hetig megis.:)

2018. jan. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Gratulalok 🙂
2018. jan. 29. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!