Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 12. heti genetikai vizsgálatot...

12. heti genetikai vizsgálatot (kombinált tesztet) megcsináltattátok?

Figyelt kérdés
Mióta az OEP nem támogatja azóta csak UH van, ha jól tudom (?) és a vérvétel része fizetős. Sok ismerősöm szerint elég az UH, abból látni, ha gond van. Nekünk a családban nem volt semmi ilyen probléma, ennek ellenére valószínűleg megcsináltatom, biztos ami biztos alapon. Ja és a 18 hetes AFP sincs már?
2018. febr. 12. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Most akkor a genetikait vagy kombinált tesztet kérdezed?:))

A kettő nem ugyanaz, a 12 es 18~20.heti ultrahang szinte kötelező, és ingyenes uh-k

Míg a kombinált már fizetős (amit mi pl nem csináltattunk meg) meg semmilyen másmilyet


35+2hkm

2018. febr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
AFP nincs mar*
2018. febr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

12 hetes uh ingyen van,ez genetikai uh. A vérvétellel már kombinált teszt,2016ban Nyíregyházán 30000Ft volt.

Megcsináltattuk,de felesleges volt.

Májbetegen született a lányom,mert ilyesmit nem szűr a teszt. De a diagnózishoz genetikai vizsgálat kellene,ami 1.000.000Ft...ezt meg nem támogatja a tb. Szóval hiába ígért egészséges gyereket a kombinált teszt...(az csak a fogyatékosságot szűri ki..Down,Patau meg Edwards kórt talán....)

Így utólag soknak tartom a 30.000Ft-ot érte,még egy blokkot sem kaptunk róla...


Ja,és káros szenvedély mentesek vagyunk az apjával...családban sincs májbeteg...

2018. febr. 12. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
28%

3# nem ez nem genetikai uh,

A papiromon is az áll 12.hetes genetikai uh eredménye (ingyenes sztk) es az orvosom is azt mondta h GENETIKAI uh a neve..nem pedig 12 hetes uh ahogy a 18-20hetes is GENETIKAI,hisz genetikai rendellességeket vizsgálnak csak vérvételn nélkül

A kombinált szintén genetikai vizsgálat attól még,csak több féle elnevezése van és több ár +vérvétel..

2018. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

Nem ez nem genetikai uh*

Nem igy akartan irni, ne vegyétek figyelembe

2018. febr. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
A kombinaltat nem csinaltattuk meg, 27 eves voltam es nem volt beteg a csaladban. Ha beteg lett volna, akkor sem vetettem volna el.
2018. febr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Az én magánorvosom genetikus, a genetikai UH 20 ezer volt, vérvétellel 35 ezer, én megcsináltattam. Se a korom se a családi dolgok alapján "nem volt indokolt" de bárki járhat így. Mivel a 37 év felettieknek erősen ajánlott a szűrés, így biztosan kiderül ha gond van, pont a fiatalabbak szülnek gyakrabban down kóros babát.
2018. febr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
81%

Azért szűlnek fiatalon több down-os babát, mert alapból több baba születik abban a korosztályban.


Én is még gondolkodom megcsináltassam-e. Beszélek még erről a védőnővel, illetve az uh-n megkérdezem az orvost is, hogy az eredmények alapján indokolt lehet-e...

2018. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Kedves kérdező! A 12. és 18-20. heti UH ingyenes. Az orvosok és a kismamák is szeretik "genetikai"-nak nevezni mindkettőt, mivel olyan jeleket néznek amikből kiderülHET, ha van genetikai betegség. Sajnos a kiderülHET nem azt jelenti, hogy kiderül. A Down szindrómások nagy részén UH-al nincsenek jelek arra, hogy beteg lenne a baba, igy nem is láthatják, hogy beteg. Ha látnák nem lenne szükség sem kombinált tesztre sem méhlepény vagy magzatvíz vagy NYPT vizsgálatokra. Ha az UH-on mindent látni lehetne akkor ezek a vizsgálatok mit adnának hozzá? Tehát az UH nem mutat genetikát, mivel nem mutatja mi van a sejtekben.


A kombinálton kivül a 16. hét után az integrált valamint a négyes (van ahol quartettnek nevezik) teszt amit még el lehet végeztetni. Az integráltat csak úgy végzik el, ha megvan 12 hetesen a kombinált teszt.

2018. febr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😊
2018. febr. 13. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!