Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Tényleg ekkora probléma hogy...

Tényleg ekkora probléma hogy 18 hetesen még csak 1 kilót híztam?

Figyelt kérdés

78 kiló voltam terhesség előtt. 160 cm vagyok így ez túlsúlynak számít. Szóval most 18 hetes vagyok, 1 kiló jött fel. Az eredményeim tökéletesek! Viszont a család folyton nekem esik hogy ez nem normális és biztos hogy direkt koplalok! Pedig nem, napi 5x eszek, változatosan, viszont mindent! A szénhidrát rá figyelek, de tésztát, kenyeret is rendszeresen eszek. Cukros üdítőt nem iszok, csak vizet, ritkán zero üdítőt.


Szóval így tényleg ekkora gáz hogy “csak” 1 kilót híztam?!



2018. máj. 25. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem. Ez így teljesen normális, hiszen túlsúllyal kezdtél. De inkább az orvosodra halgass, ne a rokonokra.
2018. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem probléma, ha a magzat rendesen fejlődik. Mondaná az orvos vagy a védőnő, ha gond lenne.
2018. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyaltalan nem baj, sot, kifejezetten jo is neked tulsuly mellett a keves es lassu hizas es foleg egeszsegugyi okokbol.
2018. máj. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen jo!

Nyugi engem is ezzel farasztottak... miattuk ne egyel tobbet. Akinel alapbol van plusz mint nalam is volt/van ott dietazni sem art.

Nalam 3 kg jott fel szulesig

2018. máj. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A terhesség feléig csak fogytam..Semmi baj nincs ezzel,tudja a szervezet,hogy mit csinál,hidd el! Aki cseszeget,mondd neki azt,hogy a doki/védőnő szerint a túlsúlyod miatt ez a normális. Ezzel csak nem tud vitatkozni...


170 cm 72kg-mal kezdtem a terhességet. 80kg-mal mentem szülni,abból 3300gr a baba volt,plusz lepény és víz. A terhesség felétől híztam csak.

2018. máj. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Első terhességem alatt a 20. hétig hánytam,nem híztam, valamennyit fogytam is. A végén, - január elején mértek,február 5-én szültem - 3 kg-ot híztam a kiinduló súlyomhoz képest. A picim 3860 gr-mal született, plusz lépeny, víz, tehát lényegében szülés után kevesebb volt a súlyom, mint terhesség előtt. A picimnek semmi baja nem lett, kivette ami neki kellett.

2018. máj. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem baj. Ha egész terhességed alatt nem hízol egy grammot sem, akkor sem lesz baja a babának, mert van miből elvennie, ami a fejlődéséhez szükséges.
2018. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem probléma, mert túlsúlyos vagy. Az lehetne éppen a baj, ha már ettől többet híztál volna.

Én 75,5 kg-al kezdtem a terhességet, 80 kg-al mentem szülni, szülés után közvetlenül 73 kg voltam, tehát még fogytam is. A fiam 3960 grammal és 54 cm-el született. Szóval erről ennyit, hogy muszáj hízni. :) A baba és a vele összefüggésben lévő dolgok a terhesség végére ténylegesen kb. 8 kg-ot tesznek ki. Vagy még ennyit sem. Tehát ettől többet a baba miatt nem hízik senki, minden mást magára szed már, ami meg nem feltétlen jó, pláne, ha eleve nem vékony. Szóval mondd meg a rokonaidnak, hogy nyugi van! :)

2018. máj. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szaszuss ***** válasza:
Egyáltalám nem probléma én az első terhességemnél a 12.hétig állandóan rosszul voltam és csak a 22.hét végére szedtem fel az első kilót.Utána követte 11 kiló a végéig 😁
2018. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 16. Hétven vagyok, három kilot hiztam es az orvosom azt mondta ez sok. Úgy, hogy most vagyok 176 cmhez 64 kg...
2018. máj. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!