Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnő kérdés, mit tennétek a...

Védőnő kérdés, mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Kislányom lassan öt hónapos lesz és a védőnővel vannak problémák. Én szeretnék vele jól kijönni, de úgy érzem, hogy folyamatosan falakba ütközök. Vezető védőnővel nem szeretnék még beszélni, mert nem szeretnék cirkuszt. A párommal sokat beszélünk erről és mindig kérdezem, hogy csak én látom így vagy ő is? Azt mondta, ő is. Tulajdonképpen azt veszem észre folyamatosan, hogy amikor már időpontot kértünk tavaly tőle, már akkor lekezelő volt. Csakhogy néhány példát említsek:


1. Ha már nem dolgozok, tudok hozzá alkalmazkodni- Ami természetesen így van, de a stílusa bántó volt ahogyan mondta.


2. párom kérdezett a védőoltásokról néhány dolgot, amire ő támadóan úgy válaszolt, ha nem fogjuk beadatni, akkor annak súlyos következményei lesznek--- eszünk ágában sem volt nem beadatni, amikor a baba egészsége a legfontosabb


3. rám fogja, hogy éhezik a babám, holott 3 kg-val és 51 cm-el született (mint utóbb kiderült, az ő lánya 2900 grammal született régebben) Az, hogy éhezett a hasamban a babám, abból jött neki, hogy 8 kg jött fel. Amúgy megvolt a 10 kg, csak időközben kettő kilót fogytam. Ezzel csak a védőnőnek volt baja, az orvosnak nem.

Ezt a súlykérdést, még csak csak elengedem, mert első a baba, nem a kilók. Viszont a vele töltött terhesgondozások alatt, nem hogy a bizalom nem alakult ki, de gyomorgörcsöm van ha találkozni kell vele, pl havi mérésnél. Mellesleg ez miatt a helyzet miatt olyan kérdéseket sem tudok vele megbeszélni, amit egy átlagos védőnő kismama viszonyban megszoktak. Én úgy látom ezt az egészet, mintha ő ellenségének kezel volna már a kezdetektől. Tudom, hogy mások vagyunk, de amikor már a párom kérte meg szépen arra, hogy mi lenne ha egy cseppet kedvesebben válaszolna a kérdésre, akkor meg azt mondta ez nem szeretetház, hanem ő ilyen és kész. Ezt is elfogadom, de ha ennyire nem szeret emberekkel foglalkozni, aki minek megy ilyen pályára? Félre értés ne essék, 100%,hogy a terhesség miatt én is érzékenyebben reagáltam, de a párom nem volt terhes és ő is ezt tapasztalta. Én nagyon sajnálom, hogy ilyen a viszony, mert én a mai napig minden tőlem telhetőt megteszek. Van, amikor a kislányának küldök tőle egy szelet csokit, van hogy adomány kis ruhákat adok le, de falakba ütközöm úgy érzem, mert elég bunkó velem. Ti mit tennétek a helyemben?


2018. máj. 17. 14:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is rossz védőnő jutott. Ráadásul nálunk ő a vezető...


SZerencsére soha nem jön, a kötelező köröket meg hamar letudjuk.

Soha semmit nem kérdezek tőle, ha ő kérdez, csak a legszűkebben válaszolok.

Az igazi kérdéseimet a gyerekorvossal beszélem meg, ő egy igazi angyal.

Már 5 éves a fiam, így csak évente 1x találkozunk a védőnővel, akkor sem visszük túlzásba.


Van ilyen, ne vedd a szívedre. minimalizáld a kommunikációt, ha ilyen. Ne tőle érdeklődj. És nyugi, egyre kevesebbet kell majd találkoznod vele.


