Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mi tortenik ha valaki nem...

Mi tortenik ha valaki nem jelentkezik a vedononel? Ellenorzi vmi szerv?

Figyelt kérdés
2018. máj. 24. 09:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Hogy szülés előtt mi van, azt nem tudom, de szülés után a kórház/házi orvos értesíti, és köteles leszel együtt működni vele, beengedni, menni hozzá...
2018. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
De amúgy sosem értettem meg, mi ez a nagy utálatosság a védőnőkkel. Szerintem szülés előtt jól jöhet, hogy lehet kérdezni, lehet beszélgetni, elmondja mikor milyen vizsgálat kell, intézi neked a baba váró kis ajándék termékteszteket. Ha nincs valakinek takargatni valója, akkor nincs gondja azzal hogy tartsa a kapcsolatot a védőnővel.
2018. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%
A védőnő állítja ki a kiskönyvedet, ami minden vizsgálathoz kell. Miért akarod kihagyni?
2018. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
A védőnő állítja ki a várandós kiskönyvet. Ha nincs ilyened, elesel az egyszeri anyasági támogatástól a szülésnél.
2018. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

2-es, gondolom azért nem érted, mert neked jó védőnő jutott. Te a szerencsés kevesek közé tartozol.


Én mentem az enyémhez, de semmi hasznom nem volt belőle. A gyerekem is félt tőle kiskorában. Egy alkoholista banya. De legalább nem jár a nyakamra, csak a kötelező státuszvizsgálaton találkozunk.


Kérdező: Persze, a gyermekvédelem. De szülés után a védőnő megkeres, mert értesítik őt, hogy a körzetében született gyerek.

2018. máj. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, nem te vagy az, aki külföldről jön haza éppen a gyerekekkel? A másik kérdést is te tetted fel, ugye?
2018. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Az én védőnőm is szörnyű, úgyhogy teljesen megértem a "védőnő utálatot". Én júniusra várom a babát, de eddig semmi hasznosat nem tudott mondani, mindent amit elmondott (pl. Juttatások), már hónapokkal előtte elolvastam az interneten. Nyilván mivel első baba lesz, nem fogok mindent tudni egyből, de nekem se tetszik, hogy egy idegen hetente/havonta jöjjön látogatni minket és kioktasson egy olyan nő, akinek gyereke sincsen.

Persze értem én is, hogy miért muszáj, de akkor már lehetne olyan lehetőség, hogy azt választjuk, hogy a gyámügy jön pár havonta és ellenőrzi a gyereket, meg a lakást, mivel termesztésén szó sincs arról, hogy takargatni valóm lenne, egyszerűen csak én a saját anyai megérzéseimben hiszek, illetve ott vannak a szüleim, a barátnőim, ha valamiben segítség kéne, illetve a páromnak már vannak gyerekei, szóval nem kezdő.

2018. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekjólétis vagyok és takargatni valóm sincsen, mégis a hideg ráz a védőnőtől, nem értem miért kötelező...
2018. máj. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
En viszolygok tole hogy egy okoskodo banyat fogok ki es mivel kozsegben elek ami eleg bigott errevan is esely! Mellesleg remtorteneteket olvasok roluk,hogy kepesek keretlenul is bekopogtatni “meglepni” a varandos noket! Hat tudod kihez jojjon igy!!! Anyasagi se erdekel szerencsere nem vagyunk anyagilag erre raszorulva ! A nogyogyaszom maganorvos megmondta o leszarja lesz e kiskonyvem vagy se mert baromsagnsk tartja😄
2018. máj. 24. 16:58
 10/12 A kérdező kommentje:
Mar eleve taszito egy idegent a hazamba engedni! Ja es az hogy NEM valaszthato a szemelye!
2018. máj. 24. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!