Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyire normális az, hogy az...

Mennyire normális az, hogy az orvos megfogja és "megszorongatja" a kezemet, hogy ne izguljak?

Figyelt kérdés
38+5 hetes kismama vagyok. Nagyon félek a szüléstől és ezt az orvosnak mondtam, is meg látta is rajtam amikor beszéltünk. Átnyúlt az asztala fölött és megfogta a kezem néhány másodpercre, és úgy mondta, hogy "Ne idegeskedjen"... Én kedves gesztusként vettem, jól esett, de a férjem kiakadt rajta, és most ezen hőbörög, szerinte ez nem fér bele az orvos-beteg viszonyba... aminek nagyon nem tudok örülni most pár nappal a szülés előtt.. Igaza van szerintetek? És mit tennétek? Ennél az orvosnál fogok szülni.
2018. ápr. 19. 13:56
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%

Férjed no komment.

Nekem meg a térdemre teszi a kezét, ha vége a vizsgálatnak, hogy nyugi, ennyi volt, öltözhetek.

2018. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
98%
Hát pedig ennél intimebb helyen is szokott nyúlkálni a doki... :D... meg még fog is... szerintem túlreagálja, ne foglalkozz vele... Lehet ő is be van már parázva és így jön ki rajta a feszültség.
2018. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
98%

Persze az jobb lenne ha egy érzéketlen fatuskó ülne szemben akiben semmi empátia nincs és szarik rá mennyire félsz hanem mond rá annyit hogy asszonyom ezen túl kel esni nincs mese.

Az nem zavarja a férjedet ha könyékig a vaginádban túr és csekkolja a méhszájad?

2018. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
98%
Lol, szegény orvosnak biztos minden alma egy lassan mindenoras kismama.
2018. ápr. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen normális, végre egy emberséges doki. A férjed reakciója a gáz.
2018. ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Ha a doki fel akarna szedni gondolom nem 9 hónapos terhesen a férjed jelenlétében tenné... :D...A férjednek szerintem agyára ment a meleg..
2018. ápr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kedves gesztus, egy orvosnál nagyon fontos az empátia és a megnyugtató természet.

Az én háziorvosom fel se kel az asztaltól.

2018. ápr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
Hát pedig szerintem ez túl intim dolog, én is kiakadtam volna a férjed helyében. Az más, hogy vizsgál, az a dolga, de a kéz megfogása pont hogy ebben a szituációban intimebb mint hogy a méhszájadat vizsgálja... Nekem fura. Én jobban szeretném hogy megtartsa velem az orvos a távolságot, úgy is lehet megnyugtató, meg empatikus, hogy közben nem taperol.
2018. ápr. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

39 hetesen még át is ölelt, hogy megnyugtasson a másnapio szülésindítás előtt.

Nagyon jó a kapcsolatunk, hosszabb szünet után találkozáskor puszival üdvözöljük egymást (nem a rendelőben, hanem mondjuk az utcán), és simán átkarolja a vállam beszélgetés közben, ha éppen olyanja van.


Mondjuk az is igaz, hogy már akkor hozzá jártam, amikor a férjemet még nem is ismertem, pedig annak is már 18 éve.

2018. ápr. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is rettenetesen fsok. 39hetes vagyok. De a férjem ilyenen biztos nem akadna fenn. Szerintem is csak egy kedves gesztus volt és részben oké hogy az orvosod de nagy valoszinuseggel ő követte hónapokon keresztül a terhesseged, gyakran látott és szimpatikus betege vagy, de csak mint amennyire egy pacienssel lehet. Nekem ez még belefer. Jobb mintha azt mondta volnq, hogy ha már nem vedekeztetek, akkor ne is félj...
2018. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!