Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 24. -30. hetes terhesen hova...

24. -30. hetes terhesen hova mennétek (Magyarországon belül) kirándulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Igazából ötleteket keresnék, mert kissé tanácstalan vagyok hova lenne érdemes menni. Ha valakinek van tapasztalata szívesen várom.


23 hetes kismamaként, párommal szeretnénk egy 2-3 napos (hétvégés) rövid kirándulást csapni Magyarországon még a baba érkezése előtt. (szeptemberre várható a pici, jelenleg nagyjából problémamentes terhességem van)


Nyilván az ilyen wellness/szaunás/fürdős helyek tiltólistán vannak. Az ilyen múzeum/kiállítás/tájház járás egyikünket sem igazán köt le, ahogy a boltsorok látogatása sem.


Anno eléggé szerettünk túrázni természetben lenni, de gondolom most csak ilyen rövidtávú könnyű sétaútvonalak jöhetnek szóba. Esetleg melyik városban lenne érdemes gondolkodnunk?


Nem ragaszkodunk a sokcsillagos hotelekhez főleg, mivel 150g CH diétát kell tartanom, így igencsak fájó szívvel nézném a svédasztal ajándékait (a wellnes megint kizárt) szóval lehet apartmannal vagy kulcsos házzal jobban járnánk.


Milyen olyan települések/területek vannak, ahol tudnánk esetleg érdekes programokat, túraútvonalakat találni, amik kismama kompatibilisek is?


Köszönöm a segítséget. :)



2018. máj. 27. 16:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Merre laktok?
2018. máj. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hajdú-Bihar megye, Debrecen környéke. :)


Azt hozzá tenném, hogy párom nagyon szeret természetfotókat készíteni, szóval ez is szempont.

2018. máj. 27. 16:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor, ott van tőletek nem messze a Bükk, gondolom voltatok már, Bükkszentkereszt, de mehettek Egerbe, Aggteleki Cseppkő barlang.


Én szegedi vagyok, nem tudom voltatok-e már, itt is el lehet tölteni pár napot elmenni pl. a vadasparkba, ez felér egy teljes napi erdős túrával.


Meg aztán ott van a Balaton, ez tényleg szubjektív, hogy mit szerettek mi érdekel.

Vagy a Mecsek.

2018. máj. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a mátrában jàrtam, pontosabban Galyatetőn 30.hetesen. Nem volt élvezhető. Nekem. De ez nem jelenti azt, hogy másnak nem. Nekem pokol volt, szerintem a légnyomás miatt.
2018. máj. 27. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly szeptemberben szültem. Én a Balatonba és a velencei-tóba is bementem. A nagyobb imád strandolni, tehát mentünk.

Gondolom első baba. 😊

2018. máj. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha túrázni mennétek, keressetek rá a könnyű, családi túraútvonalakra. Bár messze van, de Óbánya gyönyörű és könnyű túra. Mi imádtuk Telkibányát és környékét. Maga a béke szigete. A cseppkőbarlang is tényleg jó ötlet. Vagy menjetek el városnapokra. :)
2018. máj. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen első baba. :) Tavakba még bele is mernék menni, az ilyen termálvizes meg medencés dolgokat akarom kerülni. A másik, hogy a kulináris élvezeteket is hanyagolnom kell (vércukorgond) szóval tényleg kellenek színes programok, mert a klasszikus "napozunk eszünk-iszunk pihenünk" dolog nem játszik most. :D


Igazából van valami könnyű túrát találunk ki, vagy valami nagyobb városban (Eger nem rossz ötlet, vagy Budapest) néznénk ki helyi érdemes látnivalókat.


De köszönöm az ötleteket, utánanézek ezeknek.

2018. máj. 27. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szilvásvárad is könnyű terep. A diéta ne korlátozzon a választásban. Én egész életemben tartom a diétát, ráadásul tej és tojásmentesen is eszek, mégis mindig bőven és finomakat tudok enni a svédasztalról.
2018. máj. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%
Budapest. Nagyon sok a látnivaló, jó a tömegközlekedési hálózat (a járműpark meg a személyi feltételek más tészta), éjjel- nappal elég jól el lehet jutni A-ból B-be. Libegővel fel tudtok menni a János- hegyre, siklóval a Budai várba. Augusztusban tartják a mesterségek ünnepét, oda érdemes kimenni. Azt gondolom, hogy téves elképzeléseid vannak a wellnessről. A wellness szálloda épp attól lesz wellness szálloda, hogy van diétás menüje, többféle testmozgási lehetőség, kéz-láb- arc- és testápolási lehetőség, többféle masszázs. Elvileg a wellness szálloda éttermében össze tudnak állítani neked megfelelő étrendet. Érdemes már a foglaláskor említeni, hogy diétás menüre lenne szükséged, és fel tudnak készülni előre. Budapesten folyamatosan vannak kulturális programok. Kiállítás, zene, mozi, stb. Úgynevezett hop on- hop off buszok járják a várost. Ezek városnéző buszok, meghatározott megállókkal. Általában a turistalátványosságoknál állnak meg. Ott szállsz le, és akkor szállsz vissza, ahol és amikor Neked tetszik.
2018. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én nagy vizicsibe vagyok, így nyáron szóba sem jöhetett olyan hely ahol nincs víz.

Tisza-tóra megyünk és kirándulunk Poroszlóra az öko centrumba és Hortobágyi kisvasútra.

Balatonra megyünk még a nyaralóba, de ajánlom az északi partot ott lehet pl Veszprémba az állatkertbe kirándulni vagy akár a Badacsonyba meg persze még ezer helyre.


Ha a kirándulás a legfontosabb, akkor akár a Duna kanyar is nagyon szép, vagy Eger környéke.


21hkm

2018. máj. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!