Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Biokémiai szûrôvizsgálat...

Biokémiai szûrôvizsgálat második gyereknél?

Figyelt kérdés

Második babánkat várjuk, az elsônél integrált szûrést csináltattunk. Down és Edwards is 1:50000 lett. Ez két éve volt.

A kérdésem, hogy a kombinált és integrált szûrést érdemes megismételni az elsô eredmény ismeretében?

Ôszintén nem tudom, mi alapján mûködik a teszt, hallottam olyat, hogy statisztika nagy részben. Két évvel idôsebb lettem (30), ez akkor ronthat az eredményen. De ha ugyanúgy az én véremet használják az elemzésre, lehetséges, hogy jelentôsen változik az eredmény?

Remélem érthetôen írtam le a kérdést.



2018. jún. 14. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is a masodik babankkal vagyok eppen terhes... Mindkettonel megcsinaltattuk a kombinalt tesztet. Elso terhessegemnel remek szamok jottek ki, de most az edwards szindromat en keveselltem, pedig alacsony rizikoju besorolast kapott az is. Igy most a masodik babanal inkabb meg csinaltattunk 1 panorama tesztet. Biztos, ami biztos alapon. Meg most tudatosult bennem, hogy ez a kombinalt tesztes eredmeny csak talalgatas es tenyleg csak statisztika es kb semmire sem jo. Igy most lett ez a panorama teszt, ami legalabb biztosra megy.


Remelem, hogy segitett valamennyit a valaszom.

2018. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm a válaszod!


És azt lehet tudni, hogy mi rontotta le az eredményt? A korod? De akkor a Down-nak is rosszabbnak kellett volna lennie, nem? Doki nem mondta?


Én majd csak 2 hét múlva megyek orvoshoz, addig szeretném ezt átrágni.

2018. jún. 14. 16:45
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

A PAPP A eredmenyem huzta el egy kicsit. De a genetikus azt mondta, hogy attol meg minden eredmenyem tokeletes. Szerinte egeszseges a babank, de nem akarja ezt igy elore mondani. 25 eves vagyok egyebkent, tehat a korombol itelve, statisztika alapjan egeszsegesnek kene lennie, de en ugy gondolom, hogy az elet nem ez alapjan mukodik.


De megnyugtatott a szulesz orvosom is es a genetikus doktorno is, hogy szerintuk minden rendben. Az edwards 1: 1871 lett es ez alacsony riziko. A tobbi eredmeny pedig meg jobb lett, csak nekem ez az 1 nem volt szimpi, mert a lanyommal ez 1: 10000 volt. Inkabb legyen 2 fajta vizsgalat, minthogy valami gaz legyen. Ebbol az egyik kozel 100%-os eredmenyt ad. Mar nagyon varom, hogy kuldjek a leletet!!

2018. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
9%
Kombinaltnak semmi értelme. Minimum integrált teszt. De ha én most terheslennék Niftyt vagy prenat csináltatnék kortól függetlenül.
2018. jún. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!