Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Védőnői szolgálat kinek és...

Védőnői szolgálat kinek és hogyan?

Figyelt kérdés
Ha albérletben lakunk és nem is vagyunk bejelentve ide, akkor védőnői vizsgálatokra és beszélgetésekre az állandó bejelentett címemhez tartozó szolgálathoz kell menjünk vagy lehetőségünk van magunk megválasztani azt?

#védőnői szolgálat #lakhely szerint
2018. jún. 11. 08:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
5%
Állandó bejelentett lakcím.
2018. jún. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

[link]

"(5) * A védőnő - a (4) bekezdésben foglaltakon túlmenően - köteles a védőnői gondozás lehetőségét felajánlani a körzetében életvitelszerűen tartózkodó azon személynek is, akiről tudomást szerez, és ellátása védőnői kompetenciájába tartozik. Ebben az esetben - a gondozásba vétel elfogadását követően - a védőnő haladéktalanul írásban értesíti a bejelentett lakóhely szerint illetékes védőnőt a gondozásba vételről.

(6) * Az (5) bekezdés szerinti esetben - a gondozásba vétel elfogadását követően - a védőnő haladéktalanul írásban értesíti a bejelentett lakóhely szerint illetékes védőnőt a gondozásba vételről."


Viszont ha a babát oda fogjátok vinni, érdemes bejelentkezni.

2018. jún. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

A védőnői szolgálat körzetekre van felosztva.Nem választható.Ahhoz a körzethez tartoztok,ahol a baba életvitel szerűen élni fog.Elvileg a lakcím kártyán tartózkodási helynek fel kell tüntetni azt,ahol laktok,mert ahhoz védőnőhöz hivatalosan csak így tartozhattok.Ahol mi lakunk,az első mozzanata volt elkérni a lakcím kártyát,addig szóba sem álltak velem.De valahol nem foglalkoznak vele.

Érdemes amúgy bejelentkezni,mert a későbbiekben szükséges lesz még.

2018. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tudtam bejelentkezni se lakhely, se tartózkodási hely szerint, mert rendőrségi zár alatt volt (és van azóta is). Így anyósékhoz jelentkeztem be, de ők Pest megye másik végén laknak, így esélytelen lett volna a védőnői dolgokat állandó utazással megoldani.


Én felhívtam a körzetes védőnőt, hogy nem ide vagyunk bejelentve, de itt lakunk és ide hozzuk haza a babát. Mondta, hogy semmi akadálya, neki kötelessége ellátni a körzetébe élőket, függetlenül attól, hogy nincsenek bejelentve se lh-re, se th-ra.


Szóval hívd fel a körzetes védőnőt és mond el neki, hogy nem fogtok, nem tudtok bejelentkezni, de itt laktok, és hogy tudjon róla, hogy vagytok.

2018. jún. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#2: Tehát ha jól veszem ki, tulajdonképpen ha itt lakom, függetlenül a bejelentéstől, akkor mehetünk ide védőnőhöz, ők pedig lepapírozzák egymás között. Jól értem?
2018. jún. 11. 09:19
 6/17 A kérdező kommentje:
AZ ideiglenes sem ide szól, tulajdonképpen papíron Kecskeméten lak(unk)ok, de a vlóság viszont, hogy lassan 3 éve pesten. Akkor ezek szerint nem hajthat el, mondván járjak Kecskemétre.
2018. jún. 11. 09:22
 7/17 anonim ***** válasza:
63%
Elvileg igen,de mondom,kérdezz rá.Én Székesfehérváron élek,amikor terhes lett akkor költöztünk ide.A várandós gondozásról elhajtottak,hogy nincs rajta a lakcím kártyámon,menjek oda,ahova az állandó szól(Zalaegerszeg).Csak akkor álltak szóba velem,mikor tartózkodási helynek bejelentettem.A védőnőis ezzel indított.
2018. jún. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval van állandó és tartózkodási helyetek is megadva?
2018. jún. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A szüleim címére vagyok bejelentve de már jó ideje nem velük élek hanem egy másik kerületben és itt is járok a védőnőhöz aki minden további nélkül ellát. Annak a védőnőnek a körzetéhez tartozol ahol életvitelszerűen élsz és/vagy ahová a babát haza fogod vinni.
2018. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Csak állandó van(Kecskemét). Hó végén lesz lakhely vizit. Bejelenteni nem jelethetjük be magunkat, plusz a terhesség ténye is alig másfél hetes info (gondolom majd a főbérlővel is közölni illene) szóval picit tanácstalan vagyok. Mindenestre köszönöm a válaszokat, akkor egyszerűen megkérdezem a szolgálatot.
2018. jún. 11. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!