Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Járt már valaki úgy, hogy az...

Járt már valaki úgy, hogy az első 12. hétben nem fejlődött ki az orrcsont, és mégis egészséges babája született?

Figyelt kérdés
2018. febr. 21. 20:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

12.hetes Uh-on kisebb orrcsontot láttak és a tarkóredő is 3.7 mm volt.Volunk korionboholy mintavételen és most az eredményre várunk.Sajnos sok jóval nem bíztattak.😭😭😭

Nálatok a többi érték rendben volt? Egyáltalán nem láttak orrcsontot?

Kívánom, h minden rendben legyen!

2018. febr. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Nekem ezek az értékek:

NT: 3,6 mm

NB biztonsággal nem ítélhető meg.

BPD: 18 mm.

Testszerte oedema ábr.


Szerinted? a magzatvízvételt nem vállaltam, kedden megyünk 4 D s genetikai UH ra de iszonyúan félek.

2018. febr. 21. 21:34
 3/20 anonim ***** válasza:
78%
A 4d-s uh sem fog 100%-osan biztos eredményt adni kedves kérdező, és így az egész terhességedet végig fogod izgulni (szerintem). Nemrég nálunk a down-szindróma merült fel, én sem vállaltam a hasbaszúrást, tartottam a vetéléstől, így megcsináltattuk a prena tesztet. 5. munkanapon volt eredményem és onnantól nem kellett kétségek között lennünk. A biztonság (hogy nem kellett a vetéléstől tartnai) és a nyugodt terhesség megfizethetetlen érzés volt nekem.
2018. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták, a 4 D 96 %-ban ad biztos eredményt, szinte annyira biztos, mint a Perna teszt.. és töredékébe kerül.. a Perna teszt iszonyú sok pénzt :(
2018. febr. 21. 21:59
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom, én nem vagyok orvos, de ha laikusként belegondolok, egy uh nem tudja kimutatni, ha genetikai eltérés van, csak ha annak nagyon durva külső jegyei is vannak. (de ne legyen igazam és nem azért írtam, hogy bántsalak, félre ne érsd).

Ha nálatok is a down jött képbe (feltételezem igen, az orrcsont hiánya és vastag t.redő, meg ödéma miatt), akkor lehet csak arra prena szűrést kérni és az már töredéke a komplett csomagnak. (talán 70E)

2018. febr. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Mintha a mi eredményüket olvastam volna kedves kérdező.Sajnos...Voltunk előtte kombinált teszten és ott is ezek lettek az eredmények és így a számított kockázat is iszonyúan magas lett.Emiatt is kellett mennem CVS-re na meg biztosra akarunk menni.A prena sajnos kevesebb mindenre szűr (Down,Edwards,Patau,nemi kromoszóma rendellenességek) mint a CVS vagy az amnio így ezért a kapott eredményeimmel nem bíznék meg 100%ig a prenában ezért is döntöttünk a hasbaszúràs mellett. Elviselhető volt és ha ne adj Isten bármi van még időben vagyunk.4D uh sem mutatott jó eredményeket. Azt javaslom h minél előbb lépjetek mert nagyon fontos az idő bármiféle vizsgálatot is csináltatsz.
2018. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
79%
1. voltam.
2018. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
A velünk történtek után mostmár nagyon bennem van a Félsz és tartok attól h mi van ha esetleg olyan baja van a babának amit a prena nem tud kimutatni mert nem szűr rá. Beleélném magam egy egészséges babába a végén meg szörnyű lenne ha beteg. A mintavétel nem veszélytelen tudom de csak ebből tudunk meg legbiztosabb eredményt. Ha jó orvos csinálja és pihensz utána szerintem nem lesz gond, vagyis remélem. Mi bevállaltuk mert egy beteg babát nem tudnánk sajnos.1-es voltam.
2018. febr. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Valami vizsgálat mindenféleképpen kell szerintem hogy ki tudják zárni az öröklődő betegségeket. A következő terhességednél lesz ennek majd fontossága. Mi is 4D genetikán voltunk de az orvos tovább küldött genetikai UH-ra majd a genetikus a CVS-re mert az biztosabb mint egy Uh.Ha ott rossz az eredmény akkor sajnos.....

Nem tudom h egy 4D uh eredménye alapján engednek e beavatkozást ha ne adj Isten beteg a baba?

2018. febr. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

Nekünk jövő7 szerdán lesz meg a mintavétel eredménye de én is rettegek. Uh-on, kombi teszt eredménye alapján sajnos sok jóra nem számítok.

Remélem ti jobb híreket kaptok majd.

1-es vaszoló ismét

2018. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!