Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Budapesten bármelyik kórházba...

Budapesten bármelyik kórházba mehetek terhesgondozásra?

Figyelt kérdés

Van egy szülésznő az egyik budapesti kórházban, akiről barátokról nagyon jókat hallottam. (Ha nem lesz veszélyes a terhességem, szívesen mennék hozzá választott orvos nélkül.) De nem tudom, egyáltalán bárhová mehetek? Az agglomerációban élek, a gödöllői járásban. (Innen hivatalosan elvileg a Rókusba "kell" menni nőgyógyászatra.) És akkor már az is érdekel, hogy szült-e valaki a Rókusban, van-e véleménye, tapasztalata az ottani orvosokkal, ellátással.

Első gyermekünk, egyelőre csak kezemben a pozitív teszt, nem pontosan tudom, mi ilyenkor a menet, mert annyit olvastam, hogy régiónként más és más a rendszer.


Illetve hogy megy a nem magánrendeléses terhesgondozás? Lehet időpontot kérni, időpontra menni, vagy ott kell ülni egész délután?


Köszönöm a segítséget!



2018. febr. 20. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:

SZTK alapon csak a területileg illetékes kórházba járhatsz.


A terhesgondozás meg mindenhol máshogy megy. Nálunk nm lehet időpontot kérni, és azt se megválasztani melyik orvos vizsgáljon, ahhoz mész aki épp bent van. És nem délután, hanem délelőtt. Az sztk-s terhesgondozás javarészt délelőtt van.

2018. febr. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annak nézz utána, hogy abban a kórházban, ahol ez a szülésznô dolgozik, lehet-e csak szülésznôt fogadni, vagy csak orvossal együtt megengedett.


Én sem ott szültem, ahova tartozom. A dokim magánrendelésére jártam, ill. néhány vizsgálat már a kórházban volt. Ilyenkor természetesen nem kell fizetni, ez nem magánrendelés, a terhesgondozás része volt. De mivel a dokim a kórházban dolgozik, mehettem oda.

2018. febr. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!