Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Mennyit "illik" hízni terhessé...

Mennyit "illik" hízni terhesség alatt?

Figyelt kérdés

20 hetes vagyok pici fiammal, és tegnapi terhesgondozáson rám szólt a védőnő, hogy egyel többet, mert csak 1,5 kg híztam, túl vékony vagyok, nem fogom tudni kihordani stb. (52 kg)


Én eszek amennyit tudok, zöldséget és gyümölcsöt, húst, csokit meg mindenfélét, változatosan stb, nem jön rám több, akárhogy próbálkozom


Tényleg rossz a babának hogy nem hízok, vagy mit csináljak másképp?


Vagy csak feleslegesen paráztat a védőnő?


2018. jún. 28. 08:34
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Dehogy rossz. Ha egy grammot nem hízol sem lesz baja.
2018. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz tudni kellene, hogy mennyihez vagy ennyi.

Annak nem gond, ha nem hízik semmit, akin van elég felesleg.

Viszont ha alultápláltan kezded a terhességet, eleve veszélyeztetett vagy.

2018. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy mennyit "illik" az itt nem számít. Annyit hízz ami még neked és a babádnak is egészséges. A helyedben felkeresném a nőgyógyászom, vagy a terhesgondozást ahova jársz, elmondanám mit mondott a védőnő, és ott kérnék tanácsot. Ha azt a választ kapod, hogy azért pár plusz kiló jól jönne, ne ijedj meg, nekem a terhességem első trimeszterében szóltak, hogy jó lenne +3 kiló már most, de ne aggódjak rajta és ne kezdjem tömni magam, inkább pihenjek többet és majd feljön az a három kiló.

De egyébként is van 20 heted arra, hogy hízz, és hidd el, ha az értékeid rendben vannak, a babád mozog rendszeresen (nem tudom érzed-e már, de ha most annyira nem is, nemsokára úgyis eljön az az idő mikor minden nap fogod érezni) és megfogadod a nőgyógyász tanácsát ezzel kapcsolatban, akkor nincs miért aggódnod. Esetleg terhes-vitamint elkezdhetnél szedni, HA esetleg nem szeded. Boldog babavárást!


27 hetes kismama.

2018. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

170 centihez vagyok ennyi, de mindig is 50 kg körül voltam


Vitamint szedek, az értékeim jók (magnézium szintem picit alacsonyabb),szóval nem értem miért piszkál az a nő ezzel


Nőgyógyászom szerint egyek amennyi jól esik, sose többet és ne hallgassak a védőnőre mert egyelőre a picivel minden rendben


De már terhesség elejétöl kezdve ez a téma minden terhesgondozáson :(

2018. jún. 28. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonlo alkatu vagyok, mint te, toled meg magasabb vagy tiz centivel, tobb par kiloval es osszesegeben valahol a vekony es a sovany kozott.

Az egyik terhessegemnel sokat hiztam, a masiknal keveset. Az egyiknel 4 kilos gyereket szultem, a masiknal epp 3 kilosat. Utobbi sem tunhetne kevesnek, de mivel hosszuak voltak mindketten, igy gyakorlatilag a 4 kilos nezett ki normalisan, a 3 kilos fiam nagyon sovany volt.

En is 20 hetesen jartam vele masfel kilonal, 10 kilo lett a vege es nekem az orvos is tobbszor mondta, hogy a testalkatom miatt tobbet kellene hiznom. Mivel magas vagyok es nincs raktam tartalek, igy 15 kilo hizas lett volna a kotelezo nekem, azt mondta.

Nem volt etvagyam igazan, igy nem foglalkoztam fele, de miautan megszultem a sovany, hosszu gyermekemet, plusz szules utan az ejszakazastol a semmi feleslegbol meg tovabb fogytam, mar tudtam, hogy igaza volt.


Tudod, mondjak, hogy a gyerek elveszi, ami neki kell es ez igaz is, ha van mibol. Ez mukodik is egy atlagos testalkatu nonel, ehhez nem is kell felesleg.


De 170 centihez 50 kilos suly keves, az mar keves.

Ne sertodj meg, de alultaplaltan lettel terhes es az vagy most is.

A vedonod nem mond hulyeseget.

Egy alultaplalt anya eseteben a magzat szempontjabol igenis problema a keves hizas, tobbet kellene hiznid, mint egy atlag sullyal indulo nonek.

Alacsony szuletesi sulyt okoz a dolog, nagyobb eselyt a koraszulesre, stb.

Nezz utana. Erdekes, hogy az orvosod nyugtat.


Mint irtam tapasztalatbol beszelek, en utolag bantam, hogy nem eroltettem jobban a hizast, mert nem csak az en “kenyelmemtol” volt szo. Szerintem ez pint olyan fontos es a magzat erdeke, mint pl a diabeteszes kismamaknak dietazni.

Most ismet babat varok, ismet a szokasos sulyomrol inditottam es a terhrsseg elejetol tudatosan figyelek ag evesre. Nem hagyok ki reggelit, vacsorat, ahogy amugy gyakran, nem csusztatom az ebedet kesobbre, stb.

Nem tomom magam, de odafigyelek, hogy napi 5x egyek es a feherjen kivul tolom a szenhidratot is. Szinten 20 hetes vagyok, most jarok 4 kilonal es speciel ezzel vagyok elegedett. Kb meg 10 kilora szamitok.

Igy nyugodt a lelkiismeretem, hogyha nem miattam lesz sovany a gyerekem, ha az is lesz.

2018. jún. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó a választ!


Én is odafigyelek az étkezésre, kaptam étrendet is a védőnőtől amit becsülettel követek, de igy sem marad rajtam semmi.


Kismama tornát (néha jógát) végzek, mindenfélét csinálok de sajnos így sem, tényleg próbálkozom. Baba elvileg jó súlyban van, eddig legalábbis és remélem egészséges babám születik :)


Mondjuk, csak az érzéseim miatt az nem segit hogy a védönö csesztet, mert ő tudja a legjobban mennyire szeretnék hízni. :)

2018. júl. 4. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!