(ja, az én fiam 48 cm és 2700 g volt születésekor)

2018. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
91%
Hát lesz.arnám. Kit érdekel? Nem a barátod, rokonod, nem kell, hogy jófej legyen veled és egyáltalán nem kell betartanod a szabályait. Leméri a babádat és ennyi, ha nem kérdezel, akkor túl sok tanácsot se fog adni.
2018. máj. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen semmit nem tennék, a minimálisra csökkenteném a kontaktust vele. Végezze el a mérést, ha kérdez lényegretörôen válaszolnél, ennyi. Ha kérdésem van, azt megkérdezném az orvostól.
2018. máj. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Köszi, igazatok van. A gyerekorvosunk nagyon kedves , nagyon szeretjük. Én legszívesebben a vezető védőnőt választanám, mert ő is nagyon kedves, de sajnos nem választható. Hát akkor minimális kommunikáció. Azért az megjegyezném, hogy mikor másolta át a leleteket, elég fagyos hangulat volt mindig.
2018. máj. 17. 15:09
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Tudod, hol a probléma? Ott, hogy "nem szeretnél cirkuszt". Ugyan mért nem szeretnél? Egy ember foglalkozás körében bunkó veletek úgy, hogy ti erre semmi okot nem adtatok. Mi, ha nem ez érdemli meg a cirkuszt? Kényelmesebb passzívan tűrni? Álljatok a sarkatokra, ehhez ugyanis neki nincs joga, durva szakmai bűn, ha egy kismama gyomorgörcsöt kap a védőnői látogatáskor. Ez ugyanolyan agresszió a részéről, mintha rugdosna vagy szidná a felmenőiteket. Nektek a normális hozzáállás jogotok, és ha valaki a jogotokat sérti, azt fel kell jelenteni! Magatok iránt érezzetek ennyi tiszteletet, plusz az utánatok következő többszáz szülő iránt, akinek ugyanez jut ki. Mindenki addig megy el, ameddig hagyják neki. Ha ti eltűritek, az onnantól a ti felelősségetek. Nem cirkusz, hanem barátságos tényszerű részletes bejelentés a vezetőnőnek. És mindjárt fog tudni viselkedni ez a banya! Nem kell, hogy az áldozatai legyetek!
2018. máj. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit túlreagàlod.Ne foglalkozz vele és kész!Sajnos bunkó emberek mindig lesznek.
2018. máj. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Ez így van. Mindenki addig megy el, amíg hagyjuk.
2018. máj. 17. 15:48
 8/28 anonim ***** válasza:
48%

5.-ös és mégis mire hivatkozva panaszolhatnák be a védőnőt? Mert a munkáját elvégzi a leírtak szerint....az, hogy esetleg az anyukával nem szimpatizálnak egymással az egy dolog, de ezt nem lehet se bizonyítani, se megbüntetni.


Szerintem azt tudod tenni kérdező, hogy igyekszel minimálisra csökkenteni a kontaktust vele. Hagyd, hogy elvégezze a munkáját, aztán hagy menjen. Hallgasd meg amit mond aztán vonj gyököt a szavaiból. Nem vagyok köteles egyetérteni vele.


Nekem is van olyan orvosom akivel nincs meg a "közös hang" de az az igazság, hogy amíg becsületesen és alaposan ellátja a dolgát (megvizsgál, kiadja a papírjaimat stb) és nem érzem azt, hogy hátrányom származna abból, hogy szemmel láthatóan nem ért velem egyet bizonyos dolgokban addig nem zavar. Nem barátoknak kell lennünk.


Most épp azért csesztet, hogy miért nem megyek táppénzre 20 hetes terhesen. Orvosi okot nem tud mondani, és szülészem sem látja indokoltnak a táppénzt, ennek ellenére ez a nő elég durva stílusban közölte velem a múltkor is, hogy "nem érti minek erőltetem a munkát. Örülhetnék, hogy összejött, mi van ha elvetélek és nem lehet másik." Nem mondom, hogy jól esik, meg nem voltam ideges, de felvettem a vastag bőrt megköszöntem a "tanácsot", és közöltem vele, hogy ha problémám lesz majd keresem.

2018. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%
Nem nem szimpatizálnak "egymással" (az egy kölcsönös névmás), hanem az illető egy büdösbunkó, ami bizonyítható is (mással is olyan), és számonkérhető is. A munkához alapvető elem a jómodor, emberszámba vétel is, nem csak luxus, amit ha szerencséd van, megkapsz!
2018. máj. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Éppen ez az kedves utolsó válaszadó. Nagyon nehéz így együttműködni vele . Azért ez engem elkeserít.
2018. máj. 17. 17:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!