Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Legyen fogadott orvosom vagy...

Legyen fogadott orvosom vagy inkabbfogadott szülésznőm?

Figyelt kérdés

AZ az igazság h mar 36 hkm vagyok eddig nem fogadtam orvost se szülésznőt. 29 hetesen jottem haza (kulfoldon dolgozok). Érdemes fogadni orvost vagy mar késő? Estleg szülésznőt? És ennek hogy a menete, hogyan kell "megfogadni"?(Első baba)

Válaszokat előre is köszönöm...



2018. febr. 6. 08:35
 1/6 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

Szerencsés leszel, ha tudsz még orvost fogadni. Általában 20-25. hétig"szeretik", ha felfogadják őket. Legalábbis felénk. Hogy csak szülésznőt fogadhatsz-e kórház függő. Pl. Tatabányán nem lehet szülésznőt fogadni, ha nincs fogadott orvos.

Javaslom tájékozódj abban a kórházban, ahol szülni fogsz és gyorsan keress orvost/szülésznőt. Menete egyszerű: felkeresed őket és megkérdezed, hogy vállalják-e a szülésed levezetését.

Könnyű szülést!

37+3 hkm

2018. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem mind1,hogy hol szülsz...van ahol nem lehet szülésznőt fogadni, van ahol csak orvossal együtt lehet szülésznőt fogadni stb

Dokit én lehet már nem erőltetném, én jól ismertem a dokimat és ő is engem,hiszen sok évünk volt erre és azért s fogadtam fel,de 4 héttel a kiírt dátum előtt nem hinném,hogy egy idegent fogadnék,hiszen akkor már ott az ügyeletes,de szülésznőt nagyon gyorsan elkezdenék keresni.

2018. febr. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha természetesen szülsz, akkor szülésznőt érdemes, ha császárral, akkor orvost. Ha nem tudod előre, akkor meg nem tudhatod előre, melyik lesz aktívabb. Aztán meg van kórház, ahol szülésznőt nem lehet, csak orvost.

Szerintem először válaszd ki a kórházat (közelség, felszereltség), aztán nézz utána azoknak a dokiknak, akik ott dolgoznak. Rákereshetsz neten is honlapjuk, fórumos véleményekre. Aztán elmehetsz a magánrendelésükre, vagy olcsóbb, ha előbb megkérded telefonon, 36 hetesen vállal-e (gyanítom, ha épp beleférsz a menetrendjébe és nem vagy extra különleges eset, igen), bár hogy neked szimpatikus-e, az csak élőben derül ki. A doki lehet, ajánl magához szülésznőt vagy fordítva, ha mindkettőt szeretnél fizetni. Ha valaki "megtetszik", nem kell kertelni, meg lehet kérdezni, hogy rád fog-e érni akkoriban, mennyiért, és ha mégse lesz kéznél, mi a haditerv.

Egyébként fogadott orvos nélkül beindult szüléssel bárhol fogadnak, de ha mentő kell vagy nem annyira sürgős befekvés hamarabb, akkor csak a területileg illetékesben. Ha ügyeletesnél szülsz, annak hátránya, hogy zsákbamacskább mennyire foglalkoznak vagy pláne hogy mennyire mosolyognak rád (itt is ki lehet fogni jó élményt is azért), viszont a fogadott hátránya, hogy megvárják őt és a többiek kevésbé akarnak majd beleszólni.

2018. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szülésznőt 32. hetig lehet fogadni. Szomszéd megyeben nincs ra szabály, de olyan gyorsan betelnek, hogy legesllegkésőbb 17. hetig választani kell. Orvosok se nagyon szoktak mar beteget fogadni ennyire a végén. Aztan van, ahol nem lehet orvisz fogadni (pl Szombathely), van ahol nem lehet szülésznőt (pl Szekszard), van ahol csak akkor lehet szülésznőt, ha orvost is fogadsz. Szóval szeles a skála.
2018. febr. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor már szerintem nem izgulnék ezen, általában amúgy az orvos ajánl szülésznőt nálunk legalábbis így volt és a szülésznőnket hamar kellett fogadni; 3 hónappal a szülés előtt mert csak pár kismamát vállalt egy hónapban. Az orvost mi már a legeslegelején választottuk ki kórház alapján és nagyon elégedettek voltunk mindennel. Mi csak jártunk hozzá aztán megkérdeztem, hogy vállal-e mondta hogy igen és ennyi volt.

Javaslom, hogy inkább kórházat válassz és ne orvost/szülésznőt mert a kórház alapszemlélete nagyon sokban befolyásolja milyen orvosok vannak egy-egy adott szülészeti osztályon és ha ez megvan akkor az ügyeletes orvos és szülésznő sem fog csalódást okozni remélhetőleg.

2018. febr. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Első baba? Próbálj előbb orvost, ha nem jön össze és lehet csak szülésznőt, akkor utána a szülésznőknél érdeklődj! De pl én is ügyeletben szülök, nem lesz gond akkor sem! Én is 36 hetes vagyok, könnyű szülést!
2018. febr. 8. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!