Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Kombinált tesztet mikor...

Kombinált tesztet mikor csinálnak? Vettek vért két hete, Down Edward és Patau's szindrómára és vissza hívott a kórház, hogy kombinált teszt kell. Valakinek hasonló volt? Beteg lett a baba? 11h vagyok

Figyelt kérdés
Valakinek volt valami ilyen? 27 éves vagyok, tehát nem kéne automatikusan ez a teszt. Félek, valami nem jó!!
2018. febr. 23. 12:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A 12-14. héten szoktak kombinált tesztet csinálni ami genetikai UH + vérvétel.

Nem is értem hogy vettek vért tőled a 9. héten kombinált tesztre...

2018. febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem akkor kellett csinálni, mikor a sima kombinált tesz eredménye közepes kockázatú lett.

Magán úton mentünk el vérvételre, ott megmondják amúgy a baba nemét is 100 százalékra, meg hát azt is, hogy egészséges a baba .

Vagy ez volt, vagy a magzatvíz vizsgálat, amit mi nem vállaltunk.

70 ezer forint volt a vizsgálat, Prena teszt a neve.

2018. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# - köszönöm - azt én se értettem. Az volt pontosan h csináltak kedden egy ultrahangos vizsgálatot, pénteken vettek vért erre a három vizsgálatra meg még egy pár másikra, vércsoport stb ami ilyenkor szokás. Következő hétfőn vissza hivtak hogy kell venni újra a 12.-héten.

A szabad hcg szintem már az elejétől nagyon magas volt, ikreket gyanitottak, de a 9.heti uh csak egy magzatot láttak.

2018. febr. 23. 12:59
 4/10 A kérdező kommentje:
#2 Köszi a vàlaszod. Ment a Zöld neked is!
2018. febr. 23. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elnézték a terhességi korodat. 9 hetesen nem csinálhattak volna kombináltat, azért hívtak vissza. A 11. vége, 13. eleje a kombinált teszt ideje.

Próbáld meg elintézni, hogy ne kelljen újra fizetned, ha ők tévedtek.

2018. febr. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem volt 9.-héten kombinált teszt. Volt egy sima uh hogy nem e 2 baba van, mivel a korábbi vérvételből néztek hcg és minden vérvétel eredménye magas volt, és azt gyanitottàk ikrek. 9.-héten egy babát láttak, pénteken vettek vért, tehát szerintem nem volt a kettő vizsgálatnak köze egymáshoz. A pénteki vérvételből ezeket nézték amit fentebb említettem. Hétfőn hivtak vissza hogy kell a kombi teszt. De az eredményt nem mondta meg telefonon.

Attól tartok h a vér eredmény nem lett jó, vagy nem merik rá vágni h tuti beteg.

2018. febr. 23. 13:44
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt írtad: "Vettek vért két hete, Down Edward és Patau's szindrómàra és vissza hívott a kórház" Ez 1. lehetőség: normál vérvétel lehet, de abból nem néznek semmit ami ezekre a betegségekre utal. 2. lehetőség: véletlenül elvégezték a kombinált teszt labor részét ami ebben a korban fals eredményt mutat.

A terhesség során nagyon sokat változnak a hormon szintek, tehát a 9. heti HCG-ből sem következtethetnek arra, hogy majd a 11-13 hét között milyen értéked lesz és abból lehet-e beteg baba, főleg, hogy nem egyedül a vér értékek alapján van a teszt.


Szerintem legjobb, ha felhívod azt aki visszakért a kórházba és megkérdezed.

2018. febr. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó akkor valahogy máshogy mondom. Két különböző osztályon volt a két vizsgálat csak egy héten.

A vért nem ott vették le ahol az ultrahangos vizsgálat volt.

Vettek le 6 ampulla vért, ebből 1 volt a Down Edward és Patau's, a többi általános ami ilyenkor szokásos vizsgálat vércsoport meghatározó, meg nemi betegségek stb.

Ahonnan vették a vért onnan hivtak vissza h kell a 12.-héten újra venni a Down Edward és Patau's ra amikor lesz az ultrahang. Ez lesz a kombi teszt.

2018. febr. 23. 14:23
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg benézte a laboros és tévedésből vette le arra is a vért a 9. héten, még korai volt. Most futott át a dolog a rendszeren, kiderült a tévedés ezért hívtak fel. Biztosan mindem rendben lesz a kombinált teszten. :)
2018. febr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az lehet... Amikor hívtak, kérdeztem h mi lett azzal, és nem mondott rá semmit, azt se hogy rosszkor vették le, se az eredményt nem mondták. Annyit mondott a csaj, hogy amikor megyek vissza, megint kell venni. Direkt rá kérdeztem hogy valami baj van-e? Nem mondott semmit, csak azt h meg kell ismételni, és h ne aggódjak.

De mondhatta volna h miért kell, mert így h ne aggódj...de nem mondd semmit... Így kérdőjel maradt h mi van... És bárki elkezd egy ilyen ködös válaszon agyalni.

Még azt se tudom mikor kell mennem vissza, mert arra se kaptam időpontot... Pedig már aktuális lenne. Telnek a napok, holnap már 12.-hét kezdődik... Csak nehogy úgy járjak mint a nagylánynàl, akkor még fel is hívtam őket hogy mikor csináljàk meg...végül 15.-héten csináltak feleslegesen, mert már nem tudták mérni. És akkor volt ez a teszt, amit most fognak csinálni.

2018. febr. 23. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!