Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 36 évesen van kötelező plusz...

36 évesen van kötelező plusz vizsgálat?

Figyelt kérdés
Ismerősöm kismama 36 éves második gyerkőc lesz. Magzatvízvétel kötelező? Vagy minden ugyanúgy megy mint “fiatalabban”? Vagy 40 fölött vannak plusz vizsgálatok? Eléggé meg van ijedve a magzatvízvételtől. A Google nem a barátja..
2018. ápr. 26. 19:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%

36 37ev felett van magzatlevetel stb..

36evesen szigoruan elkuldik

2018. ápr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Igen vetélést okozhat minimális %ban a magzatvízlevétel és fájdalmas is az a 2perc mig leveszik ismeroseim mondtak 3ismereosnek mar levettek es meg nem volt 35evesek sem
2018. ápr. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%
Nem kötelező semmi, én 36 évesen szültem tavaly, nem akartam amniot, de nem is kellett, sima kombinált tesztet csináltattam, amúgy azt is csak ajánlják és 37 év felett. Az amnio vetélést is okozhat, nem kötelezhetnek rá senkit.
2018. ápr. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kötelező vagy csak ajánlott? Igen Ettől fél mert aki ezen átesett mind fájdalmas volt és ijesztő.
2018. ápr. 26. 20:18
 5/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm!
2018. ápr. 26. 20:19
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

37 évre emelték a korhatárt, ami felett elküldenek genetikai tanácsadásra. Ott tájékoztatnak a lehetséges választható vizsgálatokról, illetve felajánlják a magzatvízvételt, amit elutasíthatsz. Ma már vannak olyan nem invazív vizsgálatok, amikkel a Down és Edwards kór kiszűrhető. Én Prena tesztet csináltattam, ami 99 % pontosságú, csak nagyon drága.

De az ismerősödnek nem lesz kötelező a genetikai tanácsadás sem.

2018. ápr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

38 évessen engem nem küldtek magzatvíz vizsgálatra.Ami kötelező volt az a kombinalt teszt jó eredményeket hoz akkor nem veszélyeztetik a babát.

A kombinalt tesztet viszont 36evesen megéri megcsinálni.., akkor is ha csak 37 évtől kötelező.Egy vérvételbol és uh-bol áll.Ennyit megér az embernek, hogy legalább sejtse minden oké e.

2018. ápr. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagyok és voltam kombinált teszten, ahol magas kockázatokat kaptunk. Elküldtek CVS-re amit természetesen vállaltam. Azt a 14. héten vették, elvileg ugyanolyan, mint az amnio. A Prena vagy a Nifty abban az esetben nem jó ha ne adj Isten azokon pozitív eredményt kap valaki. Mert akkor utána mindenképpen menni kell CVSre vagy amniora. Most 22 hetes vagyok, és kutya bajunk. De legalább megnyugodtam, hogy a Baba genetikailag rendben van.
2018. ápr. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

38 évesen szültem a 3 gyermekünket.

Semmi sem kötelező. A dokim tajekoztatott az ajánlott vizsgálatokrol, lehetőségekrol, majd aláíratott velem egy papírt, hogy miket mondott, és tudomásul veszem, hogy minden a saját döntésem.


Persze nekünk sem volt érdekünk egy beteg gyerek, így kombinált tesztet választottunk elsőnek (nekem ez mindháromnál volt), és úgy, volt, ha felmerül a gyanúja, megyünk Prenara. Végül szuper eredmények lettek, így csak a genetikai tanácsadás volt még, ahol szintén meghallgattuk a kockázatokat, elmondták, hogy az amino mire jó, de mik a veszélyei. Azt nem kértük. Igazából ha bármi arra utal, hogy beteg, mentünk volna tovább, de szerencsére nálunk minden oké volt.

Ja, és a dokim 37 éves kortól mondja mindezt, hogy ez az előírás nekik, vagy csak ő döntése, nem tudom.

2018. ápr. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Nincs semmilyen kötelező vizsgálat sem a terhesseg folyamán. Sőt, egész életed során is csak gyermekkorban vannak kötelező vizsgálatok
2018. ápr. 27. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!