Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » 06.20-tól a terhesgondozáson...

06.20-tól a terhesgondozáson táppénzes állományba vettek, de azt nem mondták legközelebb mikor kellene mennem papírért. Első terhességem és kicsit tapasztalatlan vagyok soha életemben nem voltam még táppénzen. Segítenének?

Figyelt kérdés
2018. júl. 1. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem minden hónap 30-án vagy 31-én kell mennem a táppénzes papírért, ha szeretném, hogy időben eljusson a könyvelőhöz és folyósítsák is a pénzt.

A háziorvos azt mondta, hogy minden hónap végén vagy a köv. hónap elején, ha úgy jön ki a dátum. (Pl most, hogy 30-a szombatra esett így holnap, 2-án megyek be)

2018. júl. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak most olvastam arról hogy amit először adnak az csak 7 napra érvényes nem tudom ez hogy van. Mert akkor 27-én kellett volna mennem és nem tudom ha holnap megyek az még belefér e.
2018. júl. 1. 19:22
 3/9 anonim ***** válasza:

9-es kóddal vettek fel vagy valamilyen mondvacsinált indokkal?

Mert ha a terhesség miatt, akkor rá van írva a papírra, hogy 9-es kód és átfolyó (vagy hogy hívják😃) táppénz, szóval nem csak 7 napig érvényes.

2018. júl. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen rajta van a 9-es kód is akkor ezek szerint 07.24-én kell mennem legközelebb addig nem is kell táppénzes papír?
2018. júl. 1. 20:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem! :) Holnap/holnapután menj el a júniusi papírodért, hogy a munkáltatód le tudja zárni azt a hónapot és ki tudja fizetni.Azután legközelebb július 31-én kell menned.
2018. júl. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Már a júniust lezárták,meg hát csak 20-tól vagyok táppénzen előtte még dolgoztam. Azt a papírt meg már leadtam 21-én. Elvileg akkor így jó vagyok remélem. Júliusra meg majd kérek ha megyek 24-én vissza.
2018. júl. 1. 20:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem kéthetente adtak, és mindig visszamenőleg. Az első az egy nyitó papír. (tavalyi tapasztalat)
2018. júl. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nyitó papír? Akkor az meddig szól? Ezek szerint akkor jobb ha bemegyek és kérek?
2018. júl. 1. 23:19
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis felhívtam a terhesgondozót azt mondták ráérek hónap végén kérni vagyis havonta táppénzes papírt attól meg ne féljek hogy most nem volt rajta hogy meddig mert júniusra jó.
2018. júl. 2. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